Najdi forum

Pozdravljeni..
Zanima me če se moja diagnoza lahko pozdravi z manualno terapijo?
MR lsh: Degenerativne spremembe i v.diska na nivoju L4 L5 z minimalno dorzalno centralno protruzijo z rupturo anulus fibrosus brez pomembne zožitve. V ledvenem predelu proti trtici in zadnjici me boli ze vec kot 2 meseca..bolečine so znosne ampak moteče. Ali se s pravilnim dvigovanjem in z vajami za krepitev mišic stanje lahko psolabša ali bojazni za to ni? Delam namreč c zdravstvu in stara sem 28 let. Kako je z mojo diagnozo in bolečinami v nosečnisti?

Pozdravljeni,

spremembe medvretenčne ploščice, ki so že nastale, ni možno “izbrisati”, glede na to, da opisujete bolečine, v tem prostoru verjetno prihaja do draženja enega ali več živčnih pletežev. Žal z vajami teh težav samostojno ni možno odpraviti, saj sami ne moremo prekoračiti bolečinske meje pri določenih gibih, ki so potrebne pri zdravljenju. Potrebna je pomoč strokovnjaka. S tehnikami manualne medicine uspešno zdravimo številne podobne primere.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close