Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca bruhanje

bruhanje

Ponovno jaz.
Naj vam rečem, da sem se vseeno odločila in šla samoplačniško na magnetno resonanco. Pokazalo ni nič. Po eni strani hvala bogu da je vse ok, sem se pomirila, zato mi ni žal da sem šla.

Samo zdej vam bom pa napisala, kot ste mi že vi, “kaj mi je”.
Razlika je zdej samo v tem, da zdej pa verjamem, da imam benigno položajno vrtoglavico. Je grozno, ker ne vem kako si naJ pomagam. Ne smem pogledati gor ali dol, spim pa že tak cel mesec na levem boku.

Ali mi znate kako pomagati, kako naj si pomagam oz. omilim te težave?
Ali mislite, da tablete Betaserc kaj pomagajo? Sem brala na internetu, da pomagajo samo pri menierovi bolezni.
Prosim za kakršenkoli nasvet, sem že čist obupana od tega groznega vrtenja.

Hvala

…pri menierovi bolezni jih dajemo zato, da ublažijo vrtoglavico.
Sicer pa, če pogledamo zakaj je zdravilo registrirano:

Terapevtske indikacije

– Ménièrov sindrom, ki je opredeljen z naslednjim triasom osrednjih simptomov: vrtoglavica (s slabostjo ali bruhanjem), izguba sluha (naglušnost), tinitus.

-Simptomatsko zdravljenje vestibularne vrtoglavice. (vaš primer)
(iz povzetka temeljnih značilvosti zdravila)

Lep pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za odgovor.
Zanima me še samo, če ste imeli kdaj kako pacientko podobno mojim težavam in kako sta jih rešila?

Te probleme imam že skoraj mesec in pol in mi kar stojijo. Nič se mi ne poslabšuje oz. izboljšuje.

Najlepša hvala za vaš trud

V našo urgentno ambulanto se oglasi veliko ljudi z vrtoglavico ali omotico, pri večini težave minejo same. Vsak primer pa je edinstven na nek način, tako tudi vaš. Vsekakor pa je jemanje predlaganih zdravil prvi korak, ki nas lahko usmerja k nadaljnjim ukrepom, če so še potrebni.
Pozdrav!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!
Zadnjih nekaj mesecev imam tezave z slabostjo, vendar samo ponoci. Sredi noci( okoli 1) se zbudim in mocno me boli zelodec. Zato grem na stranisce in skusam bruhati, najprej malo sline, cez 2 ure bruham malo bolj.
Nimam pojma kaj bi lahko bilo.. imate kaksno idejo?
Lp

Imam! Gastritis, refluks recimo?
Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close