Najdi forum

Bolečine v zadnjici

Spoštovani!

Sem 3 mesece po porodu. V nosečnosti mi je okoli 20 tedna na desni strani zadnjice nekaj “zaskočilo”. To je spremljala ostra bolečina, ki je ob premikanju postala neznosna. Nekaj dni sem preležala (v postelji sem se le z veliko težavo obrnila) in bilo je OK. Proti koncu nosečnosti se je bolečina vrnila, vendar ni bila tako huda. Neznosno je postajalo le, če sem hodila. Mislila sem, da bo po porodu to minilo samo od sebe. Vendar je bolečina še vedno prisotna, ob določenih gibih me zaboli tako, da mi vzame sapo. Nato samo od sebe popusti (kod da bi bil nekakšen krč). Ali mi lahko kaj svetujete?

Hvala za Vaš trud

Saša

Boli me samo v zadnjici, občasno proti kolku, bolečina se pa ne širi v nogo.

Pozdravljeni,

težave, ki jih opisujete, so zelo pogosto prisotne predvsem v drugi polovici nosečnosti, ob porodu se lahko še povečajo in ostanejo prisotne tudi po porodu.
Izvor bolečin je najbrž v križnem delu, ni pa izključena tudi možnost prizadetosti trtice.
Manualna terapija je v podobnih primerih zelo učinkovita, posebej če so v proces prizadetosti vključene tudi globoke hrbtne mišice v ledvenem predelu hrbtenice. Včasih že 3-4 terapije odpravijo vzroke teh težav.
Točen vzrok in potrebno število terapij bi vam lahko povedal po natančnem pregledu.

Lep pozdrav

New Report

Close