Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Kronična bolečina – fibromialgija Candida – probiotiki

Candida – probiotiki

Pred kratkim sem na Hrvaškem kupila probiotično “zdravilo” LACTOGYN, ki ga proizvaja “Jadran” Galenski laboratorij po licenci od Chr. Hansen A/S. Gre za prvi probiotični izdelek, kateri se jemlje oralno ( kapsule ) in lahko zviša število naravnih laktobacilov v nožnici in na ta način omogoča balans nožnične flore in izboljša njeno kakovost. Učinkuje tako da korigira pH nožnice. Če koga zanima, kapsule vsebujejo: izbrane kulture Lactobacillus rhamnosus GR-1 in Lactobacillus reuteri RC-14. Deluje pa tako, da po zaužitju iz črevesja prehaja v področje nožnice in na ta način zmanjšuje pH tega področja. Izboljšanje kakovosti nožnične flore se pričakuje po 14 dneh jemanja ene kapsule dnevno, najpozneje pa po 4-6 tednih terapije.
Sama ga jemljem le nekaj dni in že opažam bitno izboljšanje.
Zavedam se, da je za zdravljenje kandide nujno potrebno spremeniti način življenja in prehranjevanja, ampak, med tem časom, dokler sprememba v prehrani začne delovati, menim, da je vsaka efikasna pomoč dobrodošla.
Sicer ne vem, če je ta izdelek že na voljo tudi v naših lekarnah, jaz sem nanj naletela povsem po naključju.

LP

Gordana ******* Upanje je nekaj mehkega, kar se spusti na dušo in zapoje melodijo brez besed. Nikoli ne obmolkne in najslajše zveni ob nevihti. (Emily Dickinson)

kolikor sem obveščena jih pri nas še ni na voljo

V LJ imajo predstavništvo:

Jadran Galenski Laboratorij d.o.o. Ljubljana
Mašera Spasièeva 10
1000 Ljubljana
Slovenija
Tel/Fax: +386 1 5372 730 (če ta št. drži)

Če še nimajo tega zdravila, ga bodo nabavili, če bomo klicali zanj.

Emina

mogoče bi jaz lahko vprašala eno gospo ki dela v Salusu, oni so v bistvu zastopniki za galenca

V JGL so rekli, da je v postopku registracije. Predvidoma bo zunaj februarja.
V zavitku je 15 kapsul. Dnevno se jemlje 1-2, cena bo pa pod 3.000 SIT.

Emina

Vrsto let sem se tudi sama spopadala z to nadlogo, toda kljub nekajletnemu “strožjemu režimu prehranjevanja”, se je dokončno nikakor nisem mogla rešiti.
Nasprotno, ker sem pred dvemi meseci bila daljši čas na antibiotikih, se je raširila še na nožnico.
Verjeli ali ne, nadlogo sem odpravila z – olivnim oljem! Poizkusite, škodovalo vam prav gotovo ne bo.

Lep pozdrav!

Ana

Hoj, Lina,

Kakšen je postopek z olivnim oljem ?
Prosim če opišeš bolj podrobno.

Hvala,

Laura

Bom kratka, ker ne morem še dolgo sedet (zaradi poškodb). Pijte ga 3 x na dan po 1 žlico (jaz sem ga in ga še kar po dve žlici, čeprav mislim, da je morda malo preveč), uporabite pa ga lahko tudi kot mazilo. Poizkusite.

Pozdravček!

New Report

Close