Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Bolezni prebavil (gastroenterologija) Bolečina v levem spodnjem delu trebuha

Bolečina v levem spodnjem delu trebuha

Pozdravljeni!

Najpogostejši vzrok za bolečino v levem spodnjem kvadrantu trebuha je vnetje divertiklov. V teh primerih je antibiotik izbora metronidazol in ciprofloksacin-oba antibiotika nista priporočljiva v nosečnosti oz le, če ni navoljo alternativnega antibiotika. Samo vnetje za otroka ni nevarno, seveda če ne traja predolgo. Zato vam svetujem, da obiščete osebnega zdravnika.

Lp,Nataša Smrekar

Pozdravljeni,
stara sem 23 let in sem včeraj zvečer občutila grozno bolečino v levem delu trebuha spodaj. Nakaj podobnega kot so nekateri pred menoj že omenjali. Vendar sem prebrala, da je divertikulitis pogost pri ljudeh starih od 40. do 60.let, da je deen in da se ob odvajanju blata pojavlja kri, kar se pri meni ne dogaja. Ker nisem prepričana, ali gre tudi v mojem primeru za isto bolezen se obračam na vas za odgovor. Naj vam povem še to, da imam več kot 10 let težave z zaprtostjo in zadnjih 7 dni grem skoraj vsak dan na blato, kar zame ni običajno?

Hvala za odgovor in Lp!

Pozdravljeni!

Glede na vašo starost je potrebno najprej izključiti ginekološko obolenje in ledvične kamne.

Lp,Nataša Smrekar

hvala . danes sem bila spet na priskavi krvi, bilirubin se niža. me pa skrbi da nisem stakbila kakšnega HIVa ali hepatitisa, kajti delam v zdravstvu. je možnost da je hiv?

Spoštovani,

mislim, da je možnost, da bi se okužila pri delu, minimalna oziroma nična. LP,

Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni!

Star sem 27 let. Tokrat se prvič srečujem z bolečino v trebuhu, ki traja nekako 1 mesec… Začelo se je z nekim virusim obolenjem, ležal 2 dni in bruhal… To je šlo mimo, potem se je pojavila zgaga… Z rupurotom sem zadevo umirjal, trajalo je 2 tedena potem konec. 1 teden je bilo potem vse super.

Nato me je začel boleti želodec, bolečine pa čutim še v ledvenem predelu zadaj okoli križa.. Kot je že nekdo napisal nimam pojma ali so ledvice ali križ, prenaša se pa tudi na področje tik nad mehurjem…
Bil pri zdravniku, kri in voda BP. Dobil tablete Nexium 40 mg 2 na dan..
Naj povem še to, da me boli samo v primeru ko nekaj pojem (karkoli) okoli 30 min do 1 ure in pol po jedi… Če pijem kar koli ni težav… Alkohola ne pijem.
Nexium pa izgleda da ne pomaga, vzamem ga ponavadi pol ure pred jedjo… Jemljem ga 5 dni…
Zdravnica je predlagala UZ trebušne votline in organov ter gastroskopijo če tablete ne pomagajo…
Imate še vi mogoče kakšno idejo?

Hvala in LP,
Anton

Spoptovani,

za začetek mislim, da bosta ti dve preiskavi zadoščali, če 2 tedna terapije z Nexium 2 x na dan ne bo pomagalo.

LP, Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Najlepša hvala za odgovor.

LP,
Anton

Tudi vam lep pozdrav!

M. Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

pozdravljeni.ze malo vec kot en teden cutim bolecino v desnem spodnjem delu trebuha,bolecina se pojavi pri napenjanju misic pri sklanjanju itd.hvala za odgovor.

Pozdravljeni!

Pri moških so zelo pogoste ingvinalne (dimeljske kile), zato je potrebno v prvi vrsti pri vas izključiti to nepravilnost. Pojdite k zdravniku, ki naj vam potipa omenjeni predel.

