Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Bolečine v prsih, težko dihanje

Bolečine v prsih, težko dihanje

Pozdravljeni!
Stara sem 29 let. Že tri dni imam čudne bolečine v sprednjem in hrbtnem delu prsnega koša. Takšna čudna, topa bolečina, tu pa tam me tudi špikne. Imam občutek kot da težje diham, kot da ne zajamem dovolj sape. Poleg tega me sili na kašelj, se mi zdi da je suh kašelj z nekaj goste prozorne sluzi. Pred 14 dnevi sem imela nahod, ki se je razvil v sinusitis. 3,4 dni za tem sem začela hudo kašljati, kašelj se je umiril do prejšnjega ponedeljka (5.8.), zdaj je pa tko malo dražeče. Zanima me, ali so lahko bolečine od kašljanja, ali je kaj drugega narobe. Te bolečine v pljučih so se mi zgodile tudi 27.7. Pred tem sem pa tudi imela sinusitis, ki se je zgodil 14 dni pred zadnjim omenjenim. V glavnem imam pogostokrat težave z sinusi, letos že 5x. Sem naročena na ORL, samo na vrsto pridem šele oktobra. Te bolečine v prsnem košu so pa zelo neprijetne in strašljive. Ne vem ali naj bolečine pripišem tudi k moji povečani anksioznosti, vendar se mi tokrat zdi, da ni isti občutek, ker dejansko čutim neko bolečino. Strah me je, da se ne zadušim in težko mi je tako živet. Pomislila sem tudi na možnost sarkoidoze, ker so podobni simptomi… Samo to vse lahko jaz samo ugibam. Trenutno je čas počitnic in nisem v Sloveniji, vendar takoj ko se vrnem planiram it k zdravnici, da pogledamo pljuča. Poleg tega sem že pri dveh krvnih analizah imela povečane trombocite, prvič okoli 390, drugič 450. Zdravnica pravi, da je verjetno zato ker zmeraj ko sem prišla, sem imela neko vnetje…in rekla, da se oglasim ko bom zdrava, da še enkrat pogledamo. Spim brez težav, se mi zdi da ko ležim, da so bolečine manjše. Ne vem..:S Lepo Vas prosim za kak odgovor, nasvet… Hvala in lep pozdrav!

Spoštovani,
vzrokov za take bolečine je več. lahko da gre za mišične bolečine, ki so posledica kašlja. Zaenkrat je za vzeti kakšna sredstva proti bolečinam, na primer paracetamol, potem pa naj zdravnik naredi pregled, da se ugotovi, ali je še kakšen drug razlog.

Lep pozdrav
Mitja Košnik

Univerzitetna klinika za pljučne bolezni in alergijo, GOLNIK University Clinic of Respiratory and Allergic Diseases, Golnik, Slovenia http://www.klinika-golnik.si/

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Dober dan! Sem najstnica, stara 15 let, in imam dober imunski sistem. Toda, zmeraj, ko tečem ali opravljam drugo zahtevno funkcijo začnem globoko, glasno dihati in počutim se, da ne zajamem dovolj sape, počutim se kot da se dušim. V prsih me začne ščemeti, in včasih tako zelo boli da se moram usesti in se umirjati. Tudi, na primer, pri pouku ko je tišina se sliši samo moje dihanje, ki je veliko glasnejše od drugih. Pri dveh letih sem se zastrupila s volčjo češnjo in nekateri mislijo, da so mi ostale posledice. Na pregledu pri moji osebni zdravnici sem bila lansko leto, toda je rekla da to ni nič, sama pa se ne strinjam, ker ne morem normalno opravljati športnih aktivnosti. Bi mi lahko kaj svetovali? Najlepša hvala in lep pozdrav!

Spoštovana,

težave očitno imate. Ali je kaj narobe z dihali, ali ne, pa ne znam povedati. Kakšno preiskavo v smer morebitne astme ali rinitisa bi se le spodobilo narediti.

Lep pozdrav
Mitja Košnik

Medicinska fakulteta Ljubljana/Medical Faculty Ljubljana
Univerzitetna klinika za pljučne bolezni in alergijo, GOLNIK
University Clinic of Respiratory and Allergic Diseases, Golnik, Slovenia

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

New Report

Close