Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Proktologija Bulica na anusu

Bulica na anusu

Spoštovani.
Sam se obračam na vas z vprašanjem, ki me neizmerno “muči”.
Ob ogledu anusa sem opazil zelo majhno belo bunkico (kot nekakšen mazolj) oziroma kot nekakšen izrastek. Po končanem odvajanju blata me po določenem času (cca 1-2 uri po opravljanju velike potrebe)me začne anus in okolica peči, če se usedem na določen položaj.
Zanimivo mi je, da se to dogaja le če se usedem pod določenim kotom (se skoraj ne da sedeti, čim se pa premaknem pa bolečina izgine) in potem izgine tudi bolečina. Naj povem, da imam relativno mehko blato, sem pa to opazil, ko sem imel enkrat malo trše blato in sem malo krvavel iz anusa. Sedaj več ne krvavim iz anusa in tudi na papirju ni sledi krvi (oz kdaj je zelo zelo malo).
Kaj bi lahko bila ista bela bunkica na koncu anusa (je malo nad analno odprtino)? malo me skrbi.
V pričakovanju Vašega odgovora Vas lepo in toplo pozdravljan.
S spoštovanjem
Odgovor na objavo uporabnika
Jure620, 15.07.2021. ob 21:45
Spoštovani.
Sam se obračam na vas z vprašanjem, ki me neizmerno “muči”.
Ob ogledu anusa sem opazil zelo majhno belo bunkico (kot nekakšen mazolj) oziroma kot nekakšen izrastek. Po končanem odvajanju blata me po določenem času (cca 1-2 uri po opravljanju velike potrebe)me začne anus in okolica peči, če se usedem na določen položaj.
Zanimivo mi je, da se to dogaja le če se usedem pod določenim kotom (se skoraj ne da sedeti, čim se pa premaknem pa bolečina izgine) in potem izgine tudi bolečina. Naj povem, da imam relativno mehko blato, sem pa to opazil, ko sem imel enkrat malo trše blato in sem malo krvavel iz anusa. Sedaj več ne krvavim iz anusa in tudi na papirju ni sledi krvi (oz kdaj je zelo zelo malo).
Kaj bi lahko bila ista bela bunkica na koncu anusa (je malo nad analno odprtino)? malo me skrbi.
V pričakovanju Vašega odgovora Vas lepo in toplo pozdravljan.
S spoštovanjem

Spoštovan!
Možnosti je več, lahko res kak “mozolj”, lahko furunkel, lahko je aterom, maščobna bulica… vsekakor brez pregleda ne moremo ničkaj natančno rečt, vse je zgolj ugibanje. Lahko da bo izginilo, lahko da ne…

Če zaradi svojega volumna dela pritisk in bolečine ob pritisku nanjo (sedenje) priporočamo pregled.

Lp

New Report

Close