Lp,Nataša Smrekar

Pozdravljeni!

stara sem 28 let, in imam že nekaj časa težave v zgornjem levem predelu trebuha, najhuje je ko se najem ali pa če sem lačna. ta bolečina mi seva pod prsa v predel srca in naprej v levi predel vratu spredaj, ta bolečina se pojavi takrat ko zadiham, se mi je pa že večkrat zgodilo ponoči, če večerjam, da sem se prebudila z zelo hitrim srčnim utripom ki ga kar nekaj časa nisem mogla umirit. glede srca pa tudi, nekaj krat se mi je že zgodilo, da mi je zastal dih in en srčni utrip, kot bi mi preskočil utrip, ali je to bolezen srca ali bolezen prebavil? hvala!

Spoštovani,

stara sem 20 let in tudi jaz imam probleme v spodnjem delu trebuha. Skoraj prepričana sem, da je to posledica tega, ker imam težavo s prebavo, saj nikakor ne morem odvajaati blata. Če ga že nastopi diareja…občutek je takšen, kot da bi nonstop imela zrak v levem delu trebuha. Začela me je boleti tudi cela leva stran trebuha. Se da to kako rešiti ali naj obiščem zdravnika?

Pozdravljeni!

JAA-težave so najverjetneje posledica želodca in vračanja kisline nazaj v požiralnik. Seveda pa bilo potrebno ob takih napadih posneti EKG, saj podobne težave lahko povzročajo t.i. supraventrikularne motnje ritma. Pri ekstrasisolah (izredni utrip) imajo bolniki ponavadi občutek, da jim je zastalo srce za trenutek. To je posledica nekaj sekundne pavze, ki nastane po takem utripu.

PT 1231- zaradi težav, ki jih navajate bi bilo smiselno opraviti nekaj preiskav-defekografijo, anorektalno manometrijo, ev. še rentgen trebuha z markerji.

Lp,Nataša Smrekar

Živjo!
Imam podobne težave . Imam bolečine v spodnjem levem delu trebuha nekje približno malce pod rebrami. Boli me če globoko diham, ko hodim,… Pred tednom dni se je bolečina začela v želodcu in sicer pekoč občutek, najverjetneje zgaga, ki je ponehala po jemanju tablet Nolpaza control. Včeraj pa sem dobila drisko in bolečine v trebuhu, danes sem odvajala že normalno. Moja teta,ki dela kot glavna medicinska sestra v zdravstvenem domu mi je preko telefona rekla da gre najverjetneje za trebušno virozo. Moj oče je imel pred približno 2 tednoma težavo z odvajanjem. Včasih imam občutek kot da me sili na bruhanje. Nevem zakaj gre in sem malce zaskrbljena ker me je strah zaradi tumorja na levi strani črevesja, upam da s tem nima povezave. Kot sem že povedala odvajam normalno . Septembra bom stara 15 let. Upam da sem bolečino dobro opisala.

Spoštovani,

težave, ki ste jih opisali, so posledica virusne okužbe in bodo vsekakor hitro minile. Nobene povezave ali verjetnosti, da bi v vaših letih imeli tumor črevesja, ni. Če driska in napenjanje ne mine, vseeno obiščite zdravnika.

LP, Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Spoštovani,

Star sem osemnajst let in imam bolečine v spodnjem levem delu trebuha pri kolku. Ko otipam mesto bolečin je čutiti nekakšno izboklino. Imam drisko in bolečine trajajo že en teden.
Kaj bi lahko bilo narobe?

Hvala za odgovor, LP.

Mene pa boli levo spodaj pod trebuhom..ampk ne pogosto..Sem mislila da imam kaj z jajčniki probleme al pa da imam kilo pa nimam..Prebavo imam vredu in vse.
Kaj naj bi to pomenilo?

Hvala za odgovor.

Spoštovani,

v levem spodnjem kvadrantu trebuha težave povzroča lahko polno črevo, bolečine iz sečnih kanalov in pri ženskah rodila. Druga lokacija je predel dimalj, kjer so vroki bolečine lahko bolezni kolka, gezgavk, kile itd.

LP, Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Spoštovani,

lahko preberete odgovor na predhodno vprašanje v istem sklopu!

LP, Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close