Najdi forum

Draga Pikapoka!
Najprej naj ti povem, da je točno to, da kritiziramo “une” ne sebe, rekla kolegica Tatjana, ki je bila poleg, ko sem pisala prejšnji odgovor. Mnenja sva bili, da boš verjetno pisanje tako tudi razumela.
Toda, če dobro prebereš odgovore, sploh zadnje pa tudi najinega, boš ugotovila, da smo skoraj vsi z opisovanjem hoteli povedati, v katerem grmu tiči zajec za takšno obnašanje nas Slovencev. Edino to je, da na koncu odgovorov nismo napisali: “Eto, Pikapoka, tukaj imaš odgovor na vprašanje, zakaj smo Slovenci taki do tujcev”.

Kot zanimivost naj ti povem, da imamo prijatelje med vsemi narodnostmi bivše juge, nekaj iz vzhodnoevropskih držav, iz Francije, Italije, Avstrije,Afrike itd. Torej ne moreš reči, da dajem veljavo samo Slovencem – če bi, pol ne bi bila nič boljša od “čefurjev”. Moraš tudi vedeti, da se s tem imenom (vsaj moja družba) opiše samo tiste, ki niso pozitivci v kakršnem koli smislu.

Mi je pa zaradi takih izpadov, kot si jih doživela ti, tesno pri srcu. Nihče od nas, sem prepričana, ne bi bil ravnodušen. Mladina danes velikokrat ne ve, da s svojim ravnanjem povzroča bolečino sočoleku, ki ni nič kriv, slučajno pa sovpada z razširjenim stereotipom. Moj mož je tudi tak “dvakrat žgan”. Ampak on se ne obremenjuje, saj ga šale na račun svoje temne polti in las spremlja že iz otroštva.
Seveda pa nimamo vsi enako “trde kože” in smisla za šale, ki to morda niso.

Enako tudi jaz!

Da se razumemo – nimam nobenih problemov sama s seboj (glede moje polti) in se počutim čisto v redu, hvala! Problem so ksenofobi, problem je ta družba, kjer se delimo na ene in druge in se počutimo superiorne nad drugimi ljudmi, drugim pa lezemo nekam. Če bi bil svet narejen po moje itak ne bi bilo meja in bi štela le srčna dobrota!

Ne razumem čisto..pa kje sem trdil da maš ti probleme sama s sabo!!??? Seveda pa je res to kar praviš: problem družbe je, da se delimo na take in drugačne.

Oprosti, da sem to sporočilo pripela k tvojemu, sporočilo velja vsem, ki me tolažijo in je čisto dobronamerno.

S tojim zadnjim stavkom, draga Pikapoka, bi se strinjala tudi jaz. Mar verjameš, da to kdaj bo? Med ljubeznijo in sovraštvom je samo tanka linija, med ksenofobijo in patriotizmom pa najbrž tudi.
Ksenofobi – ta izraz je zadnje čase zelo v modi – saj ljudje tako pozabljamo na naše interne probleme in si ustarjamo nekakšnega sovražnika, dnevna politika pa tako neovirano gospodari. Mi sami ločujemo lasten narod na dva bloka – za in proti ksenofobiji (zoprna tujka). Mar bi kdo rad skregal med seboj slovenski narod, da bi nekdo lahko neovirano šaril po slovenski zemlji? Ne razumem!
S strpnostjo OBEH strani – tu mislim slovenske in neslovenske – bomo mogoče lahko živeli skupaj brez prepirov. Toda na ta način, kot napr. ti, ko hočeš nekako po vsej sili ožigosati Slovence za narod ksenofobov, ne bo nikoli sloge. V tvojem pisanju nisem zasledila, da bi dala kateremukoli od piscev odgovorov na tvoj začetek teme, samo delno prav. Torej te razumem, da nimamo prav in da smo vsi po vrsti, ki smo ti odgovarjali in pisali o “čefurjih” sami ksenofobi. Čefurijo in ksenofobijo bi radi izenačili, komu v korist, se vprašam? Kar smo ti pisci napisali, je prav to – čefurija, ne ksenofobija. Te probleme, ki sem ti jih jaz opisala, so delali izključno čefurji, ki so že leta in leta (še v socializmu) v Sloveniji, sedaj pa so dobili krila in se “vzdignili” nad uboge slovenčke.
Oprosti, imam se za zavedno Slovenko, ki nikomur ne želi nič slabega. Vendar!
Tudi drugi naj pustijo nam živeti v miru na lastni zemlji. Žal mi je, če tega ne razumeš. Verjetno si še premlada. Lepo in prav, če želiš počistiti najprej pred svojim pragom. Če pa ne vidiš dejstev iz vsakdanjega življenja, se ne čudim, da so rekli, da smo Slovenci narod hlapcev. Mi smo preveč samokritični, čefurji pa preveč samozavestni. Le o njih si temo tudi začela.

