Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Arhiv Sociala Arhiv – Sociala Če bi se lahko preselili v tujino, v katero državo bi odšli in zakaj?

Če bi se lahko preselili v tujino, v katero državo bi odšli in zakaj?

Nizozemska
Italija
Španija
Grčija kakšen otok
Ohrid
Češka tudi lepa

Lahko daš kak konkreten primer?

jaz bi šla mogoče malo pofirbcat v Skandinavijo, ampak to ne pomeni preselit.

USA

[attachment=0]theres-no-way-like-the-american-way-digital-reproductions.jpg[/attachment]

Canada.
My/our second home.
Pridno šparava, da nekega dne prodava vse, kar imava, in gremo mi trije (družinica) tja živet.
Od malih nog večne sanje … potem redni obiski in počitnikovanja že xy let … čim prej pa upam, da postane to naš novi dom.
Zakaj? Ker mi/nama je preprosto všeč.
Lp

Zelo zanimivo. Sta oba Slovenca? Kateri del Kanade? Vzhod, zahod…?

Avstralija ali Nova Zelandija. Ker je morje, sonce in vročina. Ker je lepa narava. Ker živijo čisto lahkotnejše kot mi. V easy.

Trenutno živim v Rusiji in mi je všeč. Je pa seveda zelo odvisno od tega, koliko si lahko privoščiš. Z dobro plačo lahko živiš v lepšem delu mesta, kupiš lahko pa tudi vse kar potrebuješ. Greš marsikam. Dobri ljudje in lepa narava.

Čez nekaj let se selim v Francijo. Veliko sem tam in mi je kot dežela zelo všeč, ljudje pa nekaj manj. Ni tiste meni všečne slovanske topline. To bom pogrešala. Pa preveč filozofirajo. Spet, dobra plača, solidno življenje.

Če ne bi bila vezana na Fr, bi morda izbrala Hrvaško. Bila nekaj let tam in sem se super počutila. V primerjavi z Fr in Z Rusijo so cene zelo zmerne. Dobiš precej več za isti denar.

Morda še Kanada. A premalo poznam, da bi kaj bolj konkretno razmišljala.

Slovenijo bom vedno imela rada, a smo Slovenci v splošnem hudi posebneži v glavo in to mi ni všeč. Se bom pa vedno rada vračala k druzžini in prijateljem.

Škotska.

Oba SLO, ja.
Ontario.
Tam je še najbolj “podobno” Evropi in tudi vreme je najmilejše.

Eno je počitnikovanje, drugo je pa tam delo za življenje. 🙂

Poznam družino, ki se je iz Kanade vrnila po 4ih letih -potekle so pogodbe in si niso našli dela več tam za naprej -so prišli nazaj, se jim je poklapalo ravno, da je otrok prišel v prvi letnik srednje šole sem.

Poznam pa tudi družino, ki je šla v Qatar – so tam že 3. leto, pridno služijo, eden starš v zdravstv-zdravnik, drugi v ITv niizmed vodilnih korporacij -so šli z namenom služenja, dobre službe in zaslužkov, a je kar garanje 5 dni na teden od zore do mraka, otroci imajo pouk tudi ob sobotah, so pa še v prvi triadi OŠ tam. Imajo se namen vrniti v Slo, ko staršema poteče 4-letna pogodba.
Maštam tudi take ovire, čisto banalne – sta starša opravljala vozniški izpit, in kako Pakistanci-in Indijci , inštruktorji vožnje, zajebavajo Evropejce. Oba zelo dobra šoferja, a sta tam šele v drugo naredila izpit.

Tudi meni je Škotska zelo fajn – prijazni ljudje, tudi fejst moški, čperav je veliko rdečelascev, ni pa toliko priseljencev ( tako kot celotna UK naprimer). Ampak živela pa tam ne bi, ker mi je premrzlo -ne maram mraza in vetra.

Oba SLO, ja.
Ontario.
Tam je še najbolj “podobno” Evropi in tudi vreme je najmilejše.
[/quote]

Laž!! Najmilejše vreme v Kanadi je v British Columbii, ob zahodni obali Pacifika.

Zagotovo bi se najlažje preselil v Bosno ali Srbijio. Mi je všeč njihova mentaliteta, hrana, zabava,…. Edina pomankljivost je to, da imajo zimo.

Tomaž Gorec http://www.tomazgorec.si http://www.zasluzek.org https://www.facebook.com/Potovanja.Podjetnistvo/

Kakšna Danska, Nizozemska, ali pa čisto na drug konec sveta na Novo Zelandijo 🙂

Če govorimo o Evropi, bi šla živeti v Francijo, kjer bi se ukvarjala s pridelovanjem vina oz. kmetovanjem, pa še v VB bi lahko na hitro prišla, zaradi bližine.
Če pa govorimo o drugih kontinentih pa definitivno New Zealand, dežela me je absolutno začarala, ko sem se tam potepala. Všeč so mi bili prijazni ljudje, nič kriminala in možnosti zaposlitev. Tam bi se ukvarjala pa s turizmom in kmetovanjem, imela bi tudi svojo pekarno.

Tajska

Norveska. Visok standard, perspektivnost, popolna pokrajina z veliko jezer in gora za nas ki radi planinarimo in obozujemo zimo. Lepi ljudje, kultura in jezik, so progresiven narod ki je vedno bolj ateisticen. Prav tako bolj posten, socialen in vzajemen.
Problem naj bi bil edino v tem, da so norvezani hladni in bolj introvertirani, kar pa me osebno ne moti, ker sem enaka.
Takoj za Norvesko so mi vsec se ostale Skandinavske drzave, za njimi pa Kanada in pogojno se Nova Zelandija, ki pa ima sicer malenkost previsok crime rate za moje pojme, ampak so ostale stvari tam pretty cool.

Kanada, ker imam tam sorodnike.

Šla bi v New York, ker je najboljše mesto na svetu 🙂

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close