Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Bolecine v prsih

Bolecine v prsih

Pozdravljeni, ze tri tedne me boli v prsih. Bolecina sega nekje do prs..sorazmerno na obe strani. Bolecina je stalno prisotna, ob naporu najbolj. Na otip pa se bolj. Ne vem, obcutek imam, kot da boli kost oz.tkivo?? Ker sem imela abnormalen EKG neg.Tji v odvodih, sem imela pregled pri kardiologu..kri ok…ultrazvok srca je pokazal puscanje dveh zaklopk(blago do zmerno) in blago pljucno hipertenzijo v mirovanu. Pregled pri pulmologu imam sele maja. Rtg pljuc nisem imela. Tezave so nastopile po prebolelem covidu, predvsem zadihanost v hrib, in povecan utrip, ter preskoki utripa.

Resno me je strah te bolečine, ki kar ne mine. Kaj mi lahko svetujete oz.od kje izvira ta bolečina??

Hvala, lp mateja

Bolečina, ki se intenzivira na pritisk, izvira iz mišic oziroma stene prsnega koša. Nikakor ne iz srca ali pljuč. A ste poskusila kakšen npr ibuprofen vzeti?

LP

Objava čaka odobritev

Nalgezin je podobno kot ibuprofen, kar na tem dajte ostati, na primer dvakrat dnevno. Ja, bolečine, ki jih opisujete, sodijo v kategorijo “revmatskih”. Pljučni pritisk gre pa verjetno na račun puščajočih srčnih zaklopk.

LP

New Report

Close