Najdi forum

Bolečine v želodcu

Lepo pozdravljeni

Stara sem 23 let. Že od otroštva imam težave s kroničnimi driskami in bolečinami v želodcu. Včasih sem tudi zaprta. Bila sem na ultrazvoku trebuha in je bilo vse bp. ugotovili so le, da imam maščobna jetra. Krvna slika je bila vredu brez posebnosti. Naredili so mi tudi mikrobiološki test in nisem imela bakterij. Potem sem šla na gastroskopijo kjer so ugotovili, da imam erozivni antralni gastritis in peptični bulbitis. Še danes imam vsak dan težave s kislino, slabostjo, fizično in psihično sem čisto uničena, imam driske in na stranišče grem večkrat kot petkrat na dan. Blato je vsak dan tekoče in kot pesek, temno rjave barve. Ugotovili so, da včasih imam blato pomešano tudi s svežo svetlo rdečo krvjo, vendar so mi rekli, da so vzrok notranji hemerodialni vozliči. Vročine še nisem imela in tudi bruhala še nisem, vendar mi je vsak dan slabo in sem zelo utrujena, da bi cel dan spala in mi ne bi bilo dovolj. Zdravniki so rekli, da sladkorne nimam in da ne vedo zakaj bi se počutila tako slabo. V otroštvu sem imela tudi že rdeče, zeleno, sivo blato in blato pomešano s sluzjo, vendar je to potem z leti izginilo. Ostale so mi le kronične driske, splošno slabo počutje, utrujenost. Naredila sem tudi test za celiakijo, vendar je bil tudi ta negativen, negativna je bila tudi bakterija HP, virus HPV in HUT. Gastroenterologinja je rekla, da je moje črevesje leno in zelo občutljivo in da naj bi po vsej verjetnosti šlo za polipe. Pri pregledu je v epruveti ostal tudi košček zelo trdega blata temno rjave barve. Rekla je, da po vsej verjetnosti ni nič in da naj grem k ginekologinji. Odšla sem k ginekologinji, ki mi je naredila ginekološki utrazvok in bilo je vse bp. Nato sem šla tudi na koloskopijo kjer so mi, zaradi indikacije vnetja juvenega črevesja pregledali le 10 do 11 cm črevesja. Zaradi indikacije se bojim zopet iti na koloskopijo, da ne bi prišlo do tveganja, da umrem. Gastroenterologinja je sicer rekla, da me bo uspavala. Pred samim posegom pa moram vzeti 6 tablet antibiotika Hiconcila, ker sem srčni bolnik, zato se bojim, da bi bilo teh zdravil preveč in da bi se mi ustavilo srce, kar je tudi gastroenterologinja rekla, da je možno. Potem sem šla na radiološko slikanje debelega črevesja kjer se ni videlo ničesar in mi sploh niso postavili diagnoze. Vsak dan imam tudi občutek, da se mi črevesje ne izprazne popolnoma, ko odvajam me boli tako kot da bi me kdo rezal z nožem, odvajam večkrat na dan v manjših količinah. Boli me v bližini popka in cel trebuh. Tudi candide nimam, ker sem se testirala. Res ne vem več kaj bi to bilo in prosila bi vas če mi lahko kakorkoli pomagate. Bojim se najhujšega, ker vsak dan sanjam, da imam raka in se zjutraj zbujam od hudih sanj.

Že vnaprej se vam zahvaljujem za odgovor.

Spoštovana!

Po opisu sodeč in po vseh preiskavah gre najverjetneje za iritabilni kolon. O njem je bilo že veliko napisanega. Žal je zdravljenje zelo težavno in pogosto slabo uspešno. Predvsem manjkajo pomembni podatki-ali ste shujšala, ali imate težave ponoči, ali bolečine v trebuhu popustijo po odvajanju blata..So vam pogledali ščitnične hormone? Ne vem kaj je to vnetje juvenega črevesja? Kolonoskopija je sicer res invazivna preiskava, ob njej lahko pride do zapletov, ki pa so redki, še redkeje pa se končajo s smrtnim izvidom. Pred kolonoskopijo se po novem vzamejo antibiotiki le, če ste prebolela infekcijski endokarditis. Poleg tega ste opravila irigografijo, ki je bila normalna, zato ne razumem, zakaj potrebujete še kolonoskopijo. Glede na občutek, da se ne izpraznite v celoti med odvajanjem blata, bi bilo bolj smiselno opraviti defekografijo in anorektalno manometrijo. Poleg tega morate v prehrani zaužiti zadosti tekočine in balastnih snovi.

Lp,Nataša Smrekar

New Report

Close