Najdi forum

Pozdravljeni,
pred cca enim letom so se pričele bolečine v hrbtu oz. najbolj med lopaticami, sedaj se že širijo proti vratu. Bolečina je topa, konstantna in najbolj izrazita zjutraj. Prebujam se tudi ponoči po cca 4 urah spanja, saj me bolečina zbudi. Prisotna je tudi okorelost v spodnjem delu hrbta, da se pri vstajanju moram počasi ravnat. Bolečine sem pripisovala ležišču, vzglavniku – vse smo zamenjali, bolečine ostajajo. Vse skupaj me že tako živcira, ker sem utrujena in nenaspana. Pred leti sem tudi cca 3x v različnem časovnem obdobju morala po injekcije, ker se nisem mogla zravnat – ni me “vsekalo” v križu, ampak enostavno skupaj vleklo, da se ni šlo zravnat. Občasno imam težave tudi domnevam da z išiasom, bolečina izvira iz spodnjega dela hrbta in se širi v levo nogo, tako da ne morem stopit. 11 let sem bila zaposlena v trgovini, kjer sem dvigovala težja bremena, delala v hladilnici,… Stara sem 33 let z normalno telesno težo. Osebni zdravnici sem omenila težave – naredila je krvni test CRP in sedimentacija pa je oboje bp. Januarja sem šla samoplačniško na obsežen pregled krvi – jetrni in ledvični testi, vitamini, minerali, lipidi,… vse ok, razen pomanjkanje vit. D, ki ga dodajam. Tudi hrano sem spremenila in prešla na rastlinsko, telovadim z utežmi, delam raztezne vaje,… Kaj se še da naredit? Razmišljam tudi, da grem samoplačniško k revmatologu.

Lep pozdrav,
Mateja

Spoštovani,

težave, ki jih opisujete, skoraj zagotovo izvirajo s področja hrbtenice. Krvni testi so pri tovrstnih težavah nepotrebni, zagotovo pa ni potreben pregled pri revmatologu. Priporočam vam, da opravite slikanje vratnega in ledvenega dela hrbtenice (zadostuje rentgensko slikanje). Težave so verjetno posledica degenerativnih sprememb, simptomatika pa se posledično razvije tudi zaradi napetosti vezivnega in mišičnega tkiva.
S tehnikami manualne medicine uspešno zdravimo številne podobne primere. Lahko pridete tudi na pregled v eno izmed naših ordinacij, kjer vas bomo lahko po pregledu lahko natančno usmerili na ustrezno diagnostiko, v kolikor je ta potrebna.
https://www.mo-gy.si/i-htm/
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

Lep pozdrav!

Star sem 33 let. Pravkar sem dobil izvide MR in bi prosil za objasnilo.

Standartne sekvencr.
Nekoliko izravnana lordoza. Začetna spondiloza. Degeneracija diska l5-S1 z nekoliko znizanim i.v.. prostorom. Manjsa anterolisteza l5napram s1 stopnje1. Verjetno spondiloliza l5. Začetne degenerativne spremembe malih sklepov. Signal modula je primeren.
L4-l5
Manjše dorzalno bočenje brez pomembnih zozitev
L5-S1
Anterolisteza ter koncentričena, nekoliko vec levostranska protruzija, ki sega do duralne vreče. Ob zmernih degenerativnih spremembah sta delno zožena oba foramna.

Mnenje:
Spondilolisteza l5-S1 s suspektno spondilolizo

Rad bi drugo mnenje moj fizioterapevt me enostavno pogledal rekel mam.sreco da nisem debel da mam.premik vretenca naprej steznik nabavim imam pa komaj fizioterapije 15.11

Spoštovani,

kar se tiče mnenja fizioterapevta, se le delno strinjam. Povečana telesna teža dodatno negativno vpliva na spremembe, ki jih opisuje vaš izvid, nikakor pa ne priporočam nošnje steznika, sploh pa ne pri vaših letih. Gibanje je osnova zdravega gibalnega stereotipa, potrebna je pri vaši diagnozi zgolj dodatna pozornost pri stabilizaciji spodnjega dela ledvene hrbtenice. Torej športi brez poskokov, tudi tek, hoja v hribe (navzdol) itd. Je pa omenjena spondilolisteza v začetni fazi (1. stopnja), ki lahko ob primernem zdravljenju in načinu življenja ne napreduje. S tehnikami manualne medicine in vajami, ki jih predpišemo, lahko stanje uspešno zamejimo in odpravimo simptome, ki so morda zaradi sprememb že nastali.
Glede na napačno ukrivljenost hrbtenice v ledvenem delu, kot jo opisuje izvid (izravnana lordoza) predvidevam, da imate že občasne bolečine v ledvenem delu, ki lahko sevajo tudi v nogo.
Priporočam, da se naročite na pregled v eno izmed naših ordinacij: https://www.mo-gy.si/i-htm/ s seboj pa poleg izvida prinesete tudi slike, ki ste jih prejeli na CD-ju. Na podlagi pregleda vam bomo lahko natančno svetovali glede nadaljnjega zdravljenja.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close