Bulici na glavi
Pozdravljeni,
moj 2 letni sin ima na glavici, desno zgoraj, že kakšen teden 2 bulici, ki sta na otip trdni, kot buški. Vendar se ne spomnim, da bi se v zadnjem času kam tako močno udaril, da bi mu nastali. Nista boleči in kot pravim, trdi. Tudi ne vidim, da bi bilo lasišče okoli njiju kaj rdeče.
Imam razlog za paniko?
Hvala za pomoč,
Nataša
Draga Nataša,
za bulici (pravzaprav si čisto ne predstavljam, kako sta videti, ste napisala premalo – kako sta veliki, natančno kje sta, sta med seboj povezani, barva, bolečnost, toplejša koža kot v okolici ipd) je lahko kup razlogov, od poškodbe (za katero ni nujno, da ste jo videli), do vnetja lojnice pod kožo, do pika kakšnega komarja ali žuželke (ki so kljub zimskemu času aktivne). Najverjetneje nista nič pomembnega in bosta izginili tako hitro in neopazno, kot je bil njun nastanek.
Če pa vas skrbi, bo treba pokazat k pediatru, ki si bo spremembe ogledal, potipal in vas ciljano še kaj povprašal…
Pozdrav,
Hvala za prijazen odgovor. Bulici po mojem nista povezani, sta pa čisto, čisto blizu skupaj. Nista boleči, saj mali pusti, da se ju dotikamo in nanje tudi pritisnemo. Na otip sta trdi, tkivo pa ni nič kaj toplejše kot v okolici. Zdaj jih opažamo že kakšna dva, tri tedne, ne rasteta pa tudi manjšata se ne. Je pa ena večja in druga malo manjša.
Lep dan, Nataša
Čisto možno je, da gre za reakcijo pokostnice na “luski” kosti lobanje, ki je povsem nepomembna in bo sama izginila. Če fanta ne boli, če koža nad spremembo ni vneta, če je izboklina trša, se ne veča, res ni razloga za skrb. Posebej zato, ker ste vi verjetno edina, ki takšno spremembico sploh opazi, ostali jo šele tedaj, ko jo vi pokažete ali daste potipat 🙂
Srečno,
Pozdravljeni,
Najprej najlepša hvala za pojasnila.
Naj povem, da smo bili pri naši pediatrinji. Naročila je preiskave krvi, diferencialno krvno sliko, ki pa je brez posebnosti. V razjasnitev nadaljnjih dvomov pa nas je napotila tudi na Pediatrično kliniko, oddelek za hematologijo, na histološke preiskave. Me mora kaj skrbeti? Menite, da bodo opravljali kakšne invazivne/boleče posege?
Predstavljam si, da če bi bilo kaj hujšega, bi se to videlo tudi na krvni sliki, kajne?
Hvala in lep vikend želim,
Nataša
Draga Nataša,
predvidevam, da ste svojo zaskrbljenost prenesli še na pediatrinjo, ki vas “za vsak slučaj” pošilja naprej k specialistu. Kaj se bo ta odločil – ali za opazovanje ali za kakšne dodatne preiskave, lahko le ugibam. Je pa v izogib paniki in razmišlajnju o samih “črnih” scenarijih to daleč najboljša izbira.
Krvna slika (število belih krvničk, njihova razporeditev) je zelo grob inštrument za diagnostiko – izključi kakšne krvne bolezni in okužbe, ni pa specifična za diagnostiko sprememb v koži in podkožju.
Lepo se imejte,