Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Bronhiolitis, rsv virus, adenoviroza in kašelj

Bronhiolitis, rsv virus, adenoviroza in kašelj

Pozdravljeni,

Moj 1,5 letnik je bil na zdravljenju v bolnišnici zaradi bronhiolitisa. Diagnosticirano je imel rsv virus in adenovirozo ter začetek pljučnice. Po dobrih dveh dnevih v bolnici, kjer je na 4 ure dobival inhalacije, so naju odpustili domov. Se 3 dni je jemal ventolin in stanje se je zdelo boljše.
Sedaj (po enem dnevu brez ventolina) ponoči precej kašlja. Produktivno pomeni, da je zraven prisotna sluz, ki jo včasih tudi slišno pogoltne.. Nos čistimo redno in kar prihaja ven je precej rumeno. Dajemo tudi inhalacije s fr oz. hipertonicno raztopino.
Zanima me ali ga lahko namažem s kremo materine dušice proizvajalca Just? Je ok za produktiven kašelj?
Je ’normalno’, da sedaj ko je izgledalo že bolje, spet kašlja (trenutno pokasljuje že 2 uri) ? Naj mu dam še kakšen vplih ventolina?
Pediatrinjo imamo v petek zjutraj, ampak upam, da se vi prej oglasite.

In se to.ali je možno, da je partner dobil vnetje ušesa, ker se je okužil od otroka? Kazal mu je namreč  kako se inhalirat preko njegove maske.

Hvala in lahko noč.

 

Kašelj je obvezni spremljevalec prehladnih obolenj, sprva suh in dražeč, nato pa produktiven in mu rečemo, da je čistilec pljuč oz.l dihal. Če ne bi kašljali in s tem odstranjevali sluzi, bi se zadušili v lastni sluzi.

Ničesar ne priporočamo ob kašlju otrok, saj nič tudi ne pomaga zares. Otrokov problem je neznanje odhrkanja, odkašljanja in izpljunjevanja sluzi.

Če je v bolnišnici dobival Ventolin in mu je ta pomagal, lahko date zdravilo, vendar VENTOLIN NI ZDRAVILO ZA KAŠELJ!

Odrasli se od otrok nalezemo prehladne viroze. Samo vnetje srednjega ušesa, ki je tudi pri odraslih pogosto posledica prehlada, pa ni nalezljivo.

Če imate nujno vprađšanje in potrebujete odgovor hitro ali čimprej, je mnogo bolje, če pokličete dežurno pediatrično službo:

https://www.zd-lj.si/zdlj/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=1092&lang=sl

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni

moje vprašanje se ne navezuje na to temo ampak žal nikjer ne najdem kje lahko odprem temo. In sicer moja14 meeecna punca ke za vikend imela malo vrocine, najvisje 38,5 po dnevu ko vrocine ni bilo je dobila izpuscaje po trupu(hrbet, trebuh, pod vratom, za usesi, zatilje) zgledajo mi zelo podobno kot pri 6 bolezni ampak to smo ze preboleli? Ali se lahko šesta preboleva večkrat? Vceraj je imela tudi malo driske in seveda prejlad ki traja ze kaksen teden…ali je mozno da je tudi viroza z izpuscajem? No najbolj me zanima glede imunosti pri šesti. Ima tudi bratca dvojcka ki mu razen prehlada ni nic. Zato me zanima ali negdo lahko dvakrat preboli negdo p pac ne? Zahvaljujem se vam za odgovor in se opravicujem za vprasanja ki niso vezana na zgornjo temo.
hvala in lep vecer

Dober vecer. Hcerka stara 5 mesecev je prehlajena slabiva dva tedna. Zdaj ko se je stanje ze skoraj stabiliziralo, nosek dokaj cist, zjutraj in zvecer se scistimo z fiziolosko, moker kaselj se vztraja.. zdaj se je pojavila hripavost. Zanima me ali je lahko to posledica kaslja? Namrec zelo me je strah da bi se razvil kaksni laringitis, na spletu so o njem napisane same “grozne” stvari. Hvala in lep veecer

Mnogo virusnih okužb poteka z vročino, znaki s trani dihal in/ali črevesja in izpuščajem. Ker je imela drisko, je lahko šlo za eno od trenutnih enteroviroz.

Načeloma prebolela 6. infekcijska bolezen pušča trajno imunost.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hripavost je pogosto del znakov pri prehladu, ko se vnetje zgornjih dihal razširi navzdol, do glasilk ali v sapnice.

Laringitis (obstruktivni) običajno nastane na začetku bolezni, najpogosteje gre za blag potek z lajajočim kašljem brez drugih znakov, ki kažejo na težjo bolezen (piskanje pri vdihu, znake dihalnega napora).

 

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala☺️

Zanima me se, ce je laringitis pogosta oblika bolezni ali gre bolj za redko stanje?

Lep vecer!

Če mislite obstruktivni laringitis, torej tisti z lajajočim kaššljem, ki začne običajno pozno zvečer oz. ponoči, je dokaj pogost začetek prehladnih viroz pri otrocih do 5. leta, nato pa redkejši.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

Že nekaj časa imam občasno težave s požiranjem saj se mi zdi, da nikakor ne morem požreti sline ali kakršnekoli tekočine, hrane. Težave imam tudi s kašljem, saj imam suh dražeč kašelj. Kašelj si izzovem sama, saj imam občutek da morem kašljati, in se zato zelo napenjam in si sama izzovem kašelj. Kašelj je prisoten samo čez dan, ponoči nimam težav s kašljem, spim zelo mirno brez zbujanja. Imam pa tudi težave z želočno kislino, refluksom zaradi katerega imam tudi zdravila Nolpazo. Menite, da bi kašelj lahko bil povezan s tem? Zgodi se da kakšen dan sploh ne kašljam, kakšen dan pa, zanimivo pa je predvsem to, da se ponoči ko spim stanje popolnoma umiri in spim zelo lepo, mirno, brez kašlja in prebujanja.

Občasno imam tudi občutek tujka oziroma cmoka v grlu. Pred nekaj dnevi sem v grlu za jezičkom opazila nekakšno stvar in me zanima ali je morda lahko to stvar zaradi katere imam občutek cmoka v grlu in zaradi katere se mi zdi da ne morem požirati. Sliko prilagam spodaj.

Zelo bom hvaležna vašemu odgovoru saj sem sedaj zelo obupana in ne vem kaj naj naredim.

Lep pozdrav

 

file:///C:/Users/Uporabnik/Desktop/unnamed.jpg

 

 

KOliko pa ste vi stari?

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close