Najdi forum

Pozdravljeni. Sicer ne vem, če sem na pravem forumu, ampak bi vseeno postavila vprašanje glede moje težave. Par mesecev je odkar sem začela kolesarit in vedno me začne močno bolet trtica. Kondicijsko bi še zmogla, ampak postane bolečina tako huda, da potem še par dni zelo težko vstajam. Sploh takoj ko grem s kolesa dol, je kriza. Takrat me tako boli, da ne morem ne sedet ne nič. Je to mogoče posledica nepravilne drže na kolesu (mountain bike) ali je kaj drugega narobe? Hvala za vsako info.

Pozdravljeni!

Lahko je posledica nepravilne drže. A ste prej kdaj kolesarili? In ali se ta bolečina pojavi takoj ko začnete kolesariti ali po določenem času?

Razlogov je lahko seveda več:
– sedalo kolesa?
-primerna obleka?

Je bolečina s stopnjevanjem aktivnosti vedno večja in ali je točkovna ali se širi v stegenske mišice. To Vas sprašujemo ker gre lahko za mišično poškodbo?

Lahko lokalizirate bolečino – otipate bolečo točko ali ne?

Ste kdaj v življenju padi na trtico- si jo poškodovali?

Posredujete nam odgovore na ta vprašanja in Vam bom lažje svetovali!

Hvala za vprašanje!

Lep pozdrav,
ARTHRON tim

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni. Bolečina se pojavi po določenem času kolesarjenja, recimo po eni uri. Prej nisem nikoli kolesarila, pa tudi poškodbe trtice nisem nikoli imela. Bolečina je točkovna, boli me samo na enem mestu in se ne širi na mišice in je tudi otipljiva (na dotik še bolj boli). Po kolesarjenju me boli še kakšen dan ali dva, potem je uredu, ne boli več. Sicer imam podložene kolesarske hlače, ampak mi očitno nič ne pomagajo. Hvala za vaš odgovor in lp.

Pozdravljeni!

Priporočamo Vam, da vseeno opravite pregled pri osebnem zdraviku, ki Vas bo napotil na RTG slikanje in po potrebi diagnostični ultrazvok.

Lep pozdrav,
ARTHRON tim

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close