Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Bruhanje in prehlad

Bruhanje in prehlad

Spoštovani!

Hčerka je stara dobre 3 mesece. Do sedaj je bila zdrava, pred dvemi dnevi pa se je začel rahel prehlad, ima zamašen nosek, občasno malo priteče ven in ji dajem fiziološko raztopino. Včeraj je začela tudi pokašljevati – suh kašelj. Obenem je včeraj tudi bruhala, v loku. (je sicer polno dojena). Poleg tega ima levo ličko rdečo (rdeč žareč krog). Včeraj je precej jokala in »godrnjala«, kot da jo nekaj boli. Mogoče trebušček, ker ko je kakala (obilno) je bilo boljše. Tudi drugače je precej nerazpoložena. Kaj bi to lahko bilo? Na forumu sem že brala pretekle odgovore in glede bruhanja iskala vzrok v hrani, ki sem jo jedla. Pomislila sem tudi na med, a bi lahko povzročil takšne težave?

Zanima me ali naj se greva pokazat pediatru in s čim lahko še omilim prehlad ter suh kašelj.

Že vnaprej najlepša hvala za nasvet.

Lp

Pozdravljeni, Ani3,
a ješe kdo drug v družini bolan in če je, kakšne znake ima?

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Bil je bolan moj mož. Začelo se je z bolečim grlom, ki ga je potem nehalo boleti, nadaljevalo pa s hudim suhim kašljem, izcedka iz nosa skoraj ni bilo. Da ne bi okužil hčerke si je na nos in usta, ko je kašljal dal zaščitno gazo (to kar ima zdr. osebje), vendar verjetno že prepozno. Sedaj pa zboleva še babica (na začetku grlo, suh kašelj, malo izcedka iz nosa).
Tudi meni minimalno teče iz nosa. A menite, da so te zaščitne maske lahko kaj v pomoč, tudi za vnaprej, ker se na sploh začenja obdobje prehladov in viroz.

Naj še omenim, da hčerka nima vročine (zjutraj je imela 37.1, zvečer pa 36.5), še vedno pa občasno bruha (a je to mogoče povezano z izločanjem sluzi)?

Hvala in lp

Draga Ani3,
maske bi bile smiselne, če bi npr. vi bili prehlajeni, pa ne bi hoteli okužiti nekoga, ki bi danes prišel na obisk. Če pa ste skupaj skozi, potem običajno ne gre. Kajti kužni smo že pred pojavom znakov in okužimo skratka še preden evidentno zbolimo. Zato pa gre po družini kar dalje.
Otroci lahko zbolijo za istim virusom, pa imajo malce drugačne znake, bruhanje in mehko do tekoče blato kar spadajo zraven, čeprav odrasli pa tega niso imeli.
Kolikokrat je danes bruhala, kako pije in ali dobro lula?

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Danes je bruhala kakih štirikrat. Drugače ima kar še kar apetit, edino malo ji nagaja zamašen nosek pri dojenju in joka. Glede lulanja se mi ni zdelo, da bi bilo kaj manj, je pa res, da nisem bila posebej pozorna na to. Upam, da bo šla zadeva kmalu nazaj.

V redu, Ani3,
potem se pojdite jutri le pregledat, tile malčki so lahko hitro ogroženi. Kar nam skoraj nič ne podre ravnotežja, lahko njim kar škodi.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close