Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Bolečina v levem delu prsnega koša

Bolečina v levem delu prsnega koša

Že več kot leto dni me boli v levem delu prsnega koša, predvsem ko diham, bolečina je tudi prisotna ob nedihanju in je v manjšem obsegu.(sem redni kadilec) Imam konstanten pritisk v levem prsnem košu. Občutil sem tudi bolečino v levi roki. Včasih se počutim utrujeno. Star sem 26 let in se mi zdi čudno da bi bil utrujen pri teh letih. Bil sem pri zdravniku, venda rpravijo da je vse v redu, na EKG me niso poslali. Čutim tudi utrujenost pri večjem obroku in takrat se mi tudi poiveča utrip srca. Težave so se začele ko sem dobil bolečino v spodnjem delu trebuha, vendar na ultrazvoku niso nič opazili. Takrat sem tudi začel opazovati utrujenost ter sama telesna teža mi je padla za 10kg saj so me poslali na čajno dieto. Nato pa sem dobil bolečine v zgornjem levem prsnem košu. Kakšnem dan se počutim odlično, vendar je teh bolj malo.

Kaj mi svetujete?

Hvala in LP

Pozdravljeni
Težko bova tu uganila nekaj, zaradi česar hodite že eno leto okrog “živih” zdravnikov. Možnosti pa en kup… Od bolečine iz stene prsnega koša, ki je v tej temi omenjena največkrat, do refluksa želodčne kisline, pa vse tja do tesnobno depresivne problematike, ki je tudi med najpogostejšimi povzročitelji tiščanja v prsnem košu. Utrujenosti po obilnem obroku in ob tem višji utrip srca (ne navajate koliko), bi lahko rekel kar normalen odziv telesa….
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!
Pred dvema dnevoma sem opazila oteklino na rebri pod levo dojko, ki nič ne boli.
Zanima me, kaj bi to lahko bilo in ali bi morala k zdravniku?
Hvala in lep pozdrav Zvonka!

spoštovani,stara sem 17 let in se že dve leti spopadam z tesnobo.Sedaj pa sem občutila težavo,zaradi katere sem zelo zaskrbljena.Namreč kadar premaknem zgornji del telesa,da se hočem zasukati v eno stran občutim neboleč zvok.podoben je kot bi mi zrak od nekje uhajal.Slišim pa ga samo jaz,prihaja iz sapnika ali grla.To se mi dogaja že 5 dni ob vsakem premiku,iz dneva v dan je intenzivnejši.imam tudi oteženo dihanje,vendar nisem prepričana ali bi bilo od tega al od tesnobe?
Hvala za odgovor !

Tisto uhajanje zraka si predstavljam bolj kot premikanje zraka iz enih v druga pljjuča (levo desno…) in bi to težko pripisoval čemur koli bolezenskemu. Občutek težjega dihanja zaradi tesnobe je zelo možna razlaga, a na daljavo se drugih možnosti nikakor ne da izključiti.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Star sem 20 let in pred približno dvema tednoma so se začele bolečine v desnem predelu prsnega koša. Sem reden kadilec že 4 leta.

Prvi problem se je začel s tem, da nisem mogel zajeti popolne sape, imel sem občutek cmoka v grlu, ampak brez izmečka, .Večkrat sem moral globoko vdihnit in izdihnit , enostavno nisem prišel do sape,ni pa nikoli trajalo dolgo, približno dobrih 5 minut , ko sem uspel priti do sape se je stanje za nekaj časa umirilo.

Nastal je drugi problem, začela se je zbadajoča bolečina v desnem predelu prsnega koša, najbolj izrazito je, ko diham plitvo čez nos, ampak ni nevzdržljiva bolečina, tudi konstantna ni. V zadnjem tednu sem tudi do dvakrat na dan začutil mravljinčasto desno roko vse do dlani. Ponoči spim mirno brez kakršnih težav, a vse skupaj se spet začne ko se zbudim. Kar se tiče roke moram tudi omenit, da je postala izredno ‘težka’ , opazil sem pri britju,ščetkanju zob itd. , da je ne morem obdržati v zraku več kot minuto, roka mi deluje utrujeno kot da bi cel dan dvigoval uteži, kot sem omenil, postane izredno težka in roko moram spustit, verjemite ni šlo za nobeno poškodbo , nenadnega giba ali kaj podobnega, to se dogaja točno od takrat ko se je začelo v prsnem košu. Občutna je tudi zadihanost, zmučim se veliko hitreje, pojavljat se je začel tudi izmeček, vbistvu redko zakašljam v celoti , ampak pogosto mi ‘sili’ na kašelj,izmeček se pa ustavi v grlu. Zjutraj sem to nekako uspel izpljunit in zgledalo je kot nekakšna rjavo-lepljiva snov, nevem če bi to lahko blo kaj hujšega ali izključno zaradi cigaret?. hvaležen sem za kakršenkoli nasvet. Če sem kaj pozabil omenit, pa me spomnite. Hvala

