Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Bolezni prebavil (gastroenterologija) Bolečina v levem spodnjem delu trebuha

Bolečina v levem spodnjem delu trebuha

Pozdravljeni,
stara sem 20 let in tudi sama imam probleme z bolečino v spodnjem delu trebuha. Že kakšen mesec čutim konstanten pritisk, ki se kdaj pojavlja blago kdaj pa kar kot zelo močna bolečina. V zadnjih dneh pa je bolečina samo v spodnjem levem delu trebuha.
Naj povem še to, da sem imela lani cisto, a se je, kot je napovedala ginekologinja, odpravila z menstruacijo. Gre lahko tudi tokrat za isti problem? Ali kaj bi lahko to bilo?
Je v tem primeru bolje obiskati zdravnika ali ginekologa?
Hvala in lep pozdrav.

Pozdravljeni!

Bolečina v levem spodnjem kvadrantu je največkrat posledica vnetja divertiklov debelega črevesja, vendar ne v starosti 20 let. tako, da je bolj verjetno, da so težave posledica ciste na jajčniku.

Lp,Nataša Smrekar

Pozdravljeni!

Stara sem 31 let. Nekaj dni me je zbadajoče bolelo v spodnjem levem delu trebuha, natančneje v bližini dimeljskega predela. Potem je ta bolečina izginila in pojavila se je topa bolečina v ledvenem delu. Ponoči sem se zbudila od trgajočih bolečin v mečih. Čez dan so me bolela kolena, gležnji, stegna. Prav tako sem čutila nemoč v nogah. Bolečina v ledvenem delu je prenehala ponovno pa se je pojavila bolečina v dimeljskem predelu in pa spremlja jo bolečina v kosteh in nemoč v nogah. Prav tako imam me ob dotiku bolijo rebra in kolki.

Spoštovani,

če se težavam pridružijo še povišana telesna temperatura, slabo počutje in pomanjkanje apetita, gre za okužbo, lahko tudi virusno. Zato se spremljajte kak dan ali dva, kaj se bo izcimilo.

LP, Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni,
meni se bolečine v levem spodnjem delu trebuha vlečejo že od februarja. Najprej sem mislila, da so težave ginekološke, vendar po pregledu tega niso potrdili, Nato se je začela še kri in sluz na blatu. Maja so mi odstranili polip na debelem črevesju, ki je bil rakast. K sreči povsem v začetni fazi. Za mano je že kontrolna kolonoskopija, kjer so mi odvzeli tkivo, kjer je bil polip. Stanje bp. Tanko črevo in debelo črevo brez vnetij že ves čas. Ultrazvok in CT pokažeta neke proste tekočine v jajčnikih, najverjetneje fiziološke. PET CT pokaže povečano aktivnost v črevesju, najverjetneje fiziološko. Torej nič bolezenskega. Izogibam se mesu, mlečnim izdelkom, sladkarijam. Trudim se s telesno vadbo. Še vedno pa je bolečina tu. Pekoča, nekje okrog levega jajčnika, poveča se, če ne morem na blato, pred menstruacijo in ob povečani fizični aktivnosti, tudi če preveč sedim. Na ultrazvoku trebuha je zdravnik povedal, da bi lahko bila kila, da pa je tam ne bo mogel izzvati. Kaj bi še lahko bil vzrok? Stara sem 36 let.

Imam vprašnje.
Boli me na desni strani trebuha in se širi v ledveni deli rahlo me ščipa v ledvicah, nato se širi v kiržni del in nazaj v desni del trebuha.Malo kdaj boli na levi strani trebuha.
Ne boli vedno.Ko je bolečina v desnem in izmenično v križu se umiri in začne bolet v želodu(ni mi slabo le boli želodec ampak ne vedno,zelo malo kdaj .Bolečine se umirijo za nek določen čas ponavadi za uro je mir pol pa spet zagrabi in spet mine.
Imam ARTROZO pa me zanima,če je ta bolezen kriva za moje bolečine v trebuhu?Artrozo imam v kolenih.Artrozo zdravim z Glukozaminom.Za trebuh sem bila že na Ultrazvoku pred pol leta,pa takrat niso našli ničesar.
Nasploh so dnevi ko mi je po skoraj vsaki hrani boli trebuh,razen po rižu perutnini in kruhu ne boli nikoli.
Mi prosim lahko svetujete kaj bi to lahko bilo?Ker sem resnično že od teh bolečin prestrašena. Naj grem ponovno nazaj k splošni zdravnici?
Hvala za vaš odgovor

Spoštovani,

artroza in bolečine v trebuhu nimajo dosti skupnega, razen če jemljete zdravila, ki dražijo sluznico prebavil. Nekaterim je po glukozaminu slabo, čutijo v žlički stiskanje. Če ne neha, res priporočam pregled pri osebni zdravnici.

