Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Bolezni prebavil (gastroenterologija) Bolečina v levem spodnjem delu trebuha

Bolečina v levem spodnjem delu trebuha

Pozdravljeni!

V zadnjem letu ali dveh (v ciklih) čutim bolečino v spodnjem levem delu trebuha pri dimljah in na zadnji desni strani okoli križa (ledveni del). Bolečine se mi prenašajo tudi na testise, občasno se bolečina premakne na spodnjo desno stran trebuha, občasno pa me bolijo tudi roke ali noge ob kosteh. Cikli se v zadnjem času pojavljajo v vse krajših intervalih. Na blato hodim normalno, omenjene bolečine pa so izrazitejše pred uriniranjem in v jutranjem času. Urin je na videz normalen. Star sem 36 let. V mesecu januarju sem tudi naročen na pregled pri ortopedu v zvezi bolečin v križu. Zanima me, ali mi omenjene bolečine lahko povzročajo nevrološke težave, hrbtenica, hernija… ali gre za kaj drugega (npr. ledvični kamni)? Zahvaljujem se za odgovor.

Spoštovani!

Oboje je možno. Naredite UZ pregled trebuha in pregled seča. Če se kamni premikajo in povzročajo bolečine, se po pravilu sluznica rani in v seču se pojavi kri, če že ne vidno pa vsaj dokazljivo s pregledom seča. Za dokaz hernije pa je predvsem klinična slika, rtg in CT ali MR.

LP, Marija Štefančič Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni,

prosila bi za pomoc. Imam mocne bolecine v levem delu trebuha. Bolj intenzivna je v spodnjem delu priblizno 10cm nizje od popka (malo v levo) siri pa se tudi do zgornjega dela (pod rebri). V spodnjem delu sem otipala bulo, ki me stalno boli ob dotiku pa toliko bolj. Bolecina je vecja ob gibanju, nasploh ko stojim. Nikakor ne najdem polazaja, ki bi mi ustrezal. V vecernem delu dneva je bolecina toliko hujsa in bula bolj otipljiva.
Opazam tudi, da sem vedno bolj slabo razpolozena. Manj zaupam ljudem okoli sebe. Pogosto (vsakodnevno) bruham, tudi ce mi ni slabo. Zelo pogosto cutim mocno utrujenost in vcasih se tudi pobrati nemorem. Nekajkrat sem ob bruhanju tudi izbljuvala malce krvi.

Mi lahko pomagate? Kaksen nasvet? Hvala za odgovor.

pozdravljeni prosim ce mi lahko pomagate.
stara sem 26 let imam otroka.ze konc oktobra sem začutila bolečino na desni strani spodaj in slabost ter občasno grenkobo v ustih.4.11.sem se zglasila pri svoj zdravnici ter je ugotovila da imam kilo.dala me je na ultra zvok in napotnico za kirurga.19.11 sem opravila UZ in zdravnica ne vidi ničesar ne kile ne nič pravi vse je uredu.vodo sem dala pravi vse uredu kri vzeli tudi vse uredu.sedaj me je napotila k ginekologinji.bolecina je prisotna vedno ko stojim,ko kasljem,ko lezim na desni strani ,ko se prepognem zacutim kod je je ena bula v meni,ko pa ustanem moram pa zasepat da bolecina vsaj malo popusti se pravi bolecina je skoz.sedaj sem tudi na bolniski ker,nemorem delati.PROSIM POMAGAJ TE MI
moj e-mail: [email protected]

hvala lp

Spoštovani!

Stara sem 24 let, imam kronični gastritis. Že par let jemljem zdravila Nolpazo, vendar se mi vnetje ne pozdravi. Na gastroskopiji sem imela razjede na želodcu, ter pozitivno prisotnost bakterije H.Pyori. Dobila sem antibiotično zdravljenje, pristnost bakterije sem šla preverit tudi z dihalnim testom, ki pa je bil negativen. Prenehala sem z kajenjem, ter pitjem kave, z upanjem, da se stanje izboljša, vendar nič od tega. Ne razumem, zakaj se mi stanje ne izboljša. Poleg tega problema, imam težava tudi z prebavo.
Največji problem je pretakanje tekočine, ki je najbolj izrazito, ko nič ne jem. To se dogaja na levi strani pod rebri. To mi predstavlja veliko problemov, pretakanje je zelo izrazito,dogaja se čez cel dan, včasih je potrebno samo, da se malo premaknem, da se sliši,ter vedno samo na omenjenem delu. To me psihično in fizično zelo izčrpava. Prosila bi, če mi poveste kakšne preglede, bi morala opravit, da se preveri to pretakanje , ki mi zelo otežuje življenje.

