Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? Bolniška za nego otroka

Bolniška za nego otroka

Kdo je plačnik izostanka iz dela zaradi nege bolnega otroka ali je delodajalec ali zavod? Oziroma ali kdo natančno ve kako je s tem.

Draga Polona, meni, ki delam pri privatniku privat, mi placuje bolnisko za otroka Zavod za zdrav. zavarovanje , obmocna enota.Moram pa enkrat na leto prinesti tja lanske place, da lahko izracunajo povprecje, po katerem potem dobivas bolnisko.Meni se je lani zgodilo, da je bila bolniska za otroka, ki je placana samo 70 % in ne 80, kot je placana bolniska, ce si sam bolan, vecja, kot ce bi hodila v sluzbo.To pa samo zato, ker imam ze skoraj tri leta cisto enako placo in potem to povprecje oni revalorizirajo s kolicnikom in znese vec, kot placa tisti mesec…svasta , a ne ?

Lp Mojca

Lp Mojca

Nadomestilo za nego ožjega družinskega člana zagotavlja ZZZS,80 % od osnove.
LP!!!

Bolniško za nego otroka krije zdravstveno zavarovanje, delodajalec ti jo samo izplača potem pa refundira pri Zavodu. Je pa 80% ( vem 100%, ker jih obračunavam)

New Report

Close