Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe bolečine v kolenu – razlaga diagnoze

bolečine v kolenu – razlaga diagnoze

Spoštovani,
Po artroskopiji kolena ( oktober 2010), stanje po parciajalni resekciji LM-resekcija anteriornega roga in korpusa ob njem (diskoidni meniskus), sem po stalni bolečini v kolenu v februarju 2011 ponovno opravila MRI levega kolena. Ugotovitve so bile naslednje; edem lateralnega kondila femorja, začetne robne naplastitve ter hondropatija lateralno tibijofemoralno z globoko fisuro in manjšim defektom na lateralnem platoju tibije. Boste rekli nič posebnega, ampak meni dela težave v toliko, da ne morem biti telesno aktivna, kot bi lahko bila, saj imam že težave ( bolečine) pri kolesarjenju, tudi pri daljši hoji po ravnem, kaj šele tek na smučeh. Zanima me ali je smiselno ponovno opraviti artroskopijo, glede na to, da prvi operativni postopek ni dal željenih rezultatov in ali je možno z ustrezno pomočjo športnega fizioterapevta koleno spraviti v tako stanje ( jačanje mišic) , da bo teh bolečin konec. V celoti odstranjen meniskus -gledano dolgoročno, ni najboljša rešitev .
Kaj svetujete; operacija da ali ne ?

Hvala lepa za odgovor in lp,
Ksenja

Svetujem pregled skupaj s posnetki magnetne resonance. Za jasen odgovor moram namreč videti vaše koleno in posnetke magnetne resonance (ne amo izvida).

Se pa strinjam, da odstranitev celotnega meniskusa ni dobra rešitev.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

Stara sem 23 let in imam bolečine v kolenih. Začelo se je z prometno nesrečo kakih 5 let nazaj, kjer sem imela manjšo poškodbo kolena- udarec v koleno. Zdravnik takrat ni opazil ničesar takšnega kar bi bilo pomembno, ampak od takrat vedno čutim rahle bolečine v kolenih ob naporu… Zelo rada tečem, to počnem že vrsto let, ampak letos me je koleno začelo ovirati. Oteklin praktično ni oz. zelo rahle. Zanima me kaj bi lahko ukrenila, da bi se stanje izboljšalo oz. da se ne bi poslabšalo? Ali bi bilo mogoče pri teku dobro poviti kolena ali kaj podobnega? Sem samo rekreativna tekačica (2-3 tedensko) ampak se ne bi reda temu odrekla, ker mi veliko pomeni.
Prosim vas, če imate kakšen nasvet.

Lepo pozdravljeni,
Renata

Zelo verjetno je prišlo do poškodb sklepnega hrustanca, ki na rentgenskih posnetkih niso vidne.

Priporočam opraviti slikanje kolen z magnetno resonanco in pregled s posnetki in izvidom.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Sem tekač in se trenutno pripravljam na svetovno prvenstvo v gorskih tekih. Na enem izmed treningov sem po spustu naslednji dan čutil bolečino v levem kolenu in sicer na notranji strani.
Ko mirujem bolečina in prisotna ob vsakem najmajnšem naporu (teku, kolesarjenju) pa se zopet pojavi. Poskusil sem tudi nekaj dni z mirovanjem in masažo z ledom ter z elektrostimulacijo. Vendar se ob najmajnši obremenitvi kolena bolečina zopet pojavi.

Zanima me za kakšno poškodbo bi lahko šlo in ali je potreben obisk pri zdravniku?

Renato Lešnik
Nova Gorica

Najverjetneje imate poškodovan notranji meniskus levega kolena. Z ozirom na velike obremenitve, katerim sta izpostavljeni vaši koleni, priporočam slikanje kolena z magnetno resonanco in pregled s posnetki ter izvidom.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close