Aja, Marjan..državljanstvo “za dva pira”?? Zanimivo, jaz sem slišal drugačne zgodbe..argumentirane. Da so namreč številne ljudi leta 92 kratkomalo črtali iz registra prebivalstva..vzročni primer kršenja človekovih pravic pač.Porisani zidovi…??!!! Nimam pojma, živim v enem večjih slovenskih mest..in kolikor vem, so pri nas v glavnem skejtarji tisti, ki rišejo neokusne grafite. Zanimivo, da imate vsi tako slabe izkušnje s “čefurji”..jaz še nisem naletel na “pozlačenega”, trenerkastega in naželiranega “hot-sotsa”, ki “bi mi hladnokrvno ubil mater”, kot pravi Allure. Pa ne hodim s plašnicami po svetu.

Nikakor ne mislim, da so vsi Slovenci ksenofobi, ampak kako naj vam dam prav, če sama ne mislim tako. Razmišljanja o trenirkarjih, ki smrdijo in o “poštirkanih ubijalcih” so mi tuja. Vem, da je na primer v Fužinah velik problem band, ampak ali ni tako povsod v velikih naseljih, kjer živi veliko socialno ogroženih? In skoraj vsi pisci ste se spravili pisati o tem, kakšni so, kako se oblačijo…. To se meni ne zdi tako nedolžno, to je strah pred tujim in tudi na tak način ne moremo doseči sprave. Sicer pa, nisem vedela, da bom s temo sprožila tak plaz odgovorov, svoje mnenje sem povedala, ponosna sem, da sem Slovenka in na naš slovenski jezik, ampak ves čas se trudim sprejeti tudi drugačne. Ne trdim, da med čefurji ni slabih ljudi, a tudi naš narod ni čez in čez dober in malo samokritike tudi ne škodi, saj le tako lahko zrasteš.

Ja..pikapoka..in povdariti velja..da so Fužine ravno tako varne, kot sleherno naselje..po vseh statistikah.Nosijo pa etiketo. Zanimivo, kako nekatere moti, kako se “čefurji” oblačijo..mene npr. pogosto zelo mosti obnašanje Slovencev v javnosti. A ne bi sedaj o tem.pikapoka je pisal/pisala:
>
> Nikakor ne mislim, da so vsi Slovenci ksenofobi, ampak kako
> naj vam dam prav, če sama ne mislim tako. Razmišljanja o
> trenirkarjih, ki smrdijo in o “poštirkanih ubijalcih” so mi
> tuja. Vem, da je na primer v Fužinah velik problem band,
> ampak ali ni tako povsod v velikih naseljih, kjer živi veliko
> socialno ogroženih? In skoraj vsi pisci ste se spravili
> pisati o tem, kakšni so, kako se oblačijo…. To se meni ne
> zdi tako nedolžno, to je strah pred tujim in tudi na tak
> način ne moremo doseči sprave. Sicer pa, nisem vedela, da bom
> s temo sprožila tak plaz odgovorov, svoje mnenje sem
> povedala, ponosna sem, da sem Slovenka in na naš slovenski
> jezik, ampak ves čas se trudim sprejeti tudi drugačne. Ne
> trdim, da med čefurji ni slabih ljudi, a tudi naš narod ni
> čez in čez dober in malo samokritike tudi ne škodi, saj le
> tako lahko zrasteš.

Ja, Pikapoka, samokritika! Ampak pri vseh, ne samo pri Slovencih!
Povsod so dobri in slabi, tudi med Slovenci. Jaz sem ti napisala stvari, ki sem jih sama doživela in jih vsak dan ponovno. ŽAL! Sicer se pa pogovarjamo o izkušnjah, a ne? Mislim, da mene nisi uvrstila med tiste, ki jih moti njihovo oblačenje. Opisala sem ti njihovo početje, o obleki pa je bilo govora le pri beguncih, ki uživajo vse ugodnosti na račun naše države (še enkrat preberi ta del mojega pisanja).