Pozdravljeni!

Tudi sama se srečujem s to težavo že en mesec. Boli leva spodnja stran trebuha, pravzaprav bolj tišči. Z bolečino na desni strani trebuha se srečujem že eno leto, vendar Uz ni pokazau sprememb. S tiščanjem na desni strani, sem se srečala tudi že nekaj let nazaj, ko je težava trajala kar 2 leti, a razloga za to niso ugotovili. Opravili so mi gastroskopijo, jejunoileografijo in kolonoskopijo, ki ni bila izvedena v celoti. Gre za tiščanje v ileocekalnem predelu. Ovrgli so sum na celiakijo, vnetje slepiča in chronovo bolezen, potrdili pa kronični erozivni gastritis in sindrom razdražljivega črevesja. Po dveh letih je težava prenehala, tako da je bilo nekaj let v redu, pred enim letom, pa se mi je spet pojavila.

Sedaj pa se je pojavilo tiščanje tudi na levi strani. Izvir vode je bil ok. Ultrazvok pa sem zadnje opravila pred nekaj meseci zaradi tiščanja na desni strani, tako da zaradi tiščanaj na levi strani zaenkrat nisem še opravila nobenega pregleda, razen gastroskopije, kjer so ugotovili hiatalno kilo ter limfangiektazije v dvanajstniku. Sumijo celiakijo. Čakam na izvid histologije.

Kaj menite in kaj predlagate? Dejstvo je, da kolonoskopija še nikoli do sedaj ni bila opravljena do konca in torej ileocekalnega dela sploh niso pregledali. Bi jo morala opraviti? In seveda, v primeru, da limfangiektazije niso posledica celiakije, kaj je potem njihov razlog?

Hvala za vaš odgovor.

Lp

Spoštovani!

Predlagam, da na izvid histologije počakate. Ne glede na ta izvid omejite uživanje glutena, se pravi močnatih živil, pa tudi sladkorja, našičenih maščob. Če že ne škodujejo, koristijo sigurno ne. Teleangiektazije so razširjene mezgovnice in vene. Izključiti je potrebno ovire v odtoku krvi iz tega predela, se pravi pritisk na dvanajstnik od zunej, brazgotine, stanja po poškodbi in podobno. Počakajmo torej izvid.

LP; Marija Š. Gašperšič

Živjo!
Skrbi me ker me boli spodnji del trebuha na levi strani pa občutim bulo. Pred nekaj dnevi je bila bolečina tako močna, da sem pred očmi imela vse temno, pred svetlimi površinami pa vijolično in nato bila v nezavesti okoli 10, 15 sekund. To se mi pojavlja že nekaj let z velikimi presledki, osebna zdravnica misli da je kriva menstruacija. Stara sem 16 let in me skrbi, če ni kaj resnega,
Hvala za odgovor in lep pozdrav, Špela_R

Spoštovani!

Take bolečine res lahko povzročajo kolike ob hormonskih spremembah, bula pa vseeno mora izginiti. Če jo tipate stalno in je boleča, morate na pregled k zdravniku in h ginekologu.

LP, Marija Š. Gašperšič

Spostovani!

zadnje 4 dni imam obcasno hude bolecine v spodnjem delu trebuha pri maternici. zadnje 2 dni se tudi slabo pocutim, kot da bom usak cas bruhala ampak za zdaj ostane samo pri bolecinah.
se nikoli nisem imela takih bolecin, je pa tudi res da moram dobiti menstruacijo v naslednjih 2 dneh. Stara sem 17 let in nevem kaj bi bilo lahko narobe! Do zdaj nisem imela se nobenega spolnega odnosa in vem da nisem noseca.
uceraj sem sla na blato in ni bilo tekoce, ampak bolecine ob odvajanju so bile pa neznosne. obcutek sem imela kot da mi bo crevesje usak cas eksplodiralo. Po 2 urah so bolecine minile in cez cel dan se niso vec ponovile.
Danes sem ustala ob 4 zjutraj in sla na blato. Bilo je cisto tekoce in se bolecine|slabost se je zopet pojavila. Ko sem se zjutraj ponovno zbudila sem morala iti zopat na blato in tudi tokrat je bilo tekoce, seveda spet prisotno z bolecino -.-
Mi lahko prosim svetujete kaj bi bilo lahko narobe in kaj da sploh naredim?
Najlepsa hvala za vaso pomoc!