LP, Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Spoštovani,

tudi jaz se obračam na vas za vaše cenjeno mnenje. Star sem 52 let in sem se pred pribl 4 leti srečal z bolečinami v spodnjem levem delu trebuha. V sklopu preiskav so mi opravili tudi kolonoskopijo katere izvid je bil bp. Že parkrat sem bil v teh letih tudi na UZ trebuha, ki prav tako ni pokazal drugega kot “zaplinjenje črevesja” kot se je izrazil zdravnik pri pregledu. Težave občasno povsem izginejo, vendar se vedno znova pojavljajo in prav v tem sedaj me že nekaj časa zopet boli v spodnjem levem delu trebuha, delno tudi desno vendar v manjši meri, z izžarevanjem v ledveni del hrbtenice, oz.obratno. Odvajanje blata je dokaj redno. Drugih zdravstvenih težav nimam. Imam pretežno sedeče delo, ki je seveda tudi precej stresno, kot je že pravilo teh časih. Ali so takšne zdravstvene težave lahko tudi posledica težkega dvigovanja bremen, ki me tudi občasno doleti in posledično nategnejnosti trebušnih mišic? Ali priporočate ponoven obisk zdravnika, ki je ob moji težavi že kar nekako brez ideje kaj bi naredil v tem primeru.
Zahvaljujem se vam za odgovor in vas pozdravljam.

Spoštovani,

Svetovala bi vam, da naredite kuro s probiotiki, za žejo pa pijte bebe čaj. Izbirajte manj začinjeno in manj mastno hrano. Če je odvajanje blata redno in se ni spremenilo, potem koloskopije ali rektoskopije ne potrebujete.

LP, Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni,

star sem 26 let, delam pisarniška dela in se rekreiram cca. 3-4 krat na teden. Imam težave z želodcem, že dalj časa imam bolečine v levem spodnjem delu trebuha (čisto spodaj pod levim rebernim lokom), se stalno potim in zelo težko pridobivam kilograme. Sem naredil blatni test in niso odkrili helicobacter, ker sem že 10 let nazaj imel to isto bakterijo in sem zdravil razjede na želodcu. Prav tako imam majhno potrebo včasih 1-krat, drugič do 4-krat na dan?! Trenutno jemljem ob nasvetu osebnega zdravnika Imozul za zaviranje protonske črpalke in pred obroki česnove kapsule (mogoče Kandida).

Prosim za nasvet

hvala

Spoštovani,

ob 4-tedenskem zdravljenju z Emozulom se bo zacelil celo ulkus, tako razjede sigurno tudi. Težave bi morale miniti. Zdravila ne potrebujete stalno.
Kandida je gliva, ki je ubikvitarna, to pomeni, da jo najdemo povsod. Pomaga uravnavati ravnovesje v flori naše kože in sluznic in nam ni nevarna. Zato je neresno jo zdraviti.

LP, Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Spoštovani!

Star sem 59 let. Danes ponoči me je zelo bolelo v levem spodnjem delu trebuha, v danki in presredku. Odšel sem k dežurnemu (splošnemu) zdravniku. Izvidi urina in krvi so BP, povečane so le okrogle bakterije v seču. Imam zmanjšan apetit, v zadnjem času sem izgubil 2 kg telesne teže. Zdravnica me je pregledala rektalno in ugotovila, da ima prostata majhno zatrdlino, sicer pa ni ugotovila nič nenavadnega. Bolečina v trebuhu je podobna kot takrat, ko gre za zaprtje črevesja. Toda odvajanje blata je v redu, saj je blato normalne barve – brez sledov krvi. Pri odvajanju blata čutim bolečine iz predela prostate in danke, in napetost v spodnjem delu trebuha. Pred 6 leti sem opravil pregled prostate, pred 4 pa tudi kolonoskopijo, pri kateri so odkrili benigni polip in ga takoj odstranili. Teh težav doslej nisem poznal, zato me zanima, ali mi lahko kako svetujete.

