Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Bolezni prebavil (gastroenterologija) Bolečina v levem spodnjem delu trebuha

Bolečina v levem spodnjem delu trebuha

Spoštovani!

Ob takih težavah je potrebno izključiti možnost kronične vnetne črevesne bolezni, ginekološke vzroke, vnetje slepiča. Če je vse to v redu, je najverjetneje vzrok iritabilno črevo. Ne glede na vzrok jejte dovolj vlaknin, pijte več, tudi Donat za boljšo prebavo. Če ste napeti, si pomagajte z Bebe čajem, ki pomaga proti plinom. Telovadite pa le dovolj!

LP, Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni,

tudi jaz imam občasno bolečine v spodnjem delu trebuha, v predelu dimelj, vendar le ob določenem gibu. Čez 14 dni grem na operacijo žolčnika. Sprašujem vas ali je možnost vzroka te bolečine vnetje žolčnika ali je lahko kaj drugega?

Hvala vam za odgovor!

lp

Spoštovani!

Žolčnik je organ, ki leži pod desnim rebrnim lokom pod jetri in pri vnetju boli pod rebri desno z izžarevanjem v hrbet pod desno lopatico. V dimlje vsekakor ne boli žolčnik. Lahko vas boli kolčni sklep, kakšna bezgavka v tem področju, kila ipd.
LP, Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni, tudi sama se od lanskega avgusta srečujem z bolečino v spodnje levem delu trebuha, nekaj časa se mi pojavi, potem pa zgine in potem spet pojavi. Bolečine so podobne kot pri menstruaciji, ampak sem jo ravno teden dni nazaj imela. Ovolacije pa še nimam. Avgusta sem na koncu blata opazila 3 kapljice krvi, vendar je do danes k sreči nisem več opazila. Včasih sem tudi napihjena. Blato odvajam redno, tudi po 2x na dan. Stara se 21 let. Pri osebni zdravnici sem bila, napotila me je h ginekologinji, zaradi suma vnetja jajčnikov, vendar ginekologinja ni ničesar ugotovila. Bila sem na pregledu krvi in vode, voda je vredu, povišan imam holesterol in sicer 6.10. Kaj bi lahko bilo? Polipi? Hvala vam za odgovor

Pozdravljeni,star sem 16 let in v roku pol leta se mi je že 4 pojavila močna bolečina ki traja 1h-2 nato pa popustu. Med bolečino niti z stola ne morem vstati.Bolečina nastane v levem spodnjem delu trebuha že čisto pri kolku. Zelo me skrbi saj tudi naslednje dni čutim čisto blage bolečine ampak na pritisk. .Najlepša hvala.

Spoštovani!

POvišan holesterol in polipi v črevesju nimajo nič skupnega z bolečinami, ki jih opisujete. Lahko vas boli iz križa, kolčnega sklepa, druge vzroke pa ste že izključili. Vsekakor vam svetujem obravnavo pri zdravniku.

LP, Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Spoštovani!

V levem spodnjem delu trebuha razen bolečine v kolku, kile skoraj drugega ne more biti, morda še iz samega črevesja. Če se bolečina ponavlja, pojdite do zdravnika, da vas pogleda in ustrezno ukrepa.

LP, Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni!

Stara sem 24 let. V septembru sem bila pri ginekologu ker me je bolelo na levi strani v bližini jajčnia. Naredil mi je ultrazvok in ni nič pokazalo. Nato sem šla še k svojemu zdravniku, ki me je poslal na ultaravok, sam pa je sumil da imam ledvične kamne. Ultrazvok tudi tokrat ni nič pokazal. V tem času pa sem jemala Spasmex. V času ko sem jemala Spasmex sem kamne tudi izlulala. Takrat se je začela močna bolečina v levem delu križa. Bila sem tudi na fizioterapiji. Sedaj pa se mi je ponovno pojavila bolečina na levi strani pod trebuhom v bležini jajčnika. Kaj Vi mislite da bi lahko bilo.

Hvala za odgovor in lp

Spoštovani!

Lahko so ledvični kamni, ki so tako majhni, da jih UZ ne zazna. Meja ločljivosti je nekje pri pol cm. Ponovno začnite jemati Spasmex, pijte preko 2 l vode na dan, gibajte se veliko. Pojdite na pregled urina, da se izključi vnetje in krvav urin.

LP, Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni!

Stara sem 18 let. Že približno 3 mesece imam bolečine na levi strani v spodnjem delu trebuha. Bolečino čutim tako, kot, da bi me notri nekaj krčilo, včasih se mi zdi, da se bolečina širi nazaj, proti ledvicam. Bolečina ni stalna, ampak nastopi v sunkih, najbolj pa me boli zvečer, posebaj, če ležim na desnem kolku. Dodati moram, da sem drugače športnica, ki sem trenirala vsak dan dvakrat, dokler si nisem poškodovala kolka, ki sem ga tudi 31.7.2012 operirala. Ko sem zaradi poškodbe prenehala s treningi, so se mi začele tudi težave z odvajanjem blata, namreč, velikokrat se je že zgodilo, da nisem odvajala po 3 dni. Sedaj balto odvajam vsak dan, vendar se pri tem močno matram.

Spoštovani!

