Najdi forum

ČAJI

Ker sem ljubitelj čajev.
In sem pred kratkim zasledil koliko konzervansov in ostalih aditivov je v filter vrečki me zanima:

-kateri čaji so kvalitetni
-kako je z caji, ki jih kupiš na tržnici?

POzdravljeni
Najbolj kakovostni so čaji, ki so čim bolj naravni, biloško pridelani ali nabrani v čisti naravi. Lahko so označeni kot eko, bio ali organic predelava.
Vsekakor bodite še naprej pozorni na sestavine in se izoginite čajem, ki vsebujejo takšne dodatke.
Čaji, ki so pakirani so tudi nadzorovani, analizirani in zato so vse snovi tudi navedene na deklaraciji, medtem ko čaji, ki jih kupite na tržnici tega nimajo. Lahko so kakovostni, nabrani v čistem okolju in pravilno sušeni ali pa ne. Tega ne moremo vedeti, ker predelava ni nadzorovana.

Seveda pa vam priporočam, da zelišča nabirate sami, menima da imajo dvojni pozitivni učinek, ko jih nabiramo smo v naravi in običajno sproščeni, drug zdravilni učinek pa je, ko jih pijemo, zaradi vsebovanih učinkovin. Če le imate to možnost jo izkoristite.

mag. Iva Verbnik *** Solis-TR d.o.o. *** [email protected]

Te podatke jasno da vem.
naberem nekaj lipovih listov in kamilice.
Pa spomladi imam pla smrekove vršičke.

Kaj pa čaji, ki jih kupiš:
twinings, teekane….

Katera druga znamka?

Pozdravljeni,
Kot sem vam navedla izberite čaje, ki imajo znako bio, eko ali organic. Te čaje dobite v oddelkih z zdravo prehrano v velikih trgovinah ali pa v specializiranih prodajalnah s t.i. zdravo prehrano.
Točno katere znamke so to pa ne bi navajala, predvsem ker ne želim posebaj reklamirati katerekoli znamke.
Izberite po lastni presoji, vodilo pa naj vam bo zgoraj navedena oznaka.
Lep pozdrav,

mag. Iva Verbnik *** Solis-TR d.o.o. *** [email protected]

New Report

Close