Najdi forum

bolečine v kolenu in povečan Q kot

Lep pozdrav!

Stara sem 24 let in že 1 leto imam bolečine v desnem kolenu. Te se pojavljajo predvsem pri teku in daljši hoji.
Ortoped je rekel, da so bolečine posledice povečanega Q kota (pripenjališče kvadricepsa je lateralno) in kot terapijo navedel krepitev stegenske muskulature.

Prebrala sem, da lahko nekorigiran Q kot povzroči artrozo kolena in da je najboljša terapija operacija.

Zanima me kakšno je vaše mnjene.
ako lahko krepitev stegenske muskulature sploh zmanjša Q kot, če je vzrok temu napačno pripenjališče?

Najlepša hvala za odgovor! Katarina

Pozdravljeni!

Nepravilen položaj pogačično-stegneničnega sklepa ima za posledico zgodnjo obrabo sklepnega hrustanca, ki lahko vodi v artrozo kolena. Da bi Vam lahko konkretno in natančno svetovali kako korigirati vaš Q angle (kot) – operativno – neoperativno Vam svetujemo in priporočamo, da se z vsemi opravljenimi posnetki, izvidi (opravljeno diagnostko) naročite v enih izmed naših ambulant.

Hvala za vaše vprašanje!

Lep pozdrav,
ARTHRON tim

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close