Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Revma Bolecine po porodu

Bolecine po porodu

Pozdravljeni,

Stara sem 33 let. Rodila sem pred dvema mesecema. To je drugi otrok. Od prvega mlajši za zgolj 19 mesecev. Obe nosečnosti in oba poroda sta potekala brez večjih posebnosti. V obeh nosečnostih, v zadnji izraziteje, so me dnevno boleli križ, kolki, medenica, sramna kost itd. Še posebej, ko sem se ohladila od dnevne akcije. Primer: ko sem ponoči vstala za na wc, sem se morala prvih par metrov držati za nekaj, sicer nisem mogla hoditi/premikati nog; če sem sedela s sinom na tleh in vstala, sem prvih nekaj metrov hodila z zelo poševnim hrbtom, nato sem se šele lahko izravnala. Po zadnjem porodu prvi dan nisem bila sposobna premikati nog zaradi bolečin v vezeh v dimljah in v sramni kosti. Po enem dnevu sem stežka vstala, z nalgesini sem si morala pomagati še kakšen teden. Nato so se bolečine zelo umirile za približno šest tednov. Od takrat dalje sem bolj aktivna s starejšim, ga dvigujem, sprehodi so daljši, več je akcije nasploh. Žal ne znam razložiti, ali so to bolečine v kosteh ali mišicah ali vezeh, zato nekaj primerov: če recimo dam roki za glavo (ležeren položaj) jih po nekaj minutah ne morem več premakniti oziroma moram to storiti zelo počasi in previdno, saj me bolijo rame in se bolečina razteza do komolcev; če sedim v nekoliko nepravilnem položaju, se lahko poravnam v hrbtu šele po nekaj korakih, hrbet/križ ob tem boli; ko vstanem sredi noči za npr. wc, najprej hodim čisto navzven, šele po nekaj metrih uspem izravnati stopala; prav tako me v tem primeru bolijo gležnji; ponoči se zbudim in se ne morem premakniti, nato naenkrat cel trup preplavi močna bolečina, kot da bi se naenkrat prebudile vse mišice in nato se uspem zelo počasi premakniti, bolečina po premiku izgine; če želim sleči pulover s prekrižanima rokama, me roki tako močno bolita od ram do komolcev, da to komaj storim. Naj dodam se, da imam luskavico ze vrsto let, izrazita na komolcih in kolenih. Pa tudi, da sem pred prvo nosecnostjo poznala zgolj bolecine v trupu ponoci in obcasno kriz cez dan.
Morda veste, kje tiči vzrok za take bolečine in kako bi se jih dalo odpraviti?
Hvala.

Pozdravljena,
A pred nosecnostjo nisi imela kakih posebnih znakov?
Ne vem, ce ti bom kaj dosti v pomoc. Lahko ti povem mojo zgodbo. Jaz Sem bila sicer ze pred prvo nosecnostjo pri revmatologu, ker so mi ugotovili da sem ANA pozitivna…po nakljucju…ker sem bila pri alergologu, ker so se mi pojavljali rdeci izpuscaji. Postala Sem tudi sensibilna na sonce. V glavnem Sem dala dve nosecnosti brez nobenih tezav. Po drugem porodu so se mi pojavile bolecine v zapestjih, nato v vseh sklepih, predvsem v krizu. Revmatolog mi je ugotovil avtoimuno obolenje scitnice in koncno diagnozo…LES(lupus).
Obisci tvojo zdravnico in naj te napoti naprej…
Lp

Pred nosecnostmi je bila prisotna le bolecina v trupu ponoci. Hvala za nasvet in informacije.

New Report

Close