Spoštovani imnobody!

Precej zamujam z odgovori, ker je dela čez glavo.
Najbolj pametno, kar mi pride na misel, je, da, pojdite k zdravniku, če si doslej niste sami kako pomagali. Izključiti je treba bolezni, ki iih je treba nujno zdraviti.

LP, Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Spoštovana Karmen!

Upam, da se je medtem že razjasnil vzrok vaših težav. Na desni strani je slepič, tako da je možen vzrok težav poleg naštetega tudi to. Če imate še vedno bolečine, je treba ponoviti UZ-žolčnik, ledvice itd.-, laboratorij, klinični pregled. Lahko si pomagate s simptomatskim zdravljenjem s pitjem čajev proti krčem in napenjanju, z omejitvijo hrane, ki je težko prebavljiva, z omejitvijo glutena in dovolj tekočine.

LP; Marija Š: Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Spoštovana x-tina00!

Se popolnoma strinjam! Pogosto se pojavljajo vprašanja, na katera se da odgovoriti samo tako: nujno pojdite k osebnemu zdravniku na pregled. Ni smiselno filozofirati, ker od tega ni nobene koristi! Ne sme se odlašati, ker lahko pomeni izgubljen čas za pravočasno zdravljenje.

LP, Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Spoštovana Karin K!

Zelo verjetno je, da prebolevate virusno okužbo črevesa, za kar simptomatsko pomaga Linex, zeliščni čaj proti napenjanju in veliko tekočine. Mine v par dneh. Če dejansko v 1-2 dnevih ni boljše ali se pojavijo nove težave, pojdite na pregled k zdravniku.

LP, Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Dobila sem izvid histologije. Celiakija je ovržena, prav tako alergija (sicer nevem na katero alergijo so sumili), piše pa, da je izvid prikazal prisotnost kroničnega peptičnega duodenitisa. Kolikor razumem gre torej za neko kronično vnetje dvanajstnika? Ali se motim? Verjetno zaradi kisline? Želodec je ok, čeprav sem imela pred leti diagnosticirano kronično obliko gastritisa. Ves ta čas sem jemala tablete in se držala diete, tako da ni nič čudnega, da se je želodec pozdravil, nevem pa kako to, da se sedaj vnetje kaže na dvanajstniku? Glede bolečin v desnem in občasno levem delu trebuha, pa mi je svetoval kolonoskopijo. Sem močno upala, da se bo kaj pokazalo s to histologijo in da bom končno prišla na jasno glede tega tiščanja v trebuhu, pa očitno še vedno ni nič jasno. Diete se še vedno držim, jemlem tudi tablete za zniževanje kisline. Kaj menite?

Spoštovani!

Menim, da nadaljujte doslej uspešno terapijo in dodatno ukrepajte, če se bo izkazalo, da gre za odpravljivi vzrok.

LP, Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni.

Imam eno vprašanje,stara sem 17 let,pred 2-3 tedni sem imela vaginalno vnetje,jemala sem vaginalne globule(svečke) Zdaj imam pa že1-2 tedna probleme z odvajanjem blata,in spodaj v levem delu me je začelo špikati,bolečina je kar precejšna,bolečina mineva,pride in gre. Vendar na momente čutim tudi bulo pri jajčnikih. v četrtek sem padla skupaj,in so me odplejali na urgenco kjer so ugotovili da pebolevam nek infekt. Zanima me zakaj me boli na spodnji strani,in zakaj nemorem redno odvajati blata,

Že v naprej se zahvaljujem za odgovor,Lp,N

Pozdravljeni!

