Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe bolečine na notranji strani kolena

bolečine na notranji strani kolena

Lep pozdrav,
Pred dvema dnevoma sem se poškodoval na smučanju, vzelo mi je desno smučko in me je zelo zaskelelo v desnem kolenu na notranji strani. Sprva sem si ga začel hitro razgibavati čez kaki 2 uri pa me je začelo koleno na notranji strani zelo boleti ko sem koleno obremenoval. Sedaj me koleno tako boli da nemoren na nogo nič stopiti. Včeraj sem bil na slikanju kosti in skelet kolena je vredu naročil pa me je na ultrazvok kolena. Zanima me za kakšno poškodbo bi lahko šlo?

Hvala Vam za odgovor in lep pozdrav,

Stane

Lep pozdrav,
pred dvema dnevoma sem si poškodoval desno koleno na smučanju. Vzelo mi je desno smučko in mi zvilo koleno, ob padcu me je močno zaskelelo na notranji strani kolena. Na začetku sem še lahko obremenjeval koleno čez kaki 2 uri pa me je začelo koleno ob obremenitvi tako boleti, da nisem mogel več stopiti na nogo. Včeraj sem bil na slikanju kolena kosti so cele in nič ni okrušanega, zdravnik me je čez 3 dni naročil na ultrazvok kolena. Zanima me za kakšno poškodbo lahko gre?

Hvala za vaš odgovor in lep pozdrav,
Stane

Lep pozdrav,
pred dvema dnevoma sem si poškodoval desno koleno na smučanju. Vzelo mi je desno smučko pri tem mi je zavilo koleno navzven. V kolenu na notranji strani me je močno zaskelelo, sprva sem še lahko stopil na nogo čez kakšni 2 uri je bila bolečina tako huda, da nisem mogel več obremenovati kolena. Šel sem na slikanje kolena in kosti so nepoškodovane zdravnik pa mi je dal datum da mi naredijo ultrazvok kolena. Zanima me za kakšno poškodbo gre, noge nemorem skrčiti in iztegniti?

Hvala za odgovor,
LP

Spoštovani,

gre najmanj za delno pretrganje notranje stranske vezi (sklepam iz mehanizma poškodbe, mesta bolečine in omejene gibljivosti).

Za začetek priporočam natančen klinični pregled nato pa odvisno od ugotovitev pregleda še slikanje kolena z magnetno resonanco.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala za odgovor.
Danes lahko sicer stopim na nogo, sam če pa naredim mali gib ob obremenitvi me pa zelo zaskeli na notranji strani kolena in ob razstegovanju in krčenju noge me boli na omenjenem delu kolena.

LP

Prosim.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

pred tremi dnevi sem se na tenisu med segrevanjem dokaj močno z loparjem udaril v zgornji notranji del pogačice. Nato sem normalno brez nekakšnih bolečin (razen tistih klasičnih bolečin po udarcu, a ker sem bil zagret jih nisem preveč čutil) nadaljeval s tenisom, nakar me je po približno pol urah igre nenadoma med eno točko začelo boleti na notranji strani kolena ob pogačici in malo na strani pod njo. Bolečina se je stopnjevala z trajanjem gibanja.

Koleno sem imel in še imam rahlo zatečeno zaradi udarca, vendar bolečina ko se začnem hitreje gibati po teh dneh ni prav nič manjša in drugačna od tiste na dan začetka, čeprav sem koleno hladil in jo mazal z gelom za po športu. Tudi boli me na malo drugačnem mestu, kot je bil udarec, tako da me zelo skrbi, da bolečina ki jo čutim ni tista, ki bi jo čutim zaradi udarnine. Bolečina je takšna, kot da bi me nekdo rezal z nožem, pekoča in kot sem rekel se stopnjuje z tekom. Npr. če začnem teči, se po nekaj sekundah pojavi bolečina in se stopnjuje do neke točke, ki je težko sprejemljiva za nemoteno tekanje, kaj šele za igranje npr. tenisa ali nogometa. Ni pa tako huda, da ne bi mogel stisniti zob in igrati, je pa zelo na meji. Prav tako je koleno čisto normalno gibljivo, lahko jo tudi obremenim ali naredim počep. V mirovanju me ne boli.

Vprašanje za vas je, ali mislite, da je bolečina, ki jo opisujem lahko normalna posledica udarca in bo minila ali obstaja morda možnost za kakšno resnejšo poškodbo. Kaj svetujete?

Hvala za odgovor.

Lep pozdrav,

Luka

Spoštovani,

bolečina, ki jo opisujete je zelo verjetno neposredna posledica udarca. Glede na to, da ste lahko po poškodbi praktično nemoteno nadaljeval, je verjetnost večje poškodbe kolena zelo majhna. Takšne bolečine lahko trajajo tudi do 6 tednov.

Za začetek priporočam zmanjšanje obremenitev kolena na tiste, ki Vam ne povzročajo bolečin, vsaj prvi teden pretežen počitek in hlajenje bolečega področja z ledom po 20 minut z urnimi presledki.

Če bolečine v treh tednih od poškodbe ne bodo praktično izzvenele, priporočam pregled.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdrav.
Med nogometno tekmo me je kar naenkrat zabolelo na notranji strani desnega kolena(vzporedno ob pogacici v velikosti cca 4-5 cm) tako da sem samk odsepal z igrisca. Bolecina se vcasih tudi razsiri na ze skoraj spodnjo stran kjer so te kite, a najbolj zaboli na notranji strani. Boli samo takrat ko igram nogomet (ko mocneje brsem zogo ali po hitrem teku) in nato tudi odneham saj nemore vec. Po dobre pol ure bolecina zbledi in lahko normalno hodim in me tekom vsakega dneva ne moti, delam lahko vse normalno, a ker igram nogomet bi rad da ta bolecina izgine. Kaj bi naj bila ta bolecina? Hvala

Spoštovani,

najverjetneje gre za okvaro (poškodbo) sklepnega hrustanca v sprednjem delu kolena. Priporočam pregled.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,
malo več kot en teden nazaj sem pri plesu zamahnila z nogo in mi je v kolenu nekaj počilo. Pojavila se je grozna oteklina in z njo tudi velika bolečina. Bila sem na kirurški, kjer so mi priporočali hlajenje in uporabo elastičnega povoja. Ker je po parih dnevih oteklina še vedno vztrajala, sem odšla zopet kja in so mi naredili punkcijo kolena. Oteklina je malo padla vendar ne bistveno veliko in še vedno čutim bolečino v levem kolenu na notranji strani, na tem predelu je tudi zelo trdo na otip. Rada bi vas vprašala za mnenje in napotke za naprej. Ali bi bilo najbolje da se spet oglasim do svojega zdravnika?

Hvala za odgovor
Lp

Spoštovana,

priporočam čimprejšnje slikanje kolena z magnetno resonanco in nato pregled s posnetki. Mogoče je, da gre za poškodbo, ki bo zahtevala artroskopsko operativno zdravljenje.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Lep pozdrav,
pisal sem že Vam 10.3.2014 o moji poškodbi kolena, ko sem si na smučanju poškdoval koleno. Vzelo mi je desno smučko pri tem mi je zavilo koleno navzven. V kolenu na notranji strani me je močno zaskelelo, sprva sem še lahko stopil na nogo čez kakšni 2 uri je bila bolečina tako huda, da nisem mogel več obremenovati kolena. Šel sem na slikanje kolena in kosti so nepoškodovane zdravnik pa mi je dal datum da mi naredijo ultrazvok kolena.
28.5.2014 so mi naredili artroskopijo in ugotovili, da imam hondropatijo lateralnega kondila tibije ter parcialno rupturo sprednje križne vezi. Drugi teden začnem z fizioterapijo.
Zanima me kaj pomeni ta poškodba za mojo koleno in če se bodo te stvari v kolenu same zacelile?
Koleno me še boli ne morem ga še čisto izstegniti in pokrčiti.

Hvala za odgovor,

LP

Spoštovani,

glede na ugotovitve artroskopije (delno raztrganje sprednje križne vezi in poškodbe sklepnega hrustanca na zunanjem čvršu (kondilu) golenice, kar je sicer pogosta kombinacija) priporočam naslednje:

1. koleno popolnoma razgibati
2. nato opraviti meritve stabilnosti obeh kolen z artrometrom GNRB, s katerim se lahko objektivno izmeri DELOVANJE sprednje križne vezi (izvaja sodelavka dr. Renata Vauhnik, dipl. fth. – [email protected] ali 041 753 913)
3. če bo razlika v pomiku obeh goleni navspred večja od 3 mm, priporočam operacijo – nadomestitev (rekonstrukcijo) sprednje križne vezi, če bo razlika manjša, pa najprej okrepitev mišic (izvaja sodelavec Gregor Grad, prof. tel. vzgoje – [email protected] ali 051 352 206) in nato poskus željenih (športnih) aktivnosti in operacijo le v primeru težav.

Poškodovan sklepni hrustanec se večinoma ne popravi sam. V takšnih primerih priporočam predvsem zmanjšanje obremenitev (odsvetujem velike in sunkovite obremenitve), kar omogoči počasnejše napredovanje poškodbe in kasnejši (če sploh) razvoj popoškodbene obrabe. Pri tem lahko pomaga tudi jemanje glukozamina in injekcije hialuronske kisline v sam poškodovan sklep.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Najlepša hvala za vse informacije.

LP,
Stane

Prosim.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni!
Tudi jas ima težave s kolenom. Moj izvid MR desnega kolena, citiram:
“Preiskava v standardnih rezih in sekvencah.
Brez izliva.
Kolateralna ligmenta sta v redu, prav tako patelarni.
Zadnji križni je nekoliko distendiran, v tibetalnem delu nehomogeno struktoriran, v srednjem delu pa zabrazgotinjen. Sprednji križni ligment je degenerativno spremenjen, v tibetalnem delu natrgan. Večja lezija zadnjega roga medialnega meniska.
Hrustanec je še vredu.”

Info: star sem 30 let
Kaj predlagate?

Spoštovani,

menim, da je od opisnega kirurško pomembna le raztrganina notranjega meniskusa. Če se s tem ujemajo tudi ugotovitve kliničnega pregleda (ta je ključen!), priporočam artroskopsko operativno zdravljenje, s katerim se s tem povezane težave pomembno zmanjšati ali celo povsem odpraviti.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala, za hiter odgovor.

Prosim.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close