Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe Bolečine v kolenu 3 leta po operaciji

Bolečine v kolenu 3 leta po operaciji

Spoštovani!

Star sem 33 let. Aprila 2021 sem bil operiran na desnem kolenu, rekonstrukcija ACL+ALL(tenodeza ITB). Po operaciji sem imel precejšnje težave s krčenjem kolena in bolečine na zunaji strani kolena, kjer je bila tudi večja brazgotina zaradi tenodeze ITB. Krčenje kolena še vedno ni 100%, pojavljajo se bolečine v končni točki krčenja. Te bolečine še niso tako problematične, bolj me ovirajo vsakodnevne bolečine v sprednjem in notranjem delu kolena, vendar ne morem zagotovi reči, ali izhajajo iz notranjosti kolena ali iz pritrdišča kit v okolici kolena. Boli me že preprosto vstajanje iz nižjega sedišča, hoja po stopnicah, itd.  V kolenu slišim sicer rahlo trenje in včasih kakšen preskok, vendar to ne boli. Vseskozi se čuti nekakšno nelagodje v kolenu (včasih tudi ponoči). Te bolečine na notranjo-sprednji strani kolena so se pojavile sčasoma in ne takoj po operaciji, vsekakor pa jih ni bilo pred operacijo. Zaradi teh bolečin je težavna tudi krepitev sprednje steg.mišice, ki še vedno izgleda šibkejša kot na drugi nogi. V vmesnem času sem bil tudi pri fiziatru zaradi kakšnih nesimetrij, vendar nismo našli rešitve. Ne vem več, kam točno naj se obrnem na pomoč, ali naj grem na MR, da se ugotovi, če je v sklepu še kaj narobe? Originalni MR pred operacijo je pokazal samo strganino ACL. Poškodb po operaciji pa tako ni bilo, saj ni bilo še nobene konkretne dinamične aktivnosti.

 

Hvala za vsakršno pomoč.

 

Lp,Boris

Spoštovani,

vsekakor priporočam, da opravite slikanje kolena z MR, nato pa, da pridete na pregled s posnetki.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close