Najdi forum

Spoštovani,

 

zaradi povišanega srčnega utripa (tudi do 125) mi je zdravnica predpisala tablete Byol 1,25 mg, in sicer 1x na dan. Stara sem 37 let, opravili so mi EKG in je bil ok, prav tako ščitnica je ok.

Sedaj sem ga vzela dvakrat zjutraj. Tlak imam ok 110/73 (do 120/80), mi pa pulza ne zbije dovolj. Imam ga še vedno čez 90 (največkrat 96). Zaradi tega tudi zelo slabo spim. Menite, da bi lahko povečala dozo Byola na 2,5 mg?

 

Hvala za vaš odgovor in lepo pozdravljeni.

Spoštovana

Menim, da bi bilo smiselno povečati dnevni odmerek vendar ne brez vednosti zdravnice, ki vam je predpisal omenjeno zdravilo. Dnevni max. odmerek byola je do 10 mg.

LP

Zivjo Jordan

Sam jemljem Byol 6 let.. pocakaj 2 tedna ali mesec do dva za realne rezultate ker traja da se srce navadi na zacetku pa divja. Je pa tako, blokiralo te bo tudi v hrib pa tudi tezke noge mas itd..

Obema se iskreno zahvaljujem za odgovora. Sicer sem sedaj 2x vzela po 2,5 mg. Je mogoče, da sem omotična? Ali  naj še nekaj časa vztrajam, ali naj prosim zdravnico za zamenjavo zdravila? Planirano je bilo, da bi jemala Propranolol, vendar ga do septembra ni na zalogi 🙁

 

Lp.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 5446, 23.07.2024 ob 14:53

Obema se iskreno zahvaljujem za odgovora. Sicer sem sedaj 2x vzela po 2,5 mg. Je mogoče, da sem omotična? Ali  naj še nekaj časa vztrajam, ali naj prosim zdravnico za zamenjavo zdravila? Planirano je bilo, da bi jemala Propranolol, vendar ga do septembra ni na zalogi 🙁

 

Lp.

Spoštovana,

Kot sem že napisal, priporočam, da odmerka zdravila ne spreminjate na lastno pest. Povečevanje ali zmanjševanje odmerka mora potekati postopoma. Seveda je možno, da ste ob jemanju zdravila omotičeni. Ta stranski učinek zdravila postopoma izgine, ko se telo navadi.

LP

Na zacetku je veliko stranskih ucinkov ampak ko se telo navadi postopoma izginejo… pri meni je trajalo od 3 tednov do 2 3 mesece da se dobro uleze. Ne spreminjaj doze in ne zmanjsuj.. Na zacetku je blo mravljinci v roki… zmatranost.. cudno razbijanje srca.. driska.. se pa povecajo jetrni encimi in mascobe v krvi… postimaj zdravo prehrano in nujno zmerno gibanje..

nekateri svetujejo tudi magnezij. Donat bi naj bil najboljši, a jaz ga slabo prenašam, zato vzamem zvečer kapsulo magnezijevega bisglicinata kar je 111 mg. Na škatli sicer piše da naj bi vzel 3 dnevno kar je skupaj 333 mg, a bom ostal kar pri 1 zvečer.

 

___

New Report

Close