Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija bula pod prsnico NUJNO!

bula pod prsnico NUJNO!

Pozdravljeni!

Danes sem pri svojemu otroku staremu 7 mesecev zatipala bulo v velikosti malega lešnika pod prsnico.Bula se z očesom ne vidi, na otip ni boleča in malček se obnaša normalno kot vsak dan razigran in nasmejan. Zdaj pa me zanima če je to lahko kaj resnega?

Kje natančno ste to zatipali? Lahko ste zatipali normalno mesto priraščanja rebra na prsnico.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Zatipala sem jo tik pod prsnico tam kjer pred časom ni bilo ničesar.

Moram vedeti, kje natančno. To je premalo podroben opis.
Vsaj približno opišite, kje je to po sliki:
http://3.bp.blogspot.com/_34yp555Pbx8/SkncdiJFItI/AAAAAAAADOs/MpoBKIgFvmA/s400/thorax.jpg
http://parkin09.wikis.birmingham.k12.mi.us/file/view/thorax.jpg/117277485/thorax.jpg

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Bulo zatipam tam kjer je na sliki Xsiphoid process ali nekaj takega. Vendar na sliki se to mesto drži prsnice jaz pri malčku ne zatipam da se bi ta bulica držala prsnice vendar je prosta.

lp

Potem tipate normalno ležeč ksifoidni podaljšek.
http://bin.ilsemedia.nl/m/m1aypf1wj6b2.jpg

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Najlepša hvala za vaš trud. Potem je normalno da to zatipam kot okroglino? In da tega pred kakšnim mesecem še nisem zatipala? Pri sebi in možu tega ne zatipam.

Najlepša hvala sem bol pomirjena. Lep preostanek dneva Vam želim.

lp

Pri odraslih (razen pri izjemnih suhcih) tega ne zatipamo, otrokov trebuh pa je mehak in nekatere strukture lažje zatipamo.
Zakaj niste zatipali, vam ne morem oodgovoriti, verjetno pač niste tipali tega področja.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovani!

Pri 1 letnem sinu je ksifoidni podaljšek veliko bolj tipen na levi strani kot na desni, kot da bi bil nepravilne oblike. Je to normalno? Ali bi me moralo skrbeti?

Lep pozdrav in hvala za odgovor.

Ker leva in desna stran telesa nista popolno simetrični, je možno, da je na eni strani pač malce bolj tipen, viden.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovani!

Moj 15 mesečni sin ima na desni strani reber, poleg ksilofoidnega podaljška nenakšno malo bulico. Hrustanec. Stvar sem pokazala pediatru, ki je pač zaključil, da gre za malce drugače razporejen hrustanec. Nič posebnega. Stvar se ne veča, ni boleča, malček se obnaša normalno. Vendar… Zadnjič sem zasledila članek, ki govori o raku hrustanca. Chondrosarcoma. In me grabi panika! Bi pediater opazil, če bi šlo za kaj resnega? Vem, da sem malce sitna, vendar me skrbi, da bi spregledala kaj pomembnega. Kaj menite?

Lep pozdrav.

Vsaka oteklina, bulica, ki bi bila sumljiva, bi rasla, pojavili pa bi se tudi drugi znaki. Zaenkrat pa iz pisanja izgleda, da gre pač za normalno tipen ksifoidni podaljšek.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close