Kar se pa grafitov tiče. Ja, tudi pri nas jih je dovolj (na javnih zgradbah, po šolskem zidovju, po škarpah itd.). A si sploh predstavljaš, kakšni stroški so z obnovo fasade, ker se je pač neki “……” hotel izživljati? Moti me obnašanje in uničevanje!

Obleka? Nekaterim ljudem je samo to pomembno, pa četudi ne bo nič jedel (to velja tudi za Slovence). Samo, drugega to ne prizadene neposredno. Če se nekdo rad oblači kot “lipicanec”, naj se. Drugi ne bodo zato nič prizadet. Poškodovanje tuje lastnine in miru pa je povsem drugačna plat medalje.

Samokritika? Ali jo sploh zmorejo? Doslej je niso zmogli (poslušaj poročila). Zakaj potem samo mi? Samokritika koristi vsakemu izmed nas, pa sploh ni pomembna narodnost, barva kože ali prepričanje.

Urša, se delno strinjam, a verjetno si že ugotovila, da spremeniš lahko edino in samo sebe.

Veste česa se pa vi ljudje sploh ne zavedate ob vsem tem pisanju o t.i. čefurjih? Ne zavedate se, da so ti imigriranci oz. begunci POVSOD PO SVETU takšni. Tukaj se ne gre za to, da so to Srbi, Hrvati itd. ampak, ker nekaterim Slovencem to pride prav, pa tudi njihova nevednost jim preprečuje drugačen pristop, za vse krivijo prav njih.
Ljudje, ki so drugačnega porekla, ki živijo v drugi državi oz. imigriranci-begunci se bodo vedno počutili drugačne, vendar je vzrok za to TUDI v odnosu, ki ga imajo ljudje do teh beguncev-imigrirancev. Velikokrat se jih šikanira, ne dobijo služb ipd. in njim niti ne preostane za delati veliko drugega kot ali nižje službe ali pa se ukvarjati s kriminalnimi dejanji. Jaz tega nikakor ne odobravam, vendar je država v veliki meri kriva za to. Pa tudi vi si predstavljajte, da bi bili eden izmed takšnih ljudi, pa da bi bili pošteni in željni dela, pa vam ga nihče ne bi dal zato, ker ne znate dobro govoriti slovensko, ob tem pa bi vas še žalil. Vi pa bi vse to trpeli, medtem, ko se borite za svoje preživetje, ali bognedaj svojih otrok, vsi ti ljudje, ki pa vam to delajo, pa lepo udobno sedijo v svojem Mercedesu in imajo vsak mesec drugo Rolex uro. Cetudi niste agresiven tip, se v taksnih situacijah vsakemu odtrga, po domace povedano in ni prav nic cudno, da se v Sloveniji dogaja vse vec in vec ropov in da je na splosno vec nasilja.

Strinjam se s tistimi, ki pravijo, da vecino tega nasilja izvajajo cefurji (kot jim danes pravijo), vendar se je treba vprasati zakaj!
Jaz celo mislim, da se stevilka vsega nasilja, ki ga izvrsijo “cefurji” v Sloveniji giblje okoli 85%, vendar pa vecina od teh nikoli ne dobi ne samo priložnosti, temveč vsaj normalnega odnosa od soljudi.

Neverjetno, kaj je nastalo iz Slovenije. Ksenofobija, nestrpnost, zavistnost, sebičnost so vse pojmi, ki mi danes najprej padejo na pamet.
Se na Hrvaskem ni toliko tega, pa bi imeli Hrvati veliko vec razloga za to do recimo Srbov, saj so bili v vojni medseboj. Slovenci pa smo oz. nasi politiki ves ta cas krvavih vojn nasih nekdanjih bratov mastno sluzili.
Zato je zelo zanimiva politika Janeza Janše, ki prav tako sovraži vse tiste, ki niso neka slovenska arijska rasa, vendar mu pa ni težko vzeti tega nearijskega denarja.
In prav tukaj je srž vsega problema-politika!
Ne bi se spuscal prevec v politiko, ker je to pokvarjena stvar in se vedno zivciram, vendar samo toliko: dokler se ne bo zamenjala kompletna garnitura na poltičnem vrhu ni nikakršnih pogojev za več strpnosti do “čefurjev”. Glede na to pa, da bo po Kučanu predsednik Slovenije Drnovšek in to prav tako 2 mandata, se to še nekaj časa ne bo zgodilo…

Vsem tistim pa, ki za vse krivijo “čefurje” pa pravim, da naj raje začno kriviti prave krivce-politike!

Pa še to sem pozabil omeniti!

