Najdi forum

brezplačni pravni nasveti

Spoštovani!Zanima me,če je zakonsko da so obresti višje od glavnice….lp

ZANIMA ME LASTNIŠTVO
KAKO JE MOGOČE UREDITI RAZMERJE MED FIZIČNO IN PRAVNO OSEBO
SEM LATNICA ZEMLJIŠČA NA KATEREM STOJI STAVBA KI JE V LASTI PRAVNE OSEBE VENDAR TO NIKJER NI VIDNO ALI SE LAHKO V ZEMLJIŠKI KJNIGI VPIŠE SMO LASTNIK STAVBE TOREJ NA ENI STRANI LASTNIKZEMLJIŠČA FIZIČNA OSEBA KI DAJE ZEMLJIŠČE V NAJEM PRAVNI OSEBI KI JE NA TEM ZEMLJIŠČU ZGRADILA STAVBO
NA DRUGI STRANI PA LASTNIK MOJE PODJETJE LASTNIK STAVBE

KOKO BI SE TO REŠILO DA ZEMLJIŠČA NE BI RABLA PRODATI PODJETJU

HVALA

Pozdravljeni!

Moja hči je obsojena tatvine. Sodba se glasi da je v sosotorilstvu z nekom, vendar je sodišče v obsodbi napisalo, da morata obtoženca plačati odškodnino vsak 50%.
Po obsodbi je Zavarovalnica Triglav poslala regresni zahtevek hčeri (menda tudi drugemu obtoženimu), za 100% in zahtevajo, da mora moja hči poravnati celotno škodo, čeprav je sodišče napisalo 50%.

Bojim se, da če plačamo 50%, da bodo čez čas poslali še preostalo z velikimi obrestmi, ker na Zavarovalnici Triglav ne slišijo na 50%.

Kaj storiti?

Oče je poleg obstoječe hiše v kateri živi z ženo in s hčerko z družino zgradil novo 3 stanovanjsko hišo. 1/3 nove hiše je sedaj z darilno pogodbo prepisal sinu, 1/3 hčerki in 1/3 ženi. Za vsakega je sestavil svojo darilno pogodbo. Zanima me kdaj se plača davek in koliko ta znaša če je v pogodbi navedeno, da je 1/3 vredna 70.000 eur? Kako se bo podarjena nepremičnina štela v obravnavo za plačilo vrtca, upravičenosti do otroškega dodatka, dohodnino, če se mlada (hčerkina) družina takoj preseli (spremeni naslov) v to nepremičnino in je ta edina nepremičnina v lasti?

Pozdravljeni,

Mož je pred cca 2 mesecema resno zbolel in je trenutno na bolniški, podjetje kjer je zaposlen je v resnih likvidnostnih težavah. Včeraj je domov prejel odpoved delovnega razmerja s 45 dnevnim odpovednim rokom.
Zanima me kako je z iztekom odpovednega roka, v primeru, če bi mož od ZZZS-ja slučajno prejel odločbo da je 4 ure zmožen za delo, za 4 ure pa še vedno nezmožen.
Ali bi bilo v tem primeru smiselno o odpovedi in izteku odpovednega roka obvestiti osebnega zdravnika in zdravnika ZZZS-ja.

Že v naprej lepa hvala za odgovor.

Pozdravljeni! Moja mama in oče sta še živa in bi rada v oporoki zapustila vse premoženje meni. Tukaj je le še ena težava, da imam še enega brata s katerim se že 20 let ne pogovarjamo. Brat je že tožil starša da mu morata povrniti stroške, ki jih je vložil v hišo 25 let nazaj, in po 20 letih vlačenja po sodišču dobil nekaj denarja in eno parcelo. Kako se lahko zdaj zaščitimo, da bratu po smrti staršev ne bi pripadalo nič, ker bi šlo potem 20 let toženja v nič.