V levem spodnjem delu trebuha bolečine s krči izvirajo večinoma v črevesu, jajčniku. Zaradi zaprtja je prav možno, da vas boli. Svetovala bi vam piti dovolj vode, Donat, jesti hrano z vlakninami, semena, ki vežejo vodo in pomagajo pospešiti upočasnjeno prebavo.
Ledvice, ki jih omenjate, ležijo pod rebri zadaj, tako da ste verjetno imeli v mislih to izžarevanje bolečine nižje.
Lahko pa vas boli tudi zaradi kolka, če je bil operiran na isti strani. To je potrebno izključiti, tako da vam svetujem iti k zdravniku.

LP, Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni!

Pišem vam, ker že nekaj mesecev čutim bolečine v spodnjem delu trebuha. Enkrat me špikne na levi drugič na desni, tretjič me žgoča, topa in topla bolečina. Hkrat me istočasno boli v križnem delu hrbtenice, kar pomeni, da me boli celotni pas naokoli. Odvajam normalno, brez krvavljenja, in tudi ob uriniranju ne peče. Je pa res, da sva s partnerjem imela nezaščiten spolni odnos med varnimi dnevi, tik po menstruaciji. Bi lahko bila težava ginekološka?

Le kaj bi to lahko bilo?

Hvala za odgovor.

Spoštovani!

Lahko gre za ginekološki vzrok, tako bolečino iz jajčnikov kot za občutljivost zaradi nosečnosti.

LP, Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni!

Stara sem 35 let.Že kakšno leto imam probleme z želodcem in bolečinami v trebuhu.Bolečina ni konstantna, in tudi nisem opazila, da bi problemi nastali po določeni hrani.Sem pa začutila bulo veliko približno 3cm na levi strani trebuha med popkom in medenično kostjo.Zanima me ,ali bi morala to bulo vzeti resno in obiskati zdravnika.
Hvala za vaš odgovor!

lp

Spoštovani!

Če ta bula ne izgine, da je prisotna vse dni, pojdite k zdravniku, da vas pregleda in vam bo povedal, če je potrebno stvar vzeti resno in opraviti kakšne preiskave.

LP, Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Spoštovani,
tudi sama imam bolečine v levem spodnjem delu trebuha. Stara sem 48 let. Težave so se začele pred približno 3 tedni s hudimi bolečinami v križu. Ta bolečina se je preselila tudi v spodnji del trebuha. Takrat je bila bolečina tako huda, da nisem mogla stati na nogah. Obiskala sem osebno zdravnico, pa mi je rekla, da imam vnetje hrbtne mišice. Dobila sem protibolečinsko injekcijo in protibolečinske tablete. Po teh tabletih sem se počutila tako slabo, da sem z njimi prenehala in raje trpela bolečine. Slednje so postopoma popustile, ostaja pa bolečina v levem spodnjem delu trebuha in to predvsem zjutraj preden grem na stranišče.
Hvala za vaš odgovor.
LP

Spoštovani!

V levem spodnjem delu trebuha poleg ledvenim mišid bolečine lahko izvirajo iz jajčnika oz. imajo ginekološki vzrok, iz ureterja oziroma ledvic, iz črevesa in zaradi novotvorb. Če vam je bilo tako slabo, se naročite k zdravnici na kontrolo, da skuša najti vzrok in ga pozdraviti. Vsaka vaša informacija in potek bolezni je še kako pomembna, da bo lahko postavila diferencialno diagnozo in odkrila tudi pravi vzrok. Edino tako bo tudi zdravljenje uspešno.

LP, Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni.

Cca 1 teden imam bolečine v levem spodnjem delu trebuha. Zjutraj in tekom dneva bolečine ni močna in se čuti kot pritisk v notranjosti zvečer in ponoči je bolečina velika in velikokrat me špika. Ponoči se zbujam zaradi bolečine.Zanima me še ali je ukvarjanje z športom v tem času odsvetovano?

lp

Spoštovani!

Levo v spodnjem delu trebuha boli črevo, lahko sečni mehur in izvodila iz ledvic, pri ženskah jajčniki. V bistvu ni omejitve za športno udejstvovanje. Če zelo boli je verjetno težko športati, čeprav ni prepovedano. Če ste bolj zaprti, poskrbite za dobro prebavo. Predvsem dovolj pijte. Če ne neha boleti, pa je potrebno vseeno pregledati, kaj bolečino povzroča, zato pojdite k zdravniku.

LP, Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni
V petek so se začeli moji problemi. Sprva verjetno vnetje mehurja, saj me je ob uriniranju peklo, pa sem pila dosti tekočine in zgleda da izprala bakterije, ter je minilo. V noči na ponedeljek me je zbudila močna bolečina v spodnjem desnem delu trebuha zadaj. Čez dan je postajalo vse hujše, imela sem tudi 37,5 vročine. Naslednji dan je bolečina malo ponehala, a sem vseeno šla k zdravniku, saj me je skrbelo da je kako vnetje ledvic (posledično od mehurja). Zdravnica me je poslala v laboratorij, testi pa so bili normalni, ni vedet kake okužbe sečil/ledvic. Sem pač šla domov. V noči na danes me je zbudila dosti bolj močna bolečina, tokrat na levem spodnjem delu trebuha. Skrbi me, kaj bi lahko to bilo. Pijem zelo veliko tekočine, da praznim mehur. Ali je mogoče, da so ledvice preobremenjene? Kaj mi predlagate?

New Report

Close