Sezona bučk je in tu je en krasen recept za narastek. Po želji lahko daš vmes še faširano meso, da je bolj “lahek”, pa namesto kisle smetane, lahek jogurt.
Bučke naribaš, posoliš in pustiš stati vsaj 20 minut, da spustijo vodo. Potem jih močno ožmeš, da spraviš ven čimveč vode.
Na malo olja popraži čebulo in jo zmešaj med ožete bučke, dodaj česen, peteršilj, jajca in kislo smetano, ter toliko drobtin, da dobiš precej gosto maso. Naloži v pomaščen pekač in peci v pečici (jaz dam včasih kar v mikrovalovko, samo potem po vrhu ni zapečeno). Po želji povrhu pred koncem pečenja še potresi z naribanim sirom, ali parmezanom.
Pa dober tek!!!!!
Hojla!
Jaz sem že nasproti tebe-zdaj sem nobel. ker imam tudi tukaj internet-hvala Galji še enkrat:-)))))))))))
Mi kuhamo bučke 100 na uro. Jaz imam fuuul rada polpete, še raje mrzle, kot tople. Še malo si bom privoščila “goljufanja” (beri-uživanja), drug teden bom pa itak zagrabila bolj konkretno. (upam….)
LP!