Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Urologija bolečina v modih.

bolečina v modih.

Hvala za odgovor!

Ja pri meni to traja v ciklusih. Nekaj dnih oteklina, nato mirovanje, pa spet nekaj. Skoraj celo življenje, čeprav živim 25 let na tej zemlji 🙂
Ko sem bil na pregledu pri urologu (brez UZja, le pretipanje), ni našel ničesar posebnega, omenil mi je kot razlog za težave prostate, takrat sem imel 23 let, osebna zdravnica me je pregledala pri 22 letih zaradi istih težav, in razen oteklega levega moda ni opazila ničesar.

Čudno… bi lahko potem govorili o funkcionalnih motnjah ??

Spoštovani!

Če besedna zveza “funkcionalna motnja” predstavlja odmik od normalnega delovanja (na primer čutenja) brez ugotovljive organske okvare, potem bi in to tudi delamo – marsikatere simptome v medicini opredelili kot funkcionalne motnje. V urologiji so najbolj značilni kronična pelvična bolečina in kronični (nevnetni) prostatitisi – torej bolečine v spodnjem delu trebuha, spolovilih, o katerih bolnik toži in ga ovirajo, vendar vzroka ne najdemo in tudi pomagamo lahko le redko, navadno zgolj blažimo na primer z antidepresivi in drugimi pristopi, ki niso usmerjeni proti vzroku, ki ga ne poznamo, temveč bolj temelijo na izkušnjah iz zgodovine, kaj bi potencialno lahko težave oblažilo.

Bolj pomebno je, da ne spregledamo kakšnih potencialno nevarnih stanj, kjer je ukrepanje mogoče in potrebno. Zato v takih primerih pogosto predlagamo ponavljanje preiskav, na primer na leto dni. Nikoli namreč ne moremo zagotovo vedeti, da se za vsem skupaj ne skriva kaj, kar bi bilo lahko nevarno.

Najbolj enostaven (seveda pa ne zastonj), je izbor enega od “popoldanskih” urologov – na primer http://www.urologija.si, kjer se lahko o vsem na dolgo pogovorite in kjer vam lahko opravijo tudi ultrazvok. Pri funkcionalnih motnjah je še posebej pomembno, da si lahko zdravnik vzame čas za bolnika. S sedanjim pristopom zdravstvene zavarovalnice je to praktično nemogoče, saj zavarovalnica zahteva obravnavo vseh enako, čas si moraš vzeti (primeri iz vsakodnevne urološke ambulante) za na primer umirajočega bolnika z rakom in njegove svojce, za bolnika z novo odkritim rakom in za dojenčka s hidrokelo in njegove starše. Hkrati pa si v državni ustanovi – opraviti moraš vse predvidene in nepredvidene preglede in delovnega časa (si v državni službi), ne smeš podaljšati… Zato sedanji pristop zdravstvene zavarovalnice, ko želijo švedske ugodnosti način obravnave bolnika za slovenska sredstva in na slovenski način upravljanja žal vodi do tega, da so bolniki s funkcionalnimi motnjami pritisnjeni ob rob sistema (razen v primeru, da je nekdo uspel izposlovati v preteklosti posebno zavarovalniško obravnavo neke male skupine bolezni v neki stroki) in je pogosto edini izhod samoplačniška obravnava.

V vašem primeru, ko govorite o oteklini, pa bi težko a priori govorili o funkcionalni motnji (čeprav je tudi to seveda mogoče). Če vsa moti in vam dela skrbi, bi vsekakor predlagal, da se ta oteklina opredeli takrat, ko je prisotna – torej se z urologom, na primer tistim, ki ga predlagam zgoraj v linku – dogovorite za pregled, ko bo oteklina največja, da se najprej ugotovi, ali tudi on dejansko ugotavlja oteklino. Ali je obseg penisa na primer pri korenu in pod glavico večji ko je oteklina kot ko je ni? Ali ste to res izmerili?

Lepo pozdravljeni!

