Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Borelija?

Borelija?

Pozdravljeni.

Pred parimi meseci sem začela čutiti bolečine v sklepih, predvsem v zapestjih, kasneje tudi v gležnjih in kolenih. Zaradi tega nisem odšla k zdravniku, dokler me v juliju ni začela spremljati tudi močna utrujenost, šibkost in konstantna nizka temperatura (37,0 – 37,5). Zdravnica me je poslala na odvzem krvi, izvidi so bili ok (tudi za revmo), glede na simptome pa smo posumili na borelijo, zaradi česar mi je predpisala 2x Sumamed, testirana nisem bila. Po antibiotikih mi je temperatura padla (prvič po več tednih), bolečine v sklepih pa so se zmanjšale, ne pa odpravile. Po parih tednih od prenehanja jemanja antibiotika so bolečine v sklepih še vedno prisotne, utrujenost še vedno velika, ponovno se mi je pojavila tudi nizka temperatura. Znova so me poslali na (tokrat bolj podroben) odvzem krvi, vode, ter tudi test na borelijo. Vse negativno, izvidi ok. S tem je moja obravnava zanje zaključena, čeprav se še zdaleč ne počutim ok, bolečine in počutje me ovirajo v vsakdanjem življenju. Zanima me, če imate kakšno idejo, kaj bi še lahko bilo oziroma na koga se lahko še obrnem (tudi samoplačniško), saj bi rada odpravila vse našteto, kakršenkoli vzrok že tiči za tem.

Hvala in lep pozdrav.

Borioza seveda ni edina bolezen, ki lahko povzroča bolečine v sklepih in mislim, da bi bilo treba težavi priti do dna, fibromialgija je ena od možnosti z normalnimi ozvidi, pa seveda še marsikaj, zato predlagam, da se vrnete na kontrolo k svojemu zdravniku
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.
Objava čaka odobritev

New Report

Close