Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina bolečine v ledveni regiji

bolečine v ledveni regiji

Spoštovani!

Pred dnevi sem bila na pregledu na Inštitutu za rehabilitacijo zaradi bolečin v ledveni regiji in sedaj sem dobila na dom izvid ambulantnega pregleda.

Zanima me, kaj pomeni, da je L/S prehod pokazal znake hondroze L 1 – L 2 z močno zoženim prostorom ter spondilolistezo L 5 (korpus L 5 je premaknjen vertikalno za približno 7 mm glede na S 1 spondilolisis L 5) Sacrum acutum. Ter diagnoza: M 54.4 Lumbalgia acuta, stanje po operaciji po Haringtonu. (Pred leti sem bila operirana zaradi juvenilne skolioze in kifoze.)

Sama sem že iskala pomen teh izrazov, a jih nisem našla, podobnozveneči pa so me samo prestrašili :).

Hvala in lep pozdrav!

Andreja

Spoštovani!

L/S prehod pokazal znake hondroze L 1 – L 2 = spremembe na medvretenčnem hrustancu
z močno zoženim prostorom = razmak med vretenci je ožji
spondilolistezo L 5 (korpus L 5 je premaknjen vertikalno za približno 7 mm glede na S 1 spondilolisis L 5) = premik iz smeri, ki pa do 1 cm nekako še ne zahteva zatrditve, ker bi drugače lahko zoževal hrbtenični kanal
Sacrum acutum – ne vem, kaj bi to pomenilo v vaši situaciji
M 54.4 Lumbalgia acuta = bolečina v križu, kar je ena najpogostejših diagnoz v splošnih ambulantah

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close