Stara sem 17 let,Približno 3 tedne nazaj sem imela vaginalno vnetje,zato sem jemala vaginalne globule(svečke) ko sem porabila zadnjo je bilo vse uredu ,če približno en teden ali malo več sem začutila bolečine spodaj pri jajčnikih,kot bi me nekaj moćno zbadalo ali špikalo. V četrtek sem padla skupaj,in se me odpeljali na urgenco,kjer so ugotovili samo da imam nek infekt. Zadnje čase pa tudi blato zelo čudno odvajam,na 3 dni. in še to se zelo matram. Res je da prebolevam neko virozo,(malo vročine,kašlanje,bolečine v grlu) Zanima me zakaj taka bolečina v spodnjem delu,in zakaj ne morem odvajati blata.

Hvala za odgovor.

Spoštovani!

Včeraj sem nekajkrat začutila rahlo bolečino v spodnjem levem delu trebuha, laično ocenjeno nekoliko nad jajčnikom. A sem imela tudi nekoliko vetrove in sem s tem povezala.
Potem pa sem se ponoči proti jutru nekajkrat zbudila ob obračanju, saj me je bolelo na istem mestu, vendar precej močneje. Zjutraj me je malo pred 7h zbudila bolečina na istem mestu, bila je precej močna, zlasti ob premikanju, vzravnavanju ali ko sem sedla. Bolečina je bila zelo močna tik preden sem šla na blato, ki je bilo običajno in ne preveč trdo, dvakrat sem tudi spustila vetrove, pred čimer je bila bolečina močna, potem je nekoliko popustila.
Ker me je to prestrašilo, sem šla že zjutraj ob 8h k dežurnemu osebnemu zdravniku, ki mi je pri pregledu ob tipanju, dejal, da me boli tam kjer je debelo črevo in da tam ni nobenega drugega organa. Me pa že takrat ni več bolelo tako močno. Dejal je še, da zaenkrat ne bi odreagiral, če bo pa bolečina še močna naj pridem nazaj čez kakih 5 ur. Možno da je posledica vetrov in bo izvenelo ..
Bolečina ni več močna in tudi ne stalna … se pa občasno pojavi rahla bolečina … Ne vem ali naj grem spet na pregled ali bo izzvenelo …
Menstruacijo sem ravno imela v minulem tednu.
Vetrove imam občasno, toda navadno me ne tako boli,če pa že imam rahle bolečine, jih imam v osrednjem delu trebuha …

Kaj mi svetujete?

Hvala! Ada

Imam problem…ze nekaj casa me boli trebuh(spodnji del,leva stran)bila sem ze na ultrazvoku,pa so rekli da je lah kasna cista in da bo minila bolecina….boli me 2-3 na tedn,pol 1 mesc nc pol pa spet..kaj bi to lah blo? Hvala in l.p

Spoštovani

Star sem 26 let, približno 3 leta pa že opažam občasne težave v spodnjem delu trebuha (pod popkom, po celotnem območju). Znaki pa so velika napihnjenost, občutek zbadanja, ko stresem/pomasiram predel je slišati kot pretakanje vode (kot bi imel v sebi ogromno tekočine), ko postopoma po malo izločam pline se občutek počutja v manjši meri izboljša, blato odvajam redno. Ta občutek se mi vedno pojavlja v popoldanskem ali večernem času, dokaj hitro po obroku. Če se bolečina pojavi po kosilu, moram večerjo preskočiti drugače bi se stanje še poslabšalo. So obdobja ko teh težav nimam, potem pa se mi spet pojavijo. Kot naprimer dva tedna težave trajajo potem pa en mesec teh težav ni. Med samimi obdobji je moj način prehranjevanja dokaj isti.

Najlepša hvala za odgovor

Pozdravljeni

Bolecine oz tezave so lahko povezane z vnetjem v ginekoloskem predelu. Svetujem pregled pri vasemu ginekologu. Glede na to, da tezave trajajo krat cas predlagam da malo pocakate. V kolikor bi se nadaljevale pa predlagam pregled pri gastroenterologu.

Lep pozdrav

Jurij Bednarik, dr.med. Spec. Internist
Klinika Pacient

____ Jurij Bednarik, dr. med. spec. internist Klinika Pacient Pregled takoj – Klinika Pacient http://klinikapacient.si/Storitve.aspx Pregled takoj in brezplačno – Prva zdravstvena asistenca http://www.pza.si/Pristop-k-PZA.aspx Odgovor in nasvet zdravnika TAKOJ – Doktor 24 http://doktor24.si/?page_id=8

New Report

Close