Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Bolečine med rebri

Bolečine med rebri

Spoštovani gospod dr. Janko Kersnik,

stara sem 27 let in tretjič noseča (19 tednov). Prejšnji dve nosečnosti sta se končali s splavom (prva umetnim, druga pa spontanim). Zaradi tega sem tokrat verjetno malo bolj panična, kot bi bila sicer. Že nekaj dni čutim bolečino, kot bi me nekdo špikal in sicer v predelu spodnjih reber na levi strani (pod srcem). Naslednji pregled pri ginekologu imam šele čez dobra dva tedna. Zaenkrat nosečnost poteka normalno, kljub temu pa me skrbi. Ali menite, da bi zaradi teh bolečin morala prej k zdravniku?

Hvala za vaš odgovor.

Vesna

Spoštovani!

V tem stadiju nosečnosti sta sicer plod in posteljica že precej velika, vendar še ne toliko, da bi znatno ovirala prebavo zaradi pritiska na črevesje, zato domnevam, da bolečin ne prihaja niti s strani posteljice (krčenje) niti črevesja, temveč gre za zbadanje ob tesnobi, ki pa se pri vas pojavlja tudi zaradi neprijetnih izkušenj iz preteklosti. Vsaka nosečnica pa je bolj ali manj zaskrbljena za zdravje svojega otroka in v zvezi donositvijo, kar že samo po sebi lahko povzroči tesnobo in različne oblike somatoformnih motenj (telesni znaki pri duševnih motnjah). Seveda je bolje, da vas vidi zdravnik, ki vam bo ob pregledu laže zagotovil, da z vašim plodom ni nič narobe. V tem primeru pač zanemarite zbadanje kot telesno nepomembno opzorilo, če pa boste te težave zelo težko prenačali, pa vam zdavnik lahko pomaga s kakšnim pomirjevalom.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close