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

Spoštovani,
Že dolgo časa ugotavljam, da se mi po težjih fizičnih aktivnostih (npr. enourno premetavanje južnega snega, premetavanje zemlje z lopato ipd)pojavi nekaj dnevna bolečina v spodnjem delu trebuha brez vidnih znakov. Bolečina je podobna vnetju mehurja, sili me na uriniranje. Curek je slaboten. Po izpraznjenju mehurja čutim rahlo vendar ne popolno olajšanje. Tudi erekcija je slabotna, oziroma bolj čutim bolečino v “mehurju” kot kaj drugega. Ob podobni priliki sem opravil test urina – nič posebnih bakterij. Na mehurju mi ugaja topli obkladek.

Za odgovor se lepo zahvaljujem.

Lepo pozdravljeni,
Štefan

Spoštovani!

Če se bližate 50-temu letu starosti ali ste celo že čez, potem se je o tem gotovo smiselno posvetovati z vašim urologom (vsak moški nad 50 naj bi obiskal urologa, še posebej, če opaža “slabši curek”). Curek se izmeri – napravi se tako imenovan uroflow – lulate v posebno posodo, tehtnico in izriše se krivulja pretoka, na osnovi katere se da reči, ali je curek res slab. Potem se pogleda tudi, ali urin zastaja – kako se mehur prazni (ali je prisoten zastojni urin?).
Če je nekaj povezano s fizičnim naporom, lahko nastaja klasična kila, ki ni urološki temveč kirurški problem.
Slabšanje erekcije je spet svoja zgodba.
Seveda bi za vse te zgodbe bilo moč iskati skupnega imenovalca (na primer sladkorna bolezen, nevrološka bolezen…) vendar tu na pamet, na da bi vedeli, koliko ste stari, kakšna zdravila jemljete in ne da bi vas pregledali, pretipali, prebrali izvid UZ preiskave in izmerili pretok urina, ni mogoče zaključiti v nobeno smer.

Če se zdi, da je curek slab, ga pač pojdite izmeriti k urologu, pa boste videli, kako in kaj.

Lepo pozdravljeni!

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

Lepo pozdravljeni,

star sem 25 let, ter moja težava se je začela pred 4mi meseci, saj sem začutil bolečino- težo v levem modu, zlasti med spolnimi odnosi, ter med mastrubiranjem. Nato se je bolečina prestavila v levi, spodnji del trebuha in bila nemoteče, konstantno prisotna. Nato je ta teža nekako izginila, ter se mesec dni nazaj zopet pojavila. Ko sem šel k osebnem zdravniku, me pretipal, ker ni opazil spremembe smo pregledali vodo, kjer je bila prisotna kri. Poslal me je na UZ, kjer niso odkrili ničesar. Bolečina je prisotna sedaj samo v spodnjem delu trebuha, kjer občasno dobim občutek, da me zaradi tega boli cela leva noga.

V 4ih mesecih nisem opazil nobene spremembe- nobenih izcedkov, zatekanja, voda in blato potekata normalno, skratka ničesar. Bolečina ni boleča, je neka teža, ki je neprijetna in mi daje občutek kot slaba cirkulacija krvi v nogi. Pač, neprijetno.

Je lahko vzrok pretirano mastrubiranje? Ker me še danes najbolj zaboli med spolno aktivnostjo. Ali konstantno nošenje oprijetega spodnjega perila?

Naslednji teden sem naročen pri urologu, vendar poskušam poiskati odgovore že malce prej, zato se obračam tudi na vas. Lepa hvala za odgovor.

Lp, Matej

Spoštovani!

Načeloma masturbiranje ni vzrok za težave, razen seveda v primeru fizičnih poškodb.
Glede na opis “teže” v levem modu, bi pomislil tudi npr. na varikokelo, vendar bi to UZ pokazal. No pregled pri urologu bo to razjasnil. Marsikatera bolečina se s časom unese, ne da bi poznali natančen vzrok. Če pa bo ostajala ali se slabšala, pa boste preiskave ponovili.

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje – http://www.centerurol.de

Lepo pozdravljeni! Urološko svetovanje - [url=http://centerurol.de]CenterUROL[/url]

New Report

Close