Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Izgorelost Če ste na bolniški, ali ste dosegljivi na telefon in delate še od doma

Če ste na bolniški, ali ste dosegljivi na telefon in delate še od doma

Kako imate to pri vas urejeno? Pri nas smo manjše podjetje in šef velikokrat tudi ko si v bolniškem staležu kliče domov in želi, da urediš določene stvari. Delam pa v računovodstvu in včasih je res potrebno tudi kaj od doma psotoriti, čeprav komaj gledaš in ti kar oči skupaj vleče. Kako imate to pri vas urejeno?

Na bolniški sem sicer zelo redko, a sem vedno dosegljiva na telefonu. Če je treba kaj nujno postoriti, to tudi naredim takoj, ko je mogoče.

Enako tudi v času dopusta. Imam pač takšno službo in to vzamem v zakup. So pa na drugi strani druge prednosti, ki mi veliko pomenijo in to odtehtajo 🙂

Sem redko na bolniški, če sama vem, da sem pustila kakšno nujno odprto zadevo, javim kolegici, ki me običajno nadomešča, kako uredit. Sicer me med bolniško v glavnem pustijo pri miru. Med dopustom ni šanse, da se javim na (privatni) mobilni telefon. Tisti, ki imajo službene telefone (večina), naj se pa kaj javljajo.
Sem enkrat naivno šla na klic direktorja nekaj uredit v službo v soboto, pa enkrat od doma na praznik po (privatnem) telefonu urejala zadeve v tujini, med dopustom prišla v službo … in nisem dobila niti plačanega prevoza ali kakega evra za stroške telefona kaj šele kakšne stimulacije … torej se tega ne grem več.

Čas dopusta je off limits – je vnaprej napovedan in predviden.

Bolniška pa pride ko pride in če je takrat čas obračuna plač, bom tudi od doma delala, saj me ne bodo vsi delavci čakali s plačami.
Dobim pa potem kak prosti dan ali dva (odvisno od ur dela na bolniški) brez problema.

Se dogovorimo in nikoli ni problem.

Pa še to: imeti službeni telefon, ne pomeni, da sem šefu non stop dosegljiva:) Vse v rok službe.

:))

Vas vidim tiste, ki striktno ne naredite nič med bolniško, niti ne dvignete telefona, kako bi se oglašale, če bi enako naredila tista, ki obračunava plače in jih pač zaradi njene bolniške ne bi bilo…

Ha-ha-haaaa
jaz pa vidim mrtvaka, ki so mu v grob dal še zraven prenosni PC, da bo plače obračunaval ha-ha-haaaa

vsak je nadomesljiv in življenje teče naprej
dopust je dopust, zasebni čas je zasebni čas….. b nemčiji je to mobbing, ki je kazniv, če se šefi delavce kličejo v prostem času.
Tisti, ki to odobravate, eni ste že na minimalcu, sedaj so začel še dopuste zmanjševat in ukinjat, domov vas že kličejo, očitno se imate eni še predobr, še bo treba stisnt pas.

Ha-ha-haaaa
jaz pa vidim mrtvaka, ki so mu v grob dal še zraven prenosni PC, da bo plače obračunaval ha-ha-haaaa

vsak je nadomesljiv in življenje teče naprej
dopust je dopust, zasebni čas je zasebni čas….. b nemčiji je to mobbing, ki je kazniv, če se šefi delavce kličejo v prostem času.
Tisti, ki to odobravate, eni ste že na minimalcu, sedaj so začel še dopuste zmanjševat in ukinjat, domov vas že kličejo, očitno se imate eni še predobr, še bo treba stisnt pas.
[/quote]

Nismo vsi v JU, kjer 5 delavk isto dela. Eni delamo v manjših firmah. Če bi npr pristala v času obračuna plač v bolnišnici, ja seveda, bi morali na hitro najti rešitev: ali časovni zamik plač ali na hitro xy osebo vzet. Ampak to so drastični ukrepi. In če ni potrebe po njih se da vse lepo dogovoriti.

(Aktivni) Slovenci ste bedaki + brezpravni sužnji. In to za 550-650 evrov. Ki jih erotična maserka zasluži v tednu dni…

Prepričan sem, da vas bo visokih 25-35 odstotokov končalo delovno dobo s psihičnimi motnjami, nekateri pa tudi s hospitalizacijo.

Namesto, da bi udarili po mizi in rekli šefu (tako kot Nemci, Avstrijci, Francozi in še kakšni drugi):

Da mi od tega ponedeljka naprej ne težite po telefonu po 17.uri, še najmanj pa preko vikenda!!!

A pol ste na bolnišk8, čepra NI POTREBE?

Tudi ko sem bila v bolnici, nisem bila na smrtni postelji in za kak nujni klic za nasvet, kako nekaj narediti, sem bila še vedno dosegljiva.

Prosim preberite ta post. To kar se v tej državi dogaja meji že na KRIMINAL! Kaj delajo gospodje v vladi???

Tudi ko sem bila v bolnici, nisem bila na smrtni postelji in za kak nujni klic za nasvet, kako nekaj narediti, sem bila še vedno dosegljiva.
[/quote]

tale barca je pa res nezamenljiva in v vsaki temi se javi in ona vse zmore in vse zna. kkratka superwoman.

Nismo vsi v JU, kjer 5 delavk isto dela. Eni delamo v manjših firmah. Če bi npr pristala v času obračuna plač v bolnišnici, ja seveda, bi morali na hitro najti rešitev: ali časovni zamik plač ali na hitro xy osebo vzet. Ampak to so drastični ukrepi. In če ni potrebe po njih se da vse lepo dogovoriti.
[/quote]

a boš reku, da barca dela v privat sektorju? 😉

Če sem na bolniški zaradi sebe, potem sem v takem stanju, da nisem sposobna ničesar. Ko je bilo v zadnjo tako, sem spala več kot 16 ur z obupno vročino. Pokličem pa potem takoj ko lahko, čeprav grem potem ponavadi že delat.
Če sem na negi zaradi otrok, sem dosegljiva in tudi popoldne grem oddelati kako zadevo.

Tudi ko sem bila v bolnici, nisem bila na smrtni postelji in za kak nujni klic za nasvet, kako nekaj narediti, sem bila še vedno dosegljiva.
[/quote]
Saj ves,da je to direkt za psihoterapevta a ne? Bi tako zelo rada bila servilna in pohvale vredna?? To ni ok.


Saj ves,da je to direkt za psihoterapevta a ne? Bi tako zelo rada bila servilna in pohvale vredna?? To ni ok.
[/quote]

a se ti zavedaš, da niso vse firme take, da imajo za vsako delovno mesto po dve redundanci in da dejansko so določene stvari, ki jih zna narediti ena sama oseba?
pri nas je tudi tako in jaz osebno sem določene stvari delala tudi med porodniško. proti plačilu, seveda in strogo inkognito

a boš reku, da barca dela v privat sektorju? 😉
[/quote]

Pa ne, da misliš, da delam v JU?

razumem, da je v manjših/privat firmah treba kaj nujno postoriti in se dela tudi z bolniške…

sem pa v večji privat firmi videla, da so nekateri delali od doma, potem so pa drugi govorili, da saj jim pa ja nič ni, da kaj pa visijo na bolniški in podobno…tako da previdno….

Pa ne, da misliš, da delam v JU?
[/quote]

Delam v JU pa ravno tako nimam nadomeščanja.
In ravno tako moram biti dosegljiva večinoma ves čas.

New Report

Close