Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Bronhitis in RSV virus

Bronhitis in RSV virus

Pozdravljen!

Sem mamica prvič, sinku, ki je star komaj 9.mesecev.
Imam pa eno vprašanje….
V januarju, ko je bil star 6.mesecev, je prebolel prvič bronhitis, sicer sva pristala v bolnici, brez večjih posebnosti, in se po 4.dneh vrnila domav. Sedaj, mi je spet dobil bronhitis, vročino in vnete uhice, in sva spet pristala v bolnici. Kjer so ga bronhitisa ozdravili, tudi vročine ni več dobil, saj je imel zaradi uhic antibiotik v žilo, in poslana na ORL. tam po 4 pregledih ni bilo druge, kot paracentaza.
Po tem posegu, so prišli prvi izvidi, ki so bili pozitivni za virus RSV.
Prosim, povejte mi, kako je s tem virusom? ali izginil sam od sebe, ali bi mojega otroka morali dati, na ponovno testiranje? ali je ta virus izginil, ko se je pozdravil bronhitis? na kaj morem bit pozorna? zelo me je strah……sicer morava it še na testiranje za asmo…v upanju, da mi boste odgovorili vas prav prisrčno pozdravljam.
Iris

Virus RSV je takšen kot ostali virusi, kar se tiče pojavljanja in trajanja. Vdre v telo, povzroči bolezen, potem pa se v nekaj dneh, tednu dni, izloči iz telesa. Ne potrjujemo, da ni več prisoten, saj v primeru, da je prisoten, pač povzroči bolezen. In ko ozdravimo, smo zdravi.
Pozorni bodite na znake težkega dihanja, bronhiolitis se lahko tudi ponovi, lahko pa ima otrok po vsakem prehladnem obolenju blažje znake težkega dihanja, pa to ni ponovitev bronhiolitisa.

Drfugače pa še 20 strani branja o bronhiolitisih:
http://med.over.net/forum5/search.php?46,search=bronhiolitis,author=,page=1,match_type=ALL,match_dates=0,match_forum=46,match_threads=0

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Najlepša hvala za vaš odgovor.
Torej bi se naj ta virus sam izločil iz njega…. Zanima me še, ali je lahko v stiku z otroci ali ne? kakšne so možnosti, da se tega virusa okuži kdo drug?
Ali mislite, da bi mogoče mojemu otroku pasal morski zrak? Ali je vredno it na morje, glede bronhitisov, pa glede tega virusa? Strah me je, namreč imamo morje rezervirano sedaj za 1.maj, toda nisem prepričana, da bi šli, bojim se njegovega dihanja……v smislu, da nebi bilo česa hujšega zaradi tega virusa…..
Zanima me vaše mnenje….hvala še enkrat in lep večer!

Tako kot se izločijo vsi virusi.
Dokler otrok pogosto in močno kašlja, izloča viruse s slino, najbolj v prvem tednu bolezni, nato pa je vedno manj kužen. Največja možnost okužbe je prve dni bolezni.
Običajno morski zrak koristi vsem otrokom z astmo ali po prebolelih vnetjih deihal, vključno z bronhiolitisom, tudi z bronhitisom. Morski aerrosol blažilno deluije na dihala in jih vlaži.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

naš 2-mesečnik je prejšnji teden zbolel, bila sva tudi hospitalizirana zaradi težkega dihanja in minimalne dehidracije. Bris je pokazal RSV virus, je pa malček zelo hitro prišel k sebi. na srečo se okužba ni nadaljevala na spodnja dihala, tako smo jo odnesli le z zgornjimi dihali, kašljanjem. Na infekcijski so se mu tudi pojavili krči, zaradi katerih so nama svetovali da Milumil zamenjava z Aptamilom. Od ponedeljka, ko smo začeli dajati kapljice antiflat za krčke, je stanje mnogo boljše. danes že skoraj nismo potrebovali kapljic. V soboto sva bila odpuščena, v ponedeljek na kontroli na infekcijski. malček je sedaj že skoraj zdrav, le če kašlja občasno. V primeru poslabšanja morava na pregled k vam ali v dežurno ambulanto. Je torej ok, če se vidimo šele konec meseca, ko imamo posvetovalnico ob treh mesecih in cepljenje? bo v primeru, da bo še kašljal, sploh cepljen?