Če bi ljudje malce več potovali po svetu, bi si malce razširili obzorja in bi bili malce bližji resnici.
Recimo sedaj, ko je bila nogometna tekma med Slovenijo in Jugoslavijo so na POP TV namenoma pobrali za “intervjuje” najbolj primitivne navijače Jugoslavije, ki naj bi bili Slovenci, vendar po poreklu Jugoslovani.
Tipična manipulacija z narodom.
Vsak, ki je to gledal se je križal in si govoril, kakšni primitivci so tile Srbi.
Jaz sem bil tudi zgrožen, vendar ne nad Srbi, ker jih poznam dosti bolje od tega in tudi medijem ne verjamem! Zgrožen sem bil kot prvo nad temi navijači in drugo nad POP TV.
Ampak presenečen pa nisem bil niti malo. Da skrajšam…bistvo je to, da tile primitivci, ki so bili takrat na POP TVju sploh niso pravi Srbi in zato niso pravi pokazatelj kakšni Srbi sploh so. Srbov je bilo sram takšnih izpadov in nastopov. Ampak pravih Srbov, ki živijo v Srbiji, ne pa teh samooklicanih Srbov, ki živijo tukaj. Če bi ljudje malce več potovali in spoznavali ljudi in njihove kulture, bi vedeli, o čem pišem…
Zato vas prosim, da preden žalite nek narod dobro premislite, če ga tudi upravičeno žalite…

…samo toliko Urša…bom čisto hiter. Očitno tudi ti ne potuješ ravno dosti, ker potem ne bi napisala, da če bi se drl v Srbiji, da si Slovenec, bi dobil buške in podobno. Ti bi se lahko sredi Beograda drla na ves glas, da si Slovenka in ljudje bi te tam samo začudeno gledali, mogoče bi ti tudi kakšen rekel, da “kdo ti je pa kriv”, v zafrkanciji, jasno. Ampak zaradi tega te ne bi v tem več milijonskem mestu nihče niti dotaknil, v to sem siguren. V Ljubljani pa, ki je približno 8 krat manjša te zaradi česa veliko manjšega prebutajo…samo toliko…pišem jasno iz izkušenj…

Urša, spet ti moram odgovoriti…

Kot prvo so čefurje ustvarili Slovenci oz. slovenska oblast-če te zanima kako, na kakšen način, si preberi moje prvo pismo. Zakaj pa so to naredili, je pa to čista jasna stvar-ker hočejo imeti v tem prostoru vse ljudi pod kontrolo. Da pa je že sam sistem, ki ga vodijo naši politiki zastavljen na temu, da revni delajo za bogate je dokaz kako slovensko kmetijstvo izumira…

Da pa so čefurji samozavestni in Slovenci samokritični je pa takšna neverjetna bedarija, da ti ne morem napisati. Ravno obratno je! Ko bom jaz srečal kakšnega samokritičnega Slovenca se prijavim za Papeža…
Da pa čefurji izgledajo samozavestno je pa res. Vendar samo izgledajo tako in se delajo, ker če bi bili tako samozavestni, se ti Urša ne zdi, da so samozavestni ljudje tudi ponavadi ambiciozni in le-taki ljudje so tudi uspešni. Zakaj pa potem ti, po tvoje tako samozavestni čefurji živijo kot navadni lopovi in pretepači, ko pa bi lahko v življenju dosegli toliko več?!
Ni logike v tem, kar pišeš…

Verjemi mi, da so čefurji izredno izredno zakompleksani in se počutijo manjvredne, za kar pa ni potrebno veliko, ker jim večina Slovencev to tudi na zelo grde načine pove in pokaže. In prav zaradi vsega tega, česar so čefurji deležni v Sloveniji (pa da ne boste mislili, da se to dogaja samo v Sloveniji) izvajajo takšno nasilje, ker se kot prvo počutijo nemočne, kot drugo pa se kot trpinčeni izživljajo nad tistimi, ki so se izživljali nad njimi.

Kot zadnje pa me zanima to, Urša, kakšnih so to ugodnosti deležni begunci v Sloveniji?! Res me zanima, ker bi se tudi sam potem rad prijavil kot begunec, pa da sem lahko tudi jaz deležen teh t.i. slovenskih ugodnosti.