Hvala za odgovor.

starša napišeta oporoko iz katere je razvidno da zapuščata vse vam,brezpogojno,sinu pa se lahko odrečeta iz razlogov ki jih imate kar dovolj lp

pozdravljeni!
v mesecu septembru sem kupila stanovanje v katerem sem bila 5 let podnajemnica.
kredit za stanovanje imam sama in ga tudi sama plačujem.
polovico stanovanja sem dala pisati izven zakonskemu partnerju z razlogom , da bo pri delu v stanovanju kaj postoril , in da mi nebi očitav da nič ni njegovega .
zaradi prekomernega uživanja alkoholnih pijač pa je nad mano začel psihično in fizično obračunavati
na tem naslovu je imel začasno prebivališče . stalo pa ima na drugem naslovu. ker pa je z mano in mojo hčerko iz prejšnja izven zakonske skupnosti fizično obračunal ima prepoved prebliževanja kot je to določilo sodišče . zanima me kako bi to polovico stanovanja dobila nazaj saj sem jaz kredito jemalec in zastavljalec kredita.in zanimajo me tudi stroški ki bi nastali z pridobitvijo stanovanja nazaj.
Hvala za odgovor!

spoštovani!
očim je z mano fizično obračunavav . ali mi pripada odškodnina in v kolikšnem znesku ?
hvala za odgovor!

Pozdravljeni!
zanima me eno vprašanje,sin je na svojem je brezposelni in ima dolgove ki jih ne more poplačati starša sta ločena in živita vsak na svojem kaj se lahko zgodi.

sosed je na meji z mojo parcelo zgradil prizidek visine cca 250 cm brez nobenih dovoljenj in brez mojega nasprotovanja.Jaz sem na svoji parceli uredil zelenico in postavil zunanji kamin za zar ki sem ga delno naslonil na sosedov zid od prizidka cca 2 m2 zidu sem tudi oblozil z keramiko.Do sedaj mi sosed ni nikdar tega oporekal,sedaj pa je zacel zahtevati naj odstranim vse kar se mojega dotika njegovega zidu tudi keramiko.Zanima me ali imam pravico da si na njegovem zidu,ki stiji na meji moje parcele,postavim par keramicnih ploscic morda kasneje tudi ta zid pobarvam.Ta zid gledam smo jaz in mislim da imam pravico da si pogled malo polepsam. lep pozdrav in hvala za odgovor

Ker je bil brat alkoholik so starši že leta 1996 naredili darilno pogodbo s katero so mi podarili hišo .Zraven so navedli da jih brat pretepa zato so ga razdedinili .Tako sem sedaj jast lastnica hiše .Sedaj pa je brat prenehal piti in mati hoče svojo polovico podariti njemu.Ali je to mogoče saj jast tega ne odobravam ker brat prejema socijalni dodatek in vem da bo enkrat to moral vrniti in ker nima denarja bo del hiše dobila država. Hvala za odgovor lep pozdrav

Kje bi lahko dobil brezplačni pravni nasvet glede poškodb. Najraj kakega odvetnika, ker je zadeva precej zapletena. A kdo ve?

hja ne vem kaj rabš, če gre za prometno se zihr lahk obrneš na tegale: www.odskodnina.pro, men so pomagal, imajo pa tud brezplačni nasvet ko prvič prideš k njim.
če maš kej druzga, pa ti bodo že povedal če si za njih zanimiv.vprašat ni greh

anyzway, velik sreče

L.

Pozdravljeni
prosim za nasvet
oče je s pogodbo o dosmrtnem preživljanju dal sestri hišo v kateri živim …jaz nimam niti dosmrtnega stanovanja…kaj lahko naredim in ali lahko po nj. smrti uveljavljam nujni delež…ali lahko to pogodbo izpodbijam in kdaj
hvala za nasvet