aya, pa v soboto ko so odvzeli še urin, naj bi sanford pokazal porast bakterij e.coli, v ponedeljek smo zopet oddali urin, da potrdijo če bi tudi pri njem šlo za uroinfekt (starejši bratec ima VUR 3b stopnje). Če bi bil sanford zopet pozitiven, bi me danes obvestili po telefonu zaradi antibiotičnega zdravljenja, pa me niso, torej sklepam, da je z urinom vse ok.

lp

mateja

V času redne službe pridete ob ev. poslabšanju k meni ali v nasprotnem turnusu k drugemu pediatru, v času dežurne službe pa enako na Metelkovo na PNMP.
Če je otrok res povsem v redu, nima nobenih znakov težkega dihanja, bi morda kontrolo opustili, glede na to, da ob povečanem številu obiskov v ambulantah ni mogoče zagotoviti, da zdav (ali ozdravljen) otrok ne bi čakal v čakalnici z na novo obolelimi. Konec meseca, če bo otrok zdrav, je cepljenje ptorebno čimprej opraviti ter s tem otroka zavarovati pred drugimi hudimi boleznimi (tu seveda mislim predvsem oslovski kašelj). Če je otrok prebolel bronoiolitis in je zdrav, ni nobenih ovir za cepljenje. Kašelj seveda lahko traja tudi še nekaj tednov, kar pa ne pomeni, da je otrok še vedno bolan. Je pa pred cepljenjem itak vedno pregledan.

Morda bi sami poklicali na Infekcijsko za izvid urina, je kar pomembno, da je potrjen negativni izvid.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Sem vas ubogala in vseeno danes cel dan klicala na infekcijsko. Na koncu dobila izvide ponedeljkovega Sanforda, ki so enaki sobotnim, bakterija E.coli deset na peto. Navodila sem dobila, da dajem Primotren na 12 ur, po 2ml. Recepta nisem šla iskati, ker imamo doma še dve flaši primotrena od starejšega sina. Dr. Bizjak iz infekcijske bo jutri kontaktirala nefrologinjo, ki obravnava starejšega sina in h kateri ste naju tako ali tako vi želeli poslati ob starosti 6 mesecev na preventivni UZ ledvic. Jutri moram zopet poklicati na infekcijsko, da mi sporočijo, kako se je o nadaljnih ukrepih odločila nefrologinja.
sama sem pa žalostna, ker ima očitno tudi najmlajši sin VUR….

V kolikor bom potrebovala kako napotnico, vas lahko pokličem kar po telefonu, da ne pridem čakati v bolno ordinacijo?

Lp

Mateja

Seveda, danes popoldne. Pa na kontrolo urina naslednji teden ne pozabite:=)

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

v petek sem iz infekcijske klinike dobila navodila, da prideva s sinom 14.januarja na kontrolo urina, torej Sanford test, nato pa še isti dan na polikliniko na UZ sečil, da ocenijo ali nas čaka še preiskava MCUG.
Vse bolj pa razmišljam oz. moram reči, da mi nikakor ni všeč, da morava na odvzem urina na infekcijsko, kjer je seveda največ obolelih z virusnimi okužbami. na infekcijski naj bi tudi dobila napotnico za UZ sečil.
Mi je kar malo čudno zakaj nisva napotena na PK, ker tudi decembra, ko sva bila s starejšim sinom na kontroli pri dr. Rus, je želela dr. da naju z mlajšim sinom napotite kar direktno k njej, da bosta oba sinova obravnavana pri njej.
Naj bi pa iz infekcijske klinike kontaktirali dr. Rus glede situacije z mlajšim sinom in naj bi ona dala taka navodila, torej da se vse opravi izven PK, edino MCUG naj bi se naredil na PK, v kolikor bo potrebno.
Je možno da opravimo sanford test v našem ZD? je res potrebno, da hodim s tako malim dojenčkom, ko je že zdrav, na infekcijsko?

lp

Bi rekla, da se kar držite njihovih navodil. če so vse tako lepo organizirali in predvsem hitro!
Verjemite, da so tudi pri nas čakalnice prepolne in da vse tiste, ki čakajo na Infekcijski, najprej srečate pri nas:=( Pa če upoštevate podatek, da napotimo morda 1-2% od vseh pregledanih, ste na Infekcijski vseeno bolj varni.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close