Spoštovani,

že dva tedna me mučijo pekoče bolečine v prsih z občasnim zbadanjem. najprej me je bolela sredina prsi, čez dan ali dva so se bolečine in zbadanje začele širiti med rebri na levo in desno stran (včasih boli pod dojkama, včasih nad, včasih pod). bolečina je prvih nekaj dni trajala kratek čas, z vsakim dnem pa je vse daljša. Čez dan, ko se zamotim, ne opazim bolečine. Tudi med dihanjem ni bolečin (razen pikanja, ki je ostalo od prebolele levostranske pljučnice). kakšen dan me boli tudi med lopaticama, ta grozna pekoča bolečina. najhuje je preden zaspim in ponoči. Zbujam se zaradi pikanja. se potim, majico imam čisto mokro na sredini (kot da bi mi znoj tekel iz sredine prsi). Zbujam se z glavoboli, ki preko dneva prenehajo. Glava boli na desni strani, včasih me boli tudi desno oko in imam občutek, da imam desno nosnico zamašeno. Tudi piska mi včasih v ušesih.
Ker sem podobne težave imela že pred mesecem dni, sem opravila laboratorij krvi in urina, ekg, pljučno funkcijo… vse bp. Edino v urinu je bilo povečano število proteinov (3). predpisali so mi Ultop zaradi supma uhajanja kisline v poziralnik, vendar mi ni pomagal. Zdravnica je opazila neenakomerno bitje srca in sem naročena pri kardiologu.

prosim Vas za mnenje. Hvala in LP!

Pozdravljeni
Še vedno se mi najbolj verjetno zdi, da gre za kostno mišično bolečino in da preiskave ne bodo pokazale nič posebnega, refluks oz želodčna kislina bi teoretično tud lahko imela kaj pri tem, tako na daleč in brez pregleda se mi zdi, da ostale težave, vključno z aritmijo, najverjetneje niso povezane z omenjenim zbadanjem
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Pa kaj je s to kostno mišično bolečino? Opazam, da ima to ogromno ljudi in tudi sama jo dozivljam ze od pubertete dalje (zdaj pa imam 25 let). Pojavlja se vcasih veckrat na dan vsak dan, vcasih enkrat na mesec, ni pa se bilo meseca brez. Opazam, da je pojavljanje bolj pogosto in napadi daljsi ob stresnih obremenitvah, 3x sem tudi kratkotrajno izgubila zavest (me je zmanjkalo).

Ampak kdaj sedaj? Ok, vemo da je to, da ni nevarno, da ni nekega resnega vzroka…Ampak kaj, ce se to zgodi v avtu ali na stopnicah?

Obstaja kakrsenkoli nacin, kako se tej bolecini izogniti? Zdravila preverjeno ne pomagajo, ker gre za relativno nepricakovano, kratkotrajno bolecino in v tem casu ko bi ti prilezel do tiste tablete, ze mine. Je pa res zelo zoprna zadeva, jaz moram ponavadi pocepniti v pozo embria in cisto plitvo dihati, dokler ne mine. Kar strese me ob misli nanjo.

Pozdravljeni
To kostno mišično bolečino ima vsaj kdaj v življenju res skoraj vsak, a večina ne kar desetletja, prav tako moji odgovori ne veljajo za tiste okoliščine, ki so kakorkoli povezane z izgubo zavesti. Kjub temu, da po 25 letih težko pričakujemo resnejše bolezni, pa bi bilo treba opraviti zdravniški pregled in predvsem ugotoviti, ali so izgube zavesti neposredno nastale zaradi bolečin ali je zadaj drug vzrok. Dokler se ne ugotovi, če to lahko počnete varno, ne vozite!
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni!

Stara sem 28 let,moja težava je v tem,da me stiska v prsnem košu in me zbada na levi strani,imam občutek kot da bi imela nekaj težkega na prsih. pred dvema dnevoma sem bila v dežurni kjer so mi naredili EKG in me poslali domov,ker naj bi bilo vse vredu. Naj omenim da sem bila 13.11.operirana na želodcu. zanima me ali bi se lahko naredil kakšen strdek in kaj bi lahko bil vzrok mojih tezav?
PROSIM ZA VAŠE MNENJE,KER ME ZELO SKRBI,LP

Naj še omenim,da imam šum na srcu postavili so mi še diagnozo PFO imam pa tudi težave s ščitnico in tri leta že jemljem zdravila. Moje težave trajajo že teden dni in me ZELO SKRBI…
Lep pozdrav

Pozdravljeni
Tiščanje v prsih, kjer pri pregledih ni najti odstopanj, je zeli pogosto posledica tesnobnosti. Vsekakor pa je obravnavo dlje trajajočih težav koristno opraviti pri osebnem zdravniku in ne v dežurnih ambulantah, kjer je obravnava usmerjena le v nujna stanja.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

pozdravljeni

bila sem na preiskavah, naredili so mi 2x EKG slikali pljuča,srce in trebuh in pravijo da ni nobenih posebnost razen tega,da se mi kislina iz želodca vrača v požiralnik(od moