Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Bolezni prebavil (gastroenterologija) Bolečine na levi strani

Bolečine na levi strani

Pozdravljeni.

Star sem 38 let. Že kake 2 meseca imam bolečine v trebuhu, na levi strani, malo pod rebri. Torej od žličke proti levi strani navzdol, upam da je opis OK.

Boli samo po hrani (PRIMER: Pojem zelenjavno juho in 3 palačinke, čez 45 min se pojavi bolečina, traja okoli 30 minut in izgine.) Bolečina je bolj pekoča in trgajoča, ni pa huda da bi se zvijal. Občutek imam da če pojem več, tudi bolečina traja dlje.

Opravil sem UZ trebuha – OK
Kolonoskopija – OK
Kri in voda – OK (razen malo povišan holesterol)

Včasih imam tudi “zgago”, ki jo rešim z 1x nolpaza 20 na dan, 1 teden.

Čakam še na gastroskopijo. Skrbi pa me trebušna slinavka, bi bilo smiselno narediti še CT trebuha?

LP in hvala za odgovor!

Pozdravljeni ponovno.

Vmes sem naredil še gastroskopijo in MR trebušnih organov s kontrastom.
In še en ultrazvok trebuha.

MR je brez posebnosti.
UZ je brez posebnosti.

Gastroskopija pa:

Manjša hiatus hernija z znaki refluksnega ezofagitisa LA A
Blagi gastritis antralno
HUT negativno

Bolečina se mi je v začetku marca spremenila, sedaj po obroku ne boli več vendar:

bolečina je sedaj pod rebri levo IN tudi levo v isti višini kot popek na skrajni levi starni trebuha, boli pa ob pritisku in ko rotiram telo v levo ali desno in ko recimo obujem nogavice, ko se prepognem…

Na desni strani pa pod rebri ni bolečine, je pa enako v višini popka na skoraj skrajno desni strani trebuha ki pa na pritisk skoraj ni občutljiva vendar boli naključno za par 10 minut in neha.
Bolečina je ostra in izjemno neprijetna.

Pojavlja se mi tudi slabost (brez bruhanja), sploh zjutraj.

Sedaj čakam še rezultate preiskav blata na parazite itd…

Hujšam ne, apetit je normalen, izločil sem zaenkrat mleko in mlečne izdelke.
2 tedna sem jemal emozul, nato zaradi slabosti 2 tedna Controloc (vendar očitno Emozul NI bil vzrok slabosti).

Sedaj pa ne vem kaj in kako naprej.

Ali naj grem ponovno na kolonoskopijo?
Ali naj naredim še MR enterografijo da se vidi še tanko črevo?

Vsi izvidi niso pokazali ničesar razen gastroskopija. Ali lahko taka diagnoza želodca povzroča moje težave?

Lepo prosim za odgovor, hvala.

New Report

Close