Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Izgorelost Če ste na bolniški, ali ste dosegljivi na telefon in delate še od doma

Če ste na bolniški, ali ste dosegljivi na telefon in delate še od doma

Po takem, če oseba umre, propade tudi podjetje. Mogoče pa je čas, da taka podjetja propadejo… Vse se da, razlika je samo kaj je sprejemljivo in kaj ni. Za podjetja v tej državi je seveda vse sprejemljivo, razlika pa je ali je tudi za vas to sprejemljivo. Ne rečem, mogoče imajo določeni zaposleni kljub temu dobre delovne in življenjske pogoje. Poznam pa tudi ljudi, ki so zaradi delovnih pogojev v suženjstvu. Težko pa je potem take situacije obravnavati, sploh če zaposleni pristanejo na take pogoje dela. Namesto da država daje socialno podporo bi raje pomagala startup podjetjem. Ampak velikokrat vidimo, da imajo na vrhu ogromno kapitala delajo pa z minimalno zaposlenimi po cele dneve – take bi bilo potrebno kaznovati…

Tukaj več ne gre za lenobo, ampak za normalne življenjske pogoje. Kaj vam pomaga životarjenje, razen to, da se bo po sreči vaše življenje dokaj hitro zaključilo. Potem se pa srečujemo z naraščanjem števila samskih, neplodnosti ipd. Čemu taki članki, če pa dobro vemo, da je v veliki meri kriv stres, izgorelost in pomanjkanje prostega časa.

Normalno da se oglašam in tudi kaj naredim ko sem doma ali na bolniški. Totalen odklop si lahko privošči samo javna uprava, ki si ga večkrat privošči tudi med delovnim časom ali celo uradnimi urami.

eh, vam v javni upravi in kolosnih firmah marsikaj ni jasno.

Ponavadi kakor kdo, kolikor je ključen za firmo.
So mi pa rekli, da moram biti v stalni pripravljenosti, ko so mi dali službeni telefon (čeprav ga nisem hotela), da ob polnoči, če me kličejo.
neko soboto sem bila zares skurjena, po eni uri spanja sem delela na njivi, je prišla sodelavka, ki živi v isti vasi me gor na njivo iskat.

Jaz imam sedaj sicer malo bolje, ko imam drugega nadrejenega, ki je malo bolj razumevajoč, prejšnji je znal biti zajedljiv, zares grozen. Tudi ko sem šla na dopust, se je začel praskat po glavi, ‘joj, pa še toliko imaš za naredit. Kaj sem že mislil, da bi ti naložil?’

Dokler sem delo z veseljem opravljala mi ni bilo problem, bi me lahko klicali kadar je, če se ti pa delo, odnosi, kar koli na firmi zagnusi, potem te kar strese, če te kličejo.. to je bistveno zame, ja pa če si tako bolan, da ne moreš razmišljat, itak ne moreš nič.

Sicer pa naše ultra moderno podjetje, po vzoru najboljših zaposlovalcev, nagrajuje tiste, s čim manj bolniškimi in negami.
Nekaj mesecev nazaj sem tukaj pisala o tej temi, pa ste jo kar pozitivno vsi komentirali.
To je zame v bistu pozitivna diskriminacija.
Ali pa primer: se preselim, pošljem uradno potrdilo in prosim za selitveni dopust. Odgovor, ok, vendar bi lahko tudi drugače uredil.
Toliko o hlapčevanju, če napišeš, da se boš uprl, vsi stojite za delodajalcem, če se ne upreš, si ovca.

Zares tI pristoji nick, pravilno si izbrala, ne bi mogla boljše in ne klobasaj neumnosti, ko nimaš pojma o pojmu. Sedaj se pa skrij v mišjo luknjo.

Zares tI pristoji nick, pravilno si izbrala, ne bi mogla boljše in ne klobasaj neumnosti, ko nimaš pojma o pojmu. Sedaj se pa skrij v mišjo luknjo.
[/quote]

Namenoma sem to izbrala in prav pričakovala sem tak odziv od vsaj enega lenuharja opisanega zgoraj. Hvala.

eh, vam v javni upravi in kolosnih firmah marsikaj ni jasno.
[/quote]

Brez skrbi, vam še par let, potem vam bo pa kristalno jasno vse… Imaš načrte za smrt v sili? Ker boš še prosil za to…

a se ti zavedaš, da niso vse firme take, da imajo za vsako delovno mesto po dve redundanci in da dejansko so določene stvari, ki jih zna narediti ena sama oseba?
pri nas je tudi tako in jaz osebno sem določene stvari delala tudi med porodniško. proti plačilu, seveda in strogo inkognito
[/quote]
Pobral? V hipu? Kako bi se znasli? Bi tud njih pobral al bi se pa morali nekako znajti. Verjami,da tudi bi se..

Se oglasim, ker imam normalne sodelavce in šefa in vem, da pokličejo le, če je res nujno in samo za kakšno informacijo (da lahko nato oni stvari uredijo).
Se res vsi trudimo, da sodelavce na bolniški pustimo pri miru.

Nismo vsi v JU, kjer 5 delavk isto dela. Eni delamo v manjših firmah. Če bi npr pristala v času obračuna plač v bolnišnici, ja seveda, bi morali na hitro najti rešitev: ali časovni zamik plač ali na hitro xy osebo vzet. Ampak to so drastični ukrepi. In če ni potrebe po njih se da vse lepo dogovoriti.
[/quote]

Od kje tebi, da je v JU tako? Bila tam? Kako to, da potem nisi tam ostala? A nisi bila dovolj sposobna:))))?????


