Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika Čas pred računalnikom

Čas pred računalnikom

Imam LCD zaslon, in me zanima, koliko časa je dovolj pač gledati v monitor, dokler ni škodljivo za oči, oz. slabši vid? Tist v big bangu mi je rekel, da se slika pri tistih debelih monitorjev vedno premika in da se pri LCDjih tega ne dogaja, se prav da ni škodljivo za oči, vendar me vseeno zanima… zanima me priblizna količina ur. Hvala…

LP

Če boste v iskalnik vpisali “monitor”, boste dobili odgovor na vaše vprašanje in še kaj več!

Lp.

Sem napisal in nič našel.

Lahko kdo odgovori?

Meni pa celo stran. Potrebno je pravilno obkljukati v iskalniku. Sem za vas sam vpisal monitor, ter dobil naslednje rezultate (kliknite na spodnji link):

Lp.

Vprašanje koliko časa je dovolj gledati PC je nesmiselno. Tudi sekunda gledanja PCja je nezdrava za človeka, ki je skozi evolucijo vajen dnevne svetlobe.
Pri klasičnem CRT monitorju je bil največji problem utripanje slike. Pri LCD monitorju pa utripanja ni, ostane pa svetilnost monitorja. Gledanje v monitor je gledanje šibke luči na veliki površini.

Kakšen občutek po kolikšnem času zrenja v monitor si mora odgovorit vsak zase. Nekdo bo občutil po 1 minuti, nekdo drug pa po več urah.

Torej odgovor: Škodljiva je že sama misel o nakupu monitorja.

New Report

Close