Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Depresija, anksioznost in razpoloženjske motnje Borba s spalno paralizo polnih 8 let prosim za pomoc

Borba s spalno paralizo polnih 8 let prosim za pomoc

Pozdravljeni,

zanima me ali se kdo izmed vas bori s t.i. spalno paralizo, vsaj mislim da je to to ali pa sem psihicno bolna nevem vec kaj si misliti. Namrec vse se je zacelo ze 8 let nazaj prvic, ko sem bila stara 17, nekako me tik preden zaspim ali pa kar sredi noci napade paraliza, moj um je torej buden, vendar telo paralizirano, oci zaprte..vsega se pa zavedam!! Ko se hocem prebuditi iz sp.par. Probam premakniti okoncine vendar ne gre in ne gre, med samim dogajanjem imam vedno halucinacije kot da nekdo mene premetava po postelji, z nje, pojav dedijevega duha je tudi ze bil …v glavnem noro…prosim da nasvet kaj storiti kako si pomagate drugi med samim napadom, saj ko se prebudim iz tega je moje telo tako izcprano, srce bije maksimalno, sem presvicana im vcasih mi je tudi slabo. Iz moje strani bi svetovala osebam, ki se borijo s tem da ne spijo na hrbtu, saj je takrat vecja moznost za pojav paralize in pa po pojavu ne spite se najmanj pol ure, ker se meni drugace ponovi, Lp

Daj drugam vprasi..na starsevski cvek. Tam dobis razlicne in veliko odgovorov

Pozdravljeni, ne vem ali sem vam dogaja isto kot meni, meni se zgodi nekakšen občutek med spanjem in med tem da se zbudim in sicer oči nimam odprtih zdi se mi pa da sem. Buden in da se ne morem premakniti, in se na vse pretege trudim odpreti oči in kar ne gre in ne gre po nekaj časa truda se pa vendarle zbudim in tako kot ste rekla če hitro zaspim nazaj se mi stvar ponovi…o tem sem spregovoril s svojo psihiatrinjo ki mi je rekla da ne gre za spalno paralizo kajti pri spalni paralizi imaš oči odprte le premikati se ne moreš temveč da gre kot za nekakšnji napad tesnobe med spanjem zaradi katerega se potem zbudim. Predlagala mi je da naj se ob takšni situaciji umirim in samemu sebi govorim saj se bom zbudil vse bo vredu še vedno sem se zbudil gre samo za panični napad.

Upam da sem vam s tem kako pomagal.

Lep pozdrav Marko

New Report

Close