Lp

Marjan

Spoštovani,

bolečine lahko izvirajo iz sečil, debelega črevesa, križa oziroma skeleta. Preiskave, ki ste jih opravili pred leti, je treba ponoviti. Sigurno so vam svetovali, čez koliko časa je treba ponoviti koloskopijo, ker se polipi delajo an novo in jih je treba odstranjevati. Prav tako je treba ugotoviti, kaj je ta zatrdlina na prostati, narediti PSA, se odločiti, kaj bakterije na vodi pomenijo. Če gre za vnetje, ga je potrebno zdraviti.

LP, Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni!

Na vas se obračam, da bi mi mogoče znali povedati, zakaj me vsake toliko časa boli v predelu ledvic in trebuha istočasno. Bolečina je podobna pikanju, ki nekaj časa ( cca 5 min ). Imam občutek, da je to povezano z odvajanjem blata, saj včasih takoj po bolečini grem na blato, a ne vedno. Drugače grem vsak dan na blato. Pijem veliko tekočine na dan. Stara pa sem 23 let.

Bom vesela, če mi boste pomagali.

Lp

Medeline

Pozdravljeni!

Ledvice z odvajanjem blata nimajo nobene povezave, saj organ leži izven trebušne votline. Pri ledvičnih kamnih se bolečina lahko seli v sprednji del trebuha, pri vnetju ledvic pa je bolečina lokalizirana v ledvenem področju. Za razjasnitev težav je potrebno vsaj oddati urin, kri in opraviti UZ trebuha, saj imamo ženske zelo pogosto vnetja sečil.

Lp,Nataša Smrekar

Pozdravljeni,

sem šla na pregled k zdravniku, ker se je bolečina iz L ledvice prenesla na levo stran vse do jajčnika. Pogosteje sem hodila na stranišče, bolečine pa so bile vedno hujše. Dobila sem antibiotik Primotren, ki sem ga pojedla do konca. Prav nič ni pomagal. Na urinu je pokazalo povišano število beljakovin, na krvi pa da sem samo malce slabokrvna in da so nekakšni derivati malce nizki. Bolečina za nekaj časa popusti nato pa spet boli.Čez nekaj dni, ko bom imela pregled pa upam, da me napoti na UZ. Zanima me, če je možno, da gre za ledvične kamne?

lp

Medeline

Spoštovani!

Seveda je možno, večinima se jih vidi na UZ, ni pa ta preiskava 100%-na. Redko je potrebno kontrastno slikanje ledvic in izvodil, da se kamne potrdi. Zaenkrat pijte več kot 2 litra tekočine na dan, se veliko gibajte in opravite najprej UZ.

LP, Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Stara sem 18 let. Imam bolečine v spodnjem delu trebuha. Ponavadi me začne boleti pri skakanju, prepogibanju. Bolečina se je prvič pojavila maja prejšnje leto, vendar je še isti mesec izginila, nato pa se je decembra vrnila nazaj. Bolečina je zdaj malce bolj močna kot pa je bila na začetku, zato me je začelo tudi skrbeti glede tega. Imam redno prehrano (zajtrk, malica, kosilo, malica..večerjo jem zelo redko). Ne vem kaj bi ta bolečina lahko pomenila.
Lp

Spoštovani!

V spodnjem delu trebuha so pri dekletih poleg črevesa in mehurja tudi jajčniki, ki so kar pogosto vzrok težav. Svetovala bi vam pregled pri ginekologu, morda pregled krvi na vnetje in pregled seča. Če so bolečine vezane na ciklus, se pojavijo ob menstruaciji in ovulaciji, je lahko vse v najlepšem redu.

LP, Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni,

Stara sem 26 let in že dober mesec čutim močno bolečino tako v levem kot v desnem predelu trebuha. Tudi na otip me takoj zaboli. Najhujše je ob predelu okoli kolkov. Bolečina je najhujša zjutraj, ko se zbudim, čez dan malo zbledi in se ponovno pojavi proti večeru. V zadnjem tednu pa se je zelo poslabšalo. Bolečino bi najlažje opisala kot občutek, ki ga imamo kadar napravimo preveč trebušnjakov in nas naslednji dan potem vse boli. Naj dodam, da v tem času nisem telovadila ali opravljala težja fizična dela. Z blatom imam prav tako probleme, ali sem popolnoma zaprta ali pa imam drisko. Počutim se slabo, utrujeno, koža se mi je v tem obdobju drastično poslabšala (ne vem ali je tu kakšna povezava, vendar pred tem nisem imela problematične kože). Nimam apetita, karkoli pa pojem pa me tišči v želodcu in sem takoj napihnjena.
Kaj bi lahko ta bolečina pomenila?

Hvala za odgovor že vnaprej in lep pozdrav

New Report

Close