Spoštovani!
Ali mi lahko prosim odgovorite na naslednje vprašanje:
Sem edina dedinja garsonjere v večstanovanjskem bloku, ki mi ga je z oporoko zapustil oče, ki je umrl že leta 2010. Sodišče je razpisalo dedno obravnavo šele letos (eno leto in pol po njegovi smrti) in mi s sklepom o dedovanju, ki še ni pravnomočen to stanovanje dodelilo v last, ampak z datumom njegove smrti in ne z datumom odločitve. Ker pa so v tem času nastali in še nastajajo ogromni fiksni in tudi fiktvini stroški, me zanima, ali je retroaktivnost sklepa pri dedovanju zakonsko določilo ( kateri zakon in člen) ali gre le za sodno prakso. Oče sicer ni zapustil nobenih dolgov. Gre za stroške vzdrževanja bloka, za elektriko, vodo, plin … itd. Vseh teh storitev oče seveda ni koristil.
Zahvaljujem se vam za odgovor in vas lepo pozdravljam!
Irena Pešelj

Najprej eno vprašanje – kdo pa naj bi v tem času sicer kril stroške te garsonjere? Fiktivni lastnik? 🙂
132. člen Zakona o dedovanju določa, da preide pokojnikova zapuščina po samem zakonu na njegove dediče v trenutku njegove smrti.

Res pa ne morete prepisati hiše nase, dokler nimate pravnomočnega sklepa o dedovanju. Lahko bi se zgodilo, da bi tudi sodišče npr opravilo zapuščinsko obravnavo že kmalu po smrti, pa bi se potem zaradi pritožb in morebitne pravde dejanski zaključek postopka zavlekel za nekaj let. Seveda pa v tem času nastopijo določeni stroški.

Kar se tiče elektrike, plina, najbrž tudi vode, imate števce in boste pač sporočili novo stanje, ki ga bodo upoštevali. Plačan del se bo štel kot akontacija in bodo nadaljnji računi toliko nižji. Če pa še ni bil noben račun plačan, se zmenite in sporočite novo stanje in se bo plačalo pač po porabi. Je pa tudi vaša krivda, če v vmesnem času niste sporočili upravniku, da v stanovanju ne živi nihče in bi bili stroški temu sorazmerno nižji (stroški, ki se delijo na osebe in ne na kvadraturo), in tudi ponudnikom (npr odklopili telefon, če ga je imel, ipd). Določeni stroški pa z nepremičnino nastanejo, tudi če je prazna.

Prosim za brezplačni pravni nasvet,
Po dogovoru s serviserjem sem motor.skuter pripeljal ob 8 uri zjutraj. Slišala sva se da je naložil nov program in po telefonu povedal da je cena 12 eur. Ob 16.45 pridem po motor , račun me čaka za 21 eur , malo se pregovarjam on telefonira in mi na koncu zaračuna 12 eur, plačam dobim ključ in mi pove da je motor zunaj pred salonom ob strani. Grem iščem motorja ni v minuti sem v salonu povem kaj je , iščeva ga skupaj, potem prodajalec pokliče serviserja ki pride in ga iščeva skupaj. pokličemo policijo, naredijo zapisnik. Jaz nimam kasko- zavarovanje ker imam motor vedno v garaži. Oni nimajo zavarovanje ne za servis ne za salon proti kraji. Kdo nosi krivdo ,kaj lahko pričakujem od firme ki prodaja in servisira motorje in skuterje. Hvala , [email protected]

zoran t

Zgolj moje lastno mnenje:

Serviser je prevzel oblast nad vašim vozilom in s tem postal tudi garant. To pomeni, da on odgovarja za kakršnokoli škodo, ki je nastala zaradi opustitve njegovih obveznosti. On bi moral ravnati s skrbnostjo dobrega gospodarja. Če dokaže, da je naredil vse, kar bi v danih okoliščinah naredil skrben gospodar, potem ne bo odgovarjal za nastalo škodo. To bo pa težko dokazal, ker skrben gospodar ne bi pustil vozila nekje zunaj salona(kot je razvidno iz vašega opisa).

P.S. Jaz sem šele študent prava, zato vam priporočam, da stopite do odvetnika in se z njim posvetujete o morebitni tožbi.

Na tem naslovu zastonj svetujejo študentje prava. Registracija ni potrebna.

http://www.pravozavse.si/

lp

New Report

Close