Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija bulice po glavi

bulice po glavi

Pozdravljeni dr. Tanč

Pri 14 mesecev stari hčeri sem opazila bulice velikosti graha na zadnjem delu glave in sicer za ušesi, malce višje proti sredini in proti vratu. Bulice so simetrične na obeh straneh glave. Bulice niso od pikov insektov, saj nima niti rdečine niti je ne srbi.
Kakšnih znakov bolezni nima, je dobro ješča, edino slabše spi, kar pa pripisujemo vročini. Je pa bila pred 10 dnevi cepljena proti rdečkam, ošpicam in mumpsu.
Kaj mislite kaj bi to lahko bilo? Je morda reakcija na cepljenje ali bi lahko bilo kaj drugega? Ali bi jo bilo potrebno peljati k zdravniku, da jo pregleda ali naj počakamo do jutri in jo peljemo k njenemu pediatru?
Res me skrbi kaj bi to bilo.

Hvala že vnaprej za odgovor in lep dan še naprej.

MOžno je povečanje bezgavk vratnih bezgavk, tipičnih npr. za rdečke in je to normalen pojav po cepljenju.
Pregled ni potreben, razen ob pojavu vročine.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni

Minilo je nekaj dni, bulice na hčerini glavi pa kar ne izginejo niti se ne manjšajo, večajo pa tudi ne. Ali je možno, da ima reakcijo na cepljenje proti rdečkam toliko časa, jutri bo namreč minilo 14 dni od cepljenja?
Kaj naj naredim, naj še čakam, ali naj jo raje preventivno odpeljem k pediatru? Vročina se ji sicer ni pojavila.

lp

V nekaj dneh ne more izginiti nobena sprememba na telesu. Nekaj tednov bo morda pravi čas. To ni reakcija po cepljenju, pač pa simulacija bolezni, na katero je telo odgovorilo s povečanjem zatilnih bezgavk, kot bi pri rečkah, če bi jih zares prebolela.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spostovani!
Pri svoji hcerki, sedaj stari 7 tednov in pol sem ze dober teden nazaj, ob podiranju kupcka, zatipala nekaj malih bulic po glavici- za usesi in tudi bolj v smeri sredine. Ima jih na obeh straneh, zgleda da ji niso bolece. Sve se sle pokazat takrat pediatrinji, ki pravi, da ne zgleda, da bi bilo kaj patoloskega. Otipala jih je 7, meni se zdi, da jih je sedaj se vec. Seveda naj bi slo za bezgavke. Jih ne iscem in ne tipam, a ponavadi se mi katera znajde pod prsti, ko ji podpiram glavico v pokoncnem polozaju. Zdi se mi, da so se se povecale v tem tednu – ceprav so to se vedno male, gibljive in prosto ne vidne bulice. Je polno dojena, jesca, pridobiva nadpovprecno. Dobrovoljno detece sicer, z krcki tu pa tam, ki se v parih minutah z vetrovi polezejo. Sicer ima ze od porodnisnice poln nosek, oz nosek, iz katerega ne tece, a se stalno naredi toliko bolj trdih muck, da ji ga cistim z po nekaj kapljic fizioloske in svaljkom iz vate cca 2-3x dnevno. Obcasno hrope, kiha, vrocine nima. Kozo ima v gubah rahlo pordelo, tudi ob vratu. Je sicer v stiku z mnogimi ljudmi, vendar ne z vidno bolnimi in ne z otroci. Pocasi imave drugo posvetovalnico, a bi vseeno zelela se vase mnenje oz izkusnje. Ali so bezgavke v taksnih skupinah normalen pojav? Ali se lahko za njimi skriva kaj nevarnejsega? Sklepate, da se to cez cas potegne nazaj ali imajo pac taksno, zelo povrsinsko lego in so zato tako zelo tipne? Ne bi zelela zganjati panike a seveda si pri tako malem otroku kar naprej prestrasen za njega… Hvala vam za odgovor.

Vratne bezgavke so vedno, pri vsakem človeškem bitju, položene tudi v zatilju. Če nagnemo glavo navzrepd, pridejo bollj na površje in jih otipamo. Če so velikosti graha ali manjše, so normalne velikosti.
[img]http://www.doereport.com/imagescooked/14527W.jpg[/img]

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Zdravo!

Fant je na zadnji strani glave ugotovil bule. Eno ima za ušesom, dve pa simetrično na glavi. Bolijo ga. Je to lahko kaj resnega? Bil je v stiku z mano, ki sem ze 4 dan bolana (vrocina, prehlad, kašelj).

Po opisu je nemogoče sklepati ali je nevarno ali ne.  Svetujem pregled.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close