Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Bronhiolitis ali pljučnica

Bronhiolitis ali pljučnica

Pozdravljeni, zanima me ali je tudi za bronhiolitis značilno, da so poki lahko slišni samo na eni strani pljuč ali je to bolj pri pljučnicah?

Sin ima namreč slišne poke samo na desni strani, levo pljučno krilo je bp. Sva jutri ponovno naročena pri dr, samo me skrbi, ker je tudi bratec te dni prebolel pljučnico, da se ni nalezel. Ko sem zdravniku to omenila, je rekel, da je zelo malo vrjetno, da se je nalezel, mene pa skrbi, saj imata podobne simptome.

Hvala za odgovor.

Običajno so pokci pri bronhiolitisu slišni nad celotnimi pljuči, pri pljučnici so lokalizirani.

Nalezemo se lahko povzročitelja, ki pri enemu povzroči prehladne znake (če gre za virtus), pri drugem vnetja srednjih dihal, pri tretjem pa celo pljučnico.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close