Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Borelija

Borelija

Spoštovani

Dobila izvidi so sledeči
EIA test na IgG protitelesa B.B. Negativen
EIA test na IgM protitelesa B.B. Pozitiven
B.B. Imunoblot specifična IgM protitelesa NEGATIVNO
Rezultat presajalnega testa na IgM protitelesa ni potrjen
Prosim za razlago.
Poslana k infektologu. Baje bi zdaj mogla imet klopa ne dolgo nazaj. Kar dvomim ker ga nisem opazila, tudi rdečine ne. Pa mislim da mesec dni nazaj še ni bilo klopov. Ali kdaj pokaže IgM pozitiven za kako dobo nazaj?

Hvala za vaš odgovor

S spoštovanjem

Iris

Izvid ne potrjuje sveže bolezni, glede na negativne IgG pa tudi simptomi oz vaše težave niso povezani z boreliozo.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni

Ali mogoče veste s čim bi bilo to povezano? Zakaj so potem IgM pozitivni?

Lp

Iris

Interpretacija laboratorijskih izvidov pri boreliozi je precej bolj kompleksna kot zgolj pozitivno/negativno, dela se z vec metodami in po dolocenih pravilih. Kot ste opazili, po obeh metodah ni pozitivno. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani

Še enkrat iz srca hvala za vaše odgovore, vaš trud in čas.
Ja vidim je negativno, a me skrbi da so IgM protitelesa pozitivna, to torej pomeni da se nekaj dogaja v telesu ali se motim? Gre lahko za revmatizm ali kaj nevrološkega?
Ker vidim da z borelijo nima nič veze.
In zakaj potem k infektologu ?

S spoštovanjem in pozdravi

Iris

V bistvu so pozitivna po eni metodi, po drugi pa niso. Vaše sklepanje pa je napačno. V medicini laboratorijski izvidi praviloma niso enoznačni in absolutni. Tu pa obstaja možnost tudi “lažno” pozitivnih izvidov in ne pomeni, da se nekaj skriva za tem. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani!

Hvala za vse vaše odgovore in trud. So me dali testirat še enkrat, ker bi se lahko baje za tem skrivala kaka avtoimuna bolezen?! Zato me pa daje panika, ker imam še te bolečine v sklepih.
Sem pa vam zelo hvaležna za vaš trud in dragoceni čas.

Lep večer
Iris

Za te bolečine v sklepih je mali miljon možnosti, ena od njih je tudi “nič”. Žal pa je po netu ugibanje o vzrokih za vaše bolečine povsem nemogoče. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni še enkrat

Dobila ponovne izvide od borelije:
IgM proti antigenoma OspC in VIsE: mejna vrednost
IgG proti antigenu VIsE: negativno.

Kaj pomeni tale izvid?
Kaj je to mejna vrednost? Je to pozitivno? Ker pri IgG piše negativno, zakaj tudi tukaj ne piše mejna vrednost?

Že vnaprej se Vam zahvaljujem za odgovor Vas lepo pozdravljam

Mejna vrednost je vrednost na zgornji meji ali malo čez mejo referenčnega območja. IgG niso mejnih vrednosti, ker so pač negativni. Interpretacija izvidov pa žal ni matematična v smislu, da ima vsaka številka točno določen in enoznačen pomen. Lep pizdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni

Najprej hvala še enkrat.
Torej če vas prav razumem, so lahko IgM tako pozitivni kot negativni?
Je potrebno izvid ponoviti?
In zakaj se sploh IgM povišajo, če ni borelija?
In koliko sta zares zanesljivi ti opravljeni metodi?
Še enkrat hvala iz srca

Lp

Pozdravljeni, vsekakor so lahko IgM in IgG tako pozitivni kot negativni. Negativni so lahko npr zato, ker je bila preiskava izvedena prezgodaj po okužbi in telo še ni stvorilo dovolj protiteles, IgM so pozitivni ob nedavni okužbi, IgG pozitivni govorijo o starejši okužbi. Izvidi so lahko tudi lažno pozitivni, zato se praviloma potrjuje izvid z dodatno oz še z drugo metodo. Za bolj podrobno razlago predlagam, dapovprašate infeltologa. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev

spoštovani! 

Spoštovani!

Sinu (12 let) je pregled krvi pokazal pozitivno okužbo na borelijo ( igG pozitivno 174, 3 AU/ml, igM pozitivno 31,88 AU/ml) po metodi CLIA, po metodi imunoblot pa igG mejno, igM pa negativno.

Infektolog nama je svetoval Cetriakson 2g infuzijo 14 dni.Zdaj pa me zanima, kako otroci to prenesejo. Ali lahko hodi normalno v šolo, ali se bo slabo počutil? Malo me skrbi.

Hvala.

Pozdravljeni, gre za antibiotik in morebitni stranski učinki so podobni, kot pri ostalih antibiotikih, ševnajpogostejši je driska. Ljudje pa zdravilo večinoma dobro prenašajo in  so posebne skrbi odveč, prav tako ni razloga, da ne bi mogel v šolo.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev

New Report

Close