Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Rak Kako živeti z rakom? Bolečina v želodcu

Bolečina v želodcu

Pozdravljeni!
Vprašanje sem sicer zastavil že tudi v drugem forumu, vendar upam na dodatno mnenje. Star sem 22 let. Pred približno 14 dnevi so se pojavile želodčne težave. Sprva se je iz želodca oglašalo “brbotanje”-kot npr. kislina, hkrati sem nenehno “rigal”, ob tem pa nisem občutil nikakršnih bolečin. Pred tednom dni so omenjene težave izginile, pojavila pa se je nova. Tik pod prsnim košem, pod trikotnikom, me v primeru, da si z roko pritisnem na kožo, zaboli. Reakcija je podobna, kot če bi me nekdo udaril v trebuh. Bolečina ni stalna. Predvsem je ni opaziti po jedi, prav tako pa je ni mogoče “izzvati” v ležečem položaju. Kaj bi to lahko bilo? A so morda to lahko simptomi za rak in če so, kakšna je verjetnost za njegov razvoj?
A je obisk pri zdravniku nujen, ali naj počakam še nekaj časa?
Hvala za odgovor.

Dragi Uroš,
če vas ne bi resno skrbelo, bi se lahko tudi pošalila: če vas boli, ko pritisnete, pač ne pritiskajte. Vem pa, da vam ni preveč do smeha, zato kar k vaši težavi. Trenutno so za vse želodce bolj težki dnevi, dnevi preobilne ali tudi bolj eksotične in težke hrane, zato bi vam resnično svetovala, da še malo počakate in se skušajte sprostiti. Vaše težave zaenkrat niso zaskrbljujoče. Bolečina je lahko tudi mišična, najverjetneje pa je povezana z izločanjem želodčne kisline. Poskusite z lažjo hrano in se izogibajte stresu. Če težave ne bodo minile ali pa se vas bo še skrbelo, pa le obiščite zdravnika. Vzamete lahko tudi kakšno tableto za težave z želodčno kislino, pri čemer se posvetujte s farmacevtom v lekarni.

Lep pozdrav,

Irena

New Report

Close