Mogoče se pa motim…

Nisem uspela prebrati vseh sporočil na to temo, vendar bom tudi jaz povedala svoje mnenje.
Živim v kraju, kjer je naših južnih bratov zelo veliko. Najbolj žalostno je to, da so nekateri v Sloveniji že 40 in več let, pa še sedaj ne znajo slovensko. So slovenski državljani, hrani jih slovenska država, oni pa pljuvajo po njej.
Dejstvo je tudi, da je med dolžniki (plačevanje najemnin, vrtcev, komunalnih storitev in ogrevanja) največ naših južnih bratov. Pa ne zaradi tega, ker ne bi imeli s čim plačati, ampak enostavno nočejo. To je v našem mestu zelo velik problem. Če jim kaj ni všeč, začnejo vpiti nate, ti želeti raka in vse mogoče bolezni. Ne verjamete? Le verjemite….delam na takem delovnem mestu, da imam veliko opravka z njimi. In vsak dan sem deležna psovk z njihove strani.
Žalostno je tudi, ko gledaš mladino. Pljuvajo, zmerjajo, pretepajo se in vedno so glavni in najbolj pametni. V šolah jih je že več kot polovico v vsakem razredu. In ti prenapeti otroci zganjajo teror nad ostalimi, kateri so bolj mirni.
V bloku se ne menijo za to, da naj bi bil mir naprej od 22 ure zvečer. Njim je čisto vseeno ali je ura 22 ali 24 za navijanje njihove glasbe. Papirje, bananine olupke, ogrizke odvržejo kar na tla.
Najbolj hecno je pa to, da imajo v našem kraju organizirano srbsko folklorno skupino, jaz pa moram svoje otroke voziti skoraj deset kilometrov v eno smer.
Hecno pa je tudi, da je slovenska abeceda, katera vsebuje že nekaj časa 25 črk dobila še dve novi…ć in đ. Še malo, da bodo zahtevali dvojezične napise in avtonomijo.
Na srečo niso vsi taki. Velika večina jih je res prijetnih, tistih 10% jih je pa tako groznih, da mečejo slabo luč na vse in da mislim tako kot pač mislim.

In ni res, da ne dobijo služb. V našem kraju dobivajo službe tudi begunci, tisti, kateri so pa rojeni tukaj, pa se za službo lahko obrišejo pod nos.

Ej, Jani, eni so ti hvaležni za tako obrambo. A si morda borec za vse trpinčene, ali samo za del med njimi?
Kje da je ta kraj? Ne mislim ti to povedati. Ti, ki toliko potuješ, kot praviš, (od tu do Srbije?) boš že našel to Indijo Koromadijo. Saj smo zate vsi, ki tako razmišljamo in vemo, sami zaplankani in nevedni.
A da bi šel za Papeža? Nimaš pogojev, saj praviš, da ko boš našel enega samokritičnega Slovenca …. Torej tudi zadnja možnost, torej TI, odpade. Slovenca potem ne bo na čelu Svetega sedeža.
Mar misliš,da sem pisala na podlagi posnetkov na POP TV? Moram te razočarati.
Sploh ga ne gledam! Verjamem pa , da vse TV (ne le POP) lahko zmanipulira vse, kar pod soncem si zaželi, plačali bomo pa tako in tako lastniki TV. Moje pisanje temelji na izkušnjah. Mi je prav žal, če ti niso všeč. So pa dejstva. Po drugi strani me pa veseli, če se to ne dogaja vsepovsod. Vedi, da veliko (ampak res veliko) ljudi ima slabe izkušnje na to temo. Vendar nimajo Interneta, tako kot mi dopisovalci, da bi lahko povedali še svoje mišljenje.
Prikazuješ me, kot zaplankano, ki ne vidi čez rob svojih plankov drugačne resnice, ki je tebi poznana. Morda so pa tvoji planki previsoki? O Srbih govoriš kot o trpinčenem narodu. Ja, se strinjam. Ampak z veliko razliko! Trpinčeni in reveži so tisti, ki so ostali v domovini, brez perspektive, z uničenim gospodarstvom, z nemogoče majhnimi prihodki. Te v Sloveniji nikakor ne moreš enačiti z njimi. Ti so odnesli kožo na varno, zdaj pa so kar naenkrat veliki “patrioti”. Da bi odšli nazaj v svojo državo? Oh, kje pa. V domovini bi morali delati (ne samo kričati, pisati grafite v cirilici). Da bi pomagali obnoviti uničeno deželo? Ne, tu jim je lepše, za zabavo pa pljuvajo po Sloveniji. Tudi Nikitine izkušnje mi niso prav nič tuje.
Da so zakompleksani,nesamozavestni?Praviš,da so zaradi ambicioznosti uspešni.
Za kakšno ceno? Nobena ni prevelika! Poznam taka “ambiciozna” napredovanja na delovnem mestu. Brez vesti in za vsako ceno uničiti nasprotnika. Ko bom našla v Slovniji živečega Srba, ki ni samozavesten, se bom javila za ….(?). To tvoje posploševanje mi smrdi. Na eni strani so vsi Slovenci nesamokritični, skratka grozni, vsi Srbi (v Slovniji) pa so po tvoje trpinčeni, zapostavljeni. Zate je vsa stvar čeno – bela. Kaj misliš, je možno, da je med mojimi znanci in prijateljev precej neslovencev? Če hočeš ali pa ne, odgovor je DA. Med njimi so zelo različne narodnosti, ampak se zelo dobro ujamemo, razumemo in družimo. Ker se nihče ne postavlja nad drugim, lahko govorimo prav o vseh stvareh, tudi o nacionalnih. Vsi po vrsti poznajo ekscese, ki ti jih opisujemo dopisovalci, vendar jih tudi vsi po vrsti odklanjajo. Zakaj, ker mečejo slabo luč na vse ostale. Z zakrivanjem oči in jemanje vseh ljudi enako, če niso upravičeni do tega, ne bomo rešili teh reči.

