Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečina v prsnici

Bolečina v prsnici

ali je normalno da ob pritisku na prsnico zaboli

Močan pritisk boli povsod

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Na to vprašanje sem upal, da boste odgovorili saj imam sam podoben problem… pri meni je stvar še taka, da v kolikor se ne raztegnem čutim pritisk na prsnici… če “poči” se ta bolečina sprosti. Velikokrat mi to ne uspe in ta bolečina vstraja čez dan. Ta problem se mi vleče že kakšno leto, osebna zdravnica me ni poslala na nobene nadaljne preiskave. Strar 28let, aktiven športnik.

Pozdravljeni v to temo sem podal vprašanje za vas dr. Rebolj. Upam, da se slednje ni izgubilo.

Lp

Nove teme pod starimi temami se mi pogreznejo nekam v globine forumskega drobovja in jih zelo težko in bolj po sreči najdem.
Opis pa me spominja bolj na mišično-skeletno težavo oziroma težavo, ki izvira iz stene prsnega koša in ne in organov v njegovi notranjosti. Za razmišljanje o (morebitnih) preiskavah pa bi bil nujen pregled…
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za odgovor. V katero smer strokovnjakov naj se obrnem? Oz. kaj lahko predlagam osebni zdravnici? Vsakodnevno se razgibavam “poka” pa mi vse možno po hrbtu, ramah… občasno se težave pojavljajo tudi na različnih sklepih kateri me čisto nerazumljivo bolijo tudi po več kot mesec dni ampak se bolečina izgubi tako hitro kot je prišla..

Hvala za za vašo pomoč in čas

Razna pokanja praviloma niso bolezen, niso ozdravljiva in ne škodljiva, skeletne bolečine v prsnem košu pa praviloma ne zahtevajo posebnih preiskav, če pa jih, je možno to ocenjevati le po pregledu, tako vam lahko svetujem le, da se obrnete na osebnega zdravnika za kontrolni pregled, če se težave niso umirile.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Zdravo sem športnik..osebni trener..boli me v prsnici..poka mi..ko se stegnem mi poči umes in se tudi sliši kako poči..ko treniram me ne boli..ko spim na boku me boli..čudno je to..da mi po domače povedano zašteka v prsnici kost..in ko se stegnem nazaj zravnam..kretegnem mi poči tko boleče..ampak ko mi poči se bolečina sprosti..lažje zadiham..in je požem spet..ok..stalno se moram stegovati da mi poči umes…kaj bi to bilo..na ekg sm že.bil..

Zdravo! Pokanje izvira iz struktur v steni prsnega koša kot so sklepi oz stiki reber s hrustanci ali preskakovanje struktur v steni prsnega koša. To ni nevarno ali škodljivo, lahko pa je nadležno. Na EKG in drugih preiskavah seveda ni odstopanj od normale. Ob večji bolečnosti je možno tudi, da gre za vnetje, v predelu teh stikov, kostohondritis. To se zdravi s nesteroidnimi antirevmatiki, ampak najprej predlagam seveda pregled. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,
star sem 24 let in imam že od julija 2019 (6 mesecev) bolečino v prsnici. Sicer sem športnik in 4x tedensko treniram v fitnesu. Točno v sredini prsnega koša me boli na pritisk, boli me tudi če spim na boku in ob različnih obratih. Bolečina se ne stopnjuje in je ves čas enaka, običajno zjutraj malo močnejša kot zvečer. V decembru pa se mi je pojavila tudi bolečina v ramenih, predvsem v desni rami, ki me ob dvigu nad glavo boli. Ob koncu decembra sem si vzel 10 dni pavze od športnih aktivnosti, rama je sedaj nekoliko bolje, prsnica pa me še vedno boli enako kot prej. Bil sem trikrat pri osebni zdravnici, predpisala mi je naklofen in v času jemanja naklofena je bolečina izginila, po končani kuri se pojavi nazaj. Bil sem tudi na rentgenu prsnice (sternum) in reber, pri čemer ni bilo ugotovljenih posebnosti. Nato sem bil napoten k ortopedu, kjer mi je bilo rečeno, da ne vedo kako mi lahko pomagajo. Sedaj sem pri osebni zdravnici ponovno dobil protibolečinske tablete in napotnico na CT skeleta. Ne gre za to, da bi mi bolečina v prsnici onemogočala vsakdanje življenje, je pa neprijetna in me skrbi, da negre morda za kakšno resnejše obolenje.

Hvala za pomoč in lep pozdrav,
Tilen

Zdravo Tilen, še najbolj me spominja na vnetje, po opisu verjetno stika reber s hrustancem oz prsnico. Lažje bi bilo to oceniti po pregledu. Če gre dejansko za to, je okrevanje v smislu nesteroidnih antirevmatikov/počitka precej daljše od teh 10 dni pavce. Opis me ne spominja na nič “hujšega”
Lep dan

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev

New Report

Close