Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina BOLEČINE V ZATILJU

BOLEČINE V ZATILJU

SPOŠTOVANI!

Imam že kakšen mesec prisotne bolečine v vratu(predvsem pri straneh) in pa zadnja stran lobanje(če se lahko tako izrazim).Boli me predvsem takrat,ko glavo rahlo premaknem nazaj,ko zazeham in pa ko pogledam v stran.Nevem zakaj bolečina ne mine.Mislim pa tudi da si nisem kakorkoli kaj “nategnila”.Zelo me skrbi ker bolečina še zmeraj traja,vendar se ne stopnjuje.Kaj in zakaj bi lahko to bilo?Človek na vse pomisli(na tumor,meningitis,…)Sicer imam tak poklic,kjer delam tudi dosti težko fizično delo in pa delo prisiljene drže,bi mogoče bil lahko to tudi vzrok?Pozabila sem povedati da sem stara 29 let in da je imel moj dedek tumor v možganih.Pa še eno malce neumno vprašanje imam(namreč ne poznam anatomije);je to “normalna”oblika lobanje da imam na zadnji strani nekakšno bulo(tam nekje na sredi je).Tudi drugi jo imajo verjetno,samo skrbi me zakaj pri meni malo bolj izstopa?Najlepša hvala za vse vaše odgovore.LP

Spoštovani!

Verjetno gre za preutrujene mišice, ali za bolečino v vratu – tudi zaradpi prisilne drža pri delu. Počasi mine samo. Ponmagajte si z blago masažo in razgibavanjem vratu – čim pogosteje v vseh smereh.

Tisto je del lobanjskih kosti in nič posebnega. Med ljudmi so lahko tudi manjše razlike.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close