Na to temo ne mislim več odgovarjati, ker sem že tako in tako sodelovala več,kot sem mislila. Povedala sem svoje izkušnje in mnenje. Žal mi je, ker si ti Jani tako reagiral na drugačno mišljenje od svojega. Ampak dejstva so dejstva. Dovolite pa mi, da izkoristim pravico do svojega mišljenja?

Hehe…

kako pa sem jaz to reagiral?
Pa vse to, kar pišeš so tvoje izjave in NE DEJSTVA!
Pa kdo je sploh tebi pisal o POP TVju????!!!
Ohohoho, joooj….

Jaz pa pišem o dejstvih. In dejstvo je tudi, da pišeš o izmišljenih ugodnostih, ki so jih deležni begunci v Sloveniji, a, ko te odkrito vprašam točno katere ugodnosti so to, mi na to ne odgovoriš. Zakaj? Mogoče zato, ker niti sama ne veš kaj pišeš.
Pišeš bedarije, medtem, ko drugi stradajo. In to je tebi zabava očitno…
Zato te še enkrat vprašam-KATERIH (KONKRETNO) UGODNOSTI SO DELEŽNI BEGUNCI V SLOVENIJI?

Jaz pa nisem borec za vse trpinčene, sem samo Človek, nekaj kar je zelo malo ljudi.
Pa še nekaj očitno nisi razumela. Jaz VEM, da so ti t.i. čefurji v Sloveniji in pretepači in roparji itd. vendar je pomembno bistvo zakaj so takšni.
Res je tudi, da jih je nekaj takšnih, ki nikakor nočejo delati, vendar je to velika manjšina. Verjemi mi, imam opravka s temi ljudmi!
In vem koliko bi jih rado delalo in koliko jih nikoli ne dobi priloznosti.
Kako pa tudi bi, ce je danes ze s fakultetsko izobrazbo tezko dobiti poklic.
Pa tudi treba je izpostaviti, da Slovenija tudi ponuja sluzbe taksnim ljudem, vendar me resnicno zanima, ce se vi sploh zavedate kaksne so to sluzbe?!
To so sluzbe, kjer se dela po 12 ur na dan. In to resnicno dela. Placa je pa za taksno garanje ponizujoca. Mogoce si Ursa ze slisala za izraz “poceni delovna sila”?! In vecina od teh ljudi ima po 4, 5 otrok. Zdaj pa mi ti povej kaksne so to sluzbe?

Kaj bi ti, Ursa naredila, ce bi imela 3 otroke recimo in bi bili skoraj vsak dan lacni?
Pa bi imela sluzbo in garala. Jasno, pa ker so taksni starsi utrujeni, ker po cele dneve garajo, kdo bi sploh imel cas vzgajati svoje otroke. In jasno jih vecina tudi postane baraba. To je potem vse en zacaran krog, vendar kdo ga je po tvoje ustvaril? Begunci? Čefurji?

Ker veš, to je tipično za veliko večino ljudi, da vedno poskušajo odstraniti posledice težav, namesto VZROKOV.

LP

Spoštovana Pikapoka!
Globoko se ti opravičujem, ker je debata na tvojo temo dobila povsem nove okvirje, tudi z mojo pomočjo, priznam. Žal mi je, ker ni vse drugače kot je.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close