Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Bruhanje

Bruhanje

Zdaj sem mi že kakšo leto dogaja, da ob malo bolj obilni večerji, predvsem kakšni pici ali bolj težki hrani dogaja da se obvezno ponoči zbudim ker me boli malo želodec, vendar prav toliko da me zbudi in da ne morem zaspati. Edina rešitev je bruhanje, po katerem grem z lahkoto, brez slabosti enostavno spati. Stvar je moteča, saj sem star 29 let in se zgodi vsaj enkrat mesečno, da se gre kam poveseliti ob dobri hrani. Ali bi moral iti k zdravniku, oz. kaj predlagate ? Drugače nimam problemov z prebavo, redno jem in hodim na blato, čez dan lahko jem kolikor čem in nimam problemov. Bruham pa ponavadi le tekočino, ni rdeče ali rdečkaste barve ampak bolj rumene, tudi nima problemov z zgago ali podobno.

Hvala.

Lep pozdrav, Miha

Spoštovani!

Verjetno se boste morali obilnejših obrokov (in ev. zalivanja z alkoholom) v poznih večernih urah izogniti, še zlati pa mesnih in gobjih jedi, ki ostanejo v želodcu dlje časa. Do podobnega spoznanja je prišlo že mnogo ljudi pred vami. Če pa bi se težave kljub temu, da po 19. uri ne boste ničesar zaužili, pa bi bila verjetno smiselna gastroskopija. Prav mogoče je, da k vašim težavam prispeva nepopolno zapiranje med želodcem in požiralnikom in s tem k opisanim težavam.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close