Najdi forum

brezplačni pravni nasveti

Lep pozdrav,

zanima me kakšen je postopek za redno odpoved s strani delodajalca, kajti partenr je dobil vročeno odpoved pred novim letom, brez predhodnega obvestila. Delodajalec mu je sicer že v septembru preko telefonskega pogovora rekel, da je ostal brez službe in da naj z naslednjim dnem ne vstopa v podjetje. Ker je bilo očitno da želi delodajalec doseči 5 dni neopravičene odsotnosti iz dela in s tem izredno odpoved, je bil partner tudi na bolniški in vztrajal pri redni odpovedi. V npvembru mu je bila ponujena sporazumna odpoved, ki pa je partner ni podpisal, saj se z odpovedjo ni strinjal. V decembru pa so mu potem poslali redno odpoved iz poslovnih razlogov, kot razlog pa so navedli krizo in da no dovolj dela. Tukaj naj še omenim, da je partner v vseh teh treh mesecih neprestano skušal priti v stik z delodajlce preko telefona in preko e-pošte, na katero pa prav tako ni odgovarjal, poleg vsega pa je delodajalec en teden po tem, ko je fantu telefonsko rekel naj ne hodi v podjetje, zaposlil novega delavca!

Kaj mi svetujete?

oporoka v kateri naj bo napisano to kar je vaša želja uverjeno in v prisotnosti prič če ste se vi tako odločili potem nima pravice delitve vaš sin lp

z izvržbo boste samo podalšali postopek v isterjavo dolga bo najbolša varjanta,mi se ukvarjamo z takimi zadevami najdete nas na [email protected]

da si sposodiš 2100€ in 5let plačuješ na mesec 1900€ pa še zmeri nisi plaču glavnice [email protected]

@Remando, samo nekaj. Če se res ukvarjate s temi zadevami, kot navajate, se spodobi, da jih tudi pravilno napišete. Torej izvrŠba, Overjeno itd.
Pa brez zamere!

In vi bi človeka ki vam pomaga še kritizirali…slovenci smo pa res čudni.

Zdaj se je na intarnatu odprla ena nova stran, kjer lahko pravni nasvet dobiš kap preko interneta. Jaz sem izkoristila ko so imeli še brazplačno akcijo. Zdaj pa mislim da je nekaj malega potrebno plačati.

Še povezava: www.pravninasvet.com

pa srečno

A.

Ja tudi jaz sem izkoristil brezplačno akcijo na www.pravninasvet.com. Žal sem včeraj ugotovil, da je te akcije konec. Ker sem kljub temu potreboval nasvet sem postavil vprašanje in sem moral plačati 10 EUR!! In danes zjutraj sem imel odgovor že nam e-mailu.

Vpršanje postaviš kar preko nekakšnega čarovnika, ki te vodi po korakih. Super zadevca!. Priporočam vsem, ki nimate denarja za drage odvetnike 🙂

prodala sem gostilno in stanovanje drugi osebi .sklenjeno s pogodbo pri notarki,da mi izplačajo v petih letih,s tem da stavbno zemljišče ostane izključno v moji lasti.po petih letih sem mogla na sodišče,da bi izterjala svoj denar od gostilne in stanovanja.to sem tudi dobila,ampak gospa ki je od mene to kupila se je takoj po podpisu pogodbe upisala v zemljiško knjigo,ne da bi prej naredili izmero parcel in jih razdelili,na meritve ni pristala.takoj je vse skupaj zastavila na hipo lizin,ki ji je dal kredit.sedaj je na moji parceli vpisan hipo lizing kot lastnik.tožila sem gospo in hipo lizing in nas je sedaj sodišče napotilo na medijacijo.ali menite,da je gospa naredila goljufijo,ko se je upisala na moj del zemlje v zemljiško knjigo,ali je zemjliška knjiga naredila narobe,kajti v pogodbi je pisalo,da je zemlja v izključno moji lasti,in ali je hipo lizing naredil napako da ni pogledal pgodbo ki je na zemljiški knjigi in se upisal za lastnika tudi na moji zemlji.
Hvala za odgovir in lep pozdrav

Pozdravljeni!

Pred kratkim sem končala 3 letno zvezo ker se enostavno nisem več viedla v tej zvezi.
Med tem ko sva bila še skupaj mi je bivši partner podaril oz. dal računalnik sedaj pa ko sva šla narazen (jaz sem prekinila zvezo) zahteva ta računalnik nazaj in mi grozi z sodiščem in policijo.
Naj omenim še da mi je povedal tudi da je ta računalnik last njegove podjetja in da bo dobil račun s katerim bo prišel s policijo in mi bodo vzeli računalnik.

Sedaj mene zanima kako je s sodnega vidika glede te stvari ?

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Lepo pozdravljeni,

Meseca julija sem podpisala pogodbo z enim lepotnim studiem. In sicer nisem plačala še nobenega obroka in tudi vaj nisem koristila, sedaj pa me zanima kako bi se dalo razveljaviti pogodbo. Ima kdo kakšne izkušnje???? Sicer oni pravijo da lahko na podlagi zdravniškega spričevala. Prosim če mi lahko kdo pomaga!!!