Pobral? V hipu? Kako bi se znasli? Bi tud njih pobral al bi se pa morali nekako znajti. Verjami,da tudi bi se..
[/quote]

ja kako misliš, da bi se znašli? novega bi zaposlili, par mesecev pa bi bilo malo panike. pa verjetno bi bilo treba plačat kakšni firmi, da opravi kako delo, s katerim si novi še ni na TI.
zdaj recimo pišem letno poročilo, skupščina bo v začetku marca. če me v tem trenutku pobere, bi za letno poročilo verjetno morali najeti računovodstvo in posebej plačat, skupščino pa bi verjetno morali prestavit vsaj za kak mesec (in s tem tudi plačilo dividend)

ampak to ne pomeni, da bomo isto počeli, če dobim gripo. bi pač od doma kaj naredila. jaz sem s svojo službo prav zadovoljna ravno zaradi fleksibilnosti. ker ni nobenega problema, tudi, če sem v pisarni samo 7 ur dnevno, ali 6 pa pol, saj vsi vejo, da bo delo opravljeno.
Tako lepo pridem v službo ob pol devetih, odidem najkasneje ob pol štirih, plačana sem za poln delovni čas, nimam problema z oddajanjem otroka v vrtec, če pa doma kaj naredim, pa me ne bo pobralo.

gre za daj dam sistem in eni ste pač toliko togi, da tega ne morete dojeti. in živite v sistemu, da se dela samo fiksno od 8-16, ostalo pa ne obstaja

Pa ne, da misliš, da delam v JU?
[/quote]

Barca, saj veš, da je to res, da je vsak delavec nadomestljiv.
Sama sprejmem telefonski klic iz službe, če sem na dopustu ali na bolniški, vendar pa gotovo ne bom nečesa delala za službo, če bom na bolniški.
Je pa res, da sem v JS. Najbrž marsikje v privat firmi to ne gre. Samo, tudi, če ne gre, to še ne pomeni, da šefi ravnajo pravilno, če delavca kličejo, ko je ta na bolniški.


Saj ves,da je to direkt za psihoterapevta a ne? Bi tako zelo rada bila servilna in pohvale vredna?? To ni ok.
[/quote]

Ja, Barca je slovenska mati Tereza. In don Pedro v eni osebi.

Taki so mi sumljivi, in jih imam poln kovček. Ker normalni ljudje NISO tako servilni, polni empatije.

Me zanima, koliko letno donira?

Moogoče pa je zadaj FC Barcelona, mogoče sam presvetli Messi?

Premalo me plačajo, da bi še na dopustu delala in premalo me cenijo, da bi delala še na bolniški (ki jo koristim zelo redko).
Če ne morejo brez mene, naj to finančno ovrednotijo.

Če lahko delaš, potem ti ni treba biti na bolniški. Pravi šef takega “delavca” takoj odpusti!

Nismo vsi v JU, kjer 5 delavk isto dela. Eni delamo v manjših firmah. Če bi npr pristala v času obračuna plač v bolnišnici, ja seveda, bi morali na hitro najti rešitev: ali časovni zamik plač ali na hitro xy osebo vzet. Ampak to so drastični ukrepi. In če ni potrebe po njih se da vse lepo dogovoriti.
[/quote]

Seveda se da vse dogovoriti z vami sužnji, bognedaj, da bi bilo treba delodajalcu odškrtniti kakšen evro od njegovega bornega dobička za rešitev situacije. Ni čudno, da so delavci v taki buli kot so, če imajo take v svojih vrstah.

a se ti zavedaš, da niso vse firme take, da imajo za vsako delovno mesto po dve redundanci in da dejansko so določene stvari, ki jih zna narediti ena sama oseba?
pri nas je tudi tako in jaz osebno sem določene stvari delala tudi med porodniško. proti plačilu, seveda in strogo inkognito
[/quote]

Naloga tvojega šefa je organizacija dela in če ti nimaš nobenega nadomeščanja, mora on reševati ta problem.

Se popolnoma strinjam!

Na živce mi grete tisti, ki kar naprej omenjate, kako imajo urejeno v Nemčiji.
V sestrskem podjetju v Nemčiji imajo lahko največ 30 nadur, ki jih lahko prenašajo v naslednji mesec in jih koristijo. Plačanih jih ne dobijo nikoli. V našem podjetju – ja, v Sloveniji, dobimo plačane VSE nadure, ki jih oddelamo. Pa so obdobja v letu, kjer je dela veliko več in naredimo tudi po 50 nadur v mesecu. Medtem, ko jih meni izplačajo, jih kolegu v Nemčiji brišejo. In ja, tako jaz, kot on, se v prostem času javiva na telefon in narediva kaj od doma, ker veva, da naju nihće ne bi gnjavil, če ne bi bilo nujno potrebno.

A ste potem tudi na dopustu vedno za računalnikom in čakate, kdaj bo kakšen mejl priletel? Kaj imate potem sploh od dopusta? Res, lepo teptate po pravicah, ki so jih z velikimi napori priborili naši predniki.

New Report

Close