Najdi forum

V ekranu je več podobnih dopisov z vprašanji o zdravljenju aritmij z Byolom. Mislim, da je pod vsakim dopisom moj odgovor. Lahko mi še pišete.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,

Glede Byola sem vam zd pisala na tem forumu..Se vedno ga jemljem, se prav cca 5nmesecev , tam nekje. Se vedno jem polovico od 1,25mg. Ravno imam Holter za 24ur da se bo videlo ali je kj sprememb ali ne. Prolapsa mitralne zaklopke na uz v maju ni bilo vidnega,baje so se spremenile smernice (zadnji uz 10 let nazaj). Mogoce da so se neredni utripi res zmanjsali, in tudi srce ne podivja vec, je pa se vedno malenskot povisan utrip, predvsem zato ker sem zgleda bl zivcne sorte clovek 🙂 sploh pri zdravniku haha. Gibam se redno, ce je opcija saj 1x na teden obisk gora. Zanima me ali je ta doba za jemanje Byol ze predolga ali naj pocakam na kontrolni pregled da se vidi kaj za naprej? Hvala za odg

Verjetno vam je zdravnik sporočil, da je indicirano dolgotrajno jemanje Byola

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni,

ali lahko jemanje Byola ( 1.25 mg 1 x na dan ) vpliva na znižanje holesterola?

Hvala in lep dan

Darja

 

 

 

Spoštovana

Jemanje Byola nima nobenega vpliva na nivo holesterola. Byol sodi v skupino betablokatorjev, zdravil za zmanjševanje krvnega tlak in zmanjševanja števila srčnih utripov, kar ugodno vpliva na srčno mišico, nima pa vpliva na holesterol.

LP

ali Byol (2,5mg) znižuje samo “škodljiv” utrip, npr. če je utrip previsok ko telo ne opravlja omembe vredne fizične aktivnosti, ali znižuje vsakršen utrip, tudi normalnega?

Če vsakršnega – ali obstaja zdravilo, katerega delovanje bi se sprožilo samo ob “škodljivem” utripu?

 

___

Pozdravljeni!

Byol neselektivno zmanjša število srčnih utripov t.j. ne vpliva samo na “škodljive” srčne utripe. To seveda ni nič slabega  saj z zmanjševanjem utripov razbremenimo srce. Če pod škodljive srčne utripe štejemo ekstrasistole (prezgodnje utripe) potem Byol dejansko zmanjša ali celo odpravi te škodljive utripe.

LP

hvala za pojasnilo. Bi raje imel “tarčno” zdravilo, takšno, ki se sproži samo ob nelogičnem stanju – ko telo ne opravlja omembe vredne fizične aktivnosti, srce pa nori. Ker Byol 2,5 preveč moti običajne aktivnosti, vključno z malce hitrejšo hojo, da hoje po stopnicah niti ne omenjam.

Če je “ekstrasistola” nekaj kar laiki opisujemo z “bum-bum-pavza, bum-bum-pavza”, je do tega prišlo kakšnih 62 dni po začetku jemanja Byola, od tega prvih 44 dni 1.25mg, naslednjih 18 dni pa 2,5mg. Ujel jo je tudi amaterski EKG na 21:12:26, 21:27:00 in 21:37:41, https://drive.google.com/drive/folders/1g8m9JdFVa5A1ax6uO1mga6lfqaBBDgAp?usp=share_link 

___

New Report

Close