Lep pozdrav zanima me nekaj glede nepremičnine. Gre se za hišo kjer so mi vecinskilastniki je pa se druga lastnica ki ima 1/8 Hiše.Ali lahko mi zahtevamo fizicno razdelitev hise tudi ce se ona z tem ne strinja. Pa hvala za pomoc

lp

Pozdravljeni,

pred 3 dnevi sem kupila avto Renault megana 1999, ravno včeraj se mi je pokvaril menjalnik, zanima me če lahko tožim prodajalca, glede na to, da je bil kupljen privat in ne v avtohiši… Se pravi videno kupljeno, gre pa za skrito napako, kako je pri tem?

Hvaležna bom vsakega odgovora. Lp

kako si ziher da je skrita napaka?

Moj otrok je aprila 2011 dopolnil 18 let. Ali se sedaj šteje za ožjega družinskega člana? Prav tako je nenadoma zbolel za AKUTNO PSIHOZO. Zanima me, koliko dni sem upravičen dobivati nadomestilo za odsotnost iz dela (bolniška) in ali se lahko ta odsotnost (bolniška) podaljša in za koliko dni? Kdo mi dodeljuje odsotnost iz dela? Moj osebni zdravnika ali zdravnik ožjega družinskega člana?

Društvo vsakoletno pobere članarino. Plačana članarina je pogoj za sodelovanje v žrebanju praktične nagrade (ob izteku leta) cca.10.000 Eurov. Kakšne davke odvede društvo in kakšne prejemnik nagrade???

Pozdravljeni!
Na poti v službo sem povzročil nesrečo, kjer sem se zaletel v parkirano vozilo ter se porezal po roki. Napihal sem 0.33..torej čez mejo.
Sedaj sem na bolniški. Ali lahko pridobim kakršno koli nadomestilo. Vem da smo zavarovani na poti v službo in nazaj, ter na delovnem mestu.Zdravnica me je vprašla tudi po nekem obrazcu za poškodbo pri delu?…
Hvala za morebitni odgovor.

Pozdravljeni!
Po skoraj tridesetih letih precej zglednega zakona sem se znašla pred razvezo. Mož si je nenadoma zaželel ustvariti novo življenje z drugo. Po letu dni frustracij, laganj, prikrivanja in obtoževanj je končno prišel na dan z zahtevo za ločitev. Imava dve polnoletni hčeri, od katerih se ena redno šola. Posedujeva stanovanje in vikend (za obe nepremičnini sva vpisana v zemljiški knjigi kot solastnika). Stanovanje sva kupila z namenom bivanja, vikend pa zgradila za preživljanje prostega časa in dopustov. Po najini smrti naj bi obe nepremičnini pripadli hčerama. Mož želi nepremičnino, katera naj bi mu po razvezi pripadla prodati. S tem pa se ne morem strinjati, saj ob nakupu in graditvi to ni bil najin namen, zato razvezi nasprotujem. Vem, da to lahko opravi tudi brez moje privolitve in me toži za delitev premoženja. Denarja za izplačilo nimam, nimam pa tudi nikakršne garancije, da ne bo denar od prodaje kakorkoli izhlapel, oz da ga ne bo treba deliti z žensko, ki ni vložila nič ali celo z novimi otroci. Kako lahko zaščitim interese najinih otrok? Rada bi tudi pripomnila, da mu ne oporekam uporabe nepremičnin, res pa ne želim, da se v njih sprehaja nova partnerka.

Najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav,
Zoloft

PROSIM ZA ODGOVOR! MOŠKI S KATERIM SEM SE SPOZNALA JE IMEL NA MOJEM NASLOVU REGISTRIRANO PODJETJE IN STALNO PREBIVALIŠČE Z MOJIM DOVOLJENJEM.S ČASOMA SEM UGOTOVILA , DA JE PODJETJE MOČNO ZADOLŽENO IN DA JE V PRETEKLOSTI GOLJUFAL IN IN SE SPRETNO IZOGIBAL SODIŠČU IN PLAČEVANJU RENTE POŠKODOVANI OSEBI.TUDI SIN JE ZELO PROBLEMATIČEN VEČ LET V ZAPORU IN ODVISNIK OD PREPOVEDANIH SUPSTANC.SKUPAJ STA ME IZSILJEVALA IN USTRAHOVALA SEDAJ PA MOŠKI NA PODLAGI STALNEGA PREBIVALIŠČA ZAHTEVA PREKO SODIŠČA UGOTOVITEV IZVENZAKONSKE SKUPNOSTI.KER SEM BILA PRI NJEMU NEKAJ ČASA ZAPOSLENA ME JE ODPUSTIL ZA EN DAN POTEM ZAPOSLIL , NAKAR ODPUSTIL ŠE ENKRAT IN KER SEM INVALID DRUGE KATEGORIJE NISEM BILA OPRAVIČENA NADOMESTILA ZA INVALIDNOST ZARADI NEZAKONITE PREKINITVE DELOVNEGA RAZMERJA.ALI SO TI PODATKI DOVOLJ ZA ISPODBIJANJE IZVENZAKONSKE SKUPNOSTI KATERO ON POSKUŠA DOKAZATI.

Pozdravljeni!
Prosim za pomoč pri diemi,ki pesti našo družino. V izročilni pogodbi s katero smo prevzeli hišo je tudi člen,ki izročevalcu priznava dosmrtno stanovanje ter nego in pomoč v primeru bolezni in onemoglosti. Kaj to pomeni v primeru, da gre izročevalec v dom starejših? Kako je z doplačilom in nadaljno pravico uporabe stanovanja?
Hvala za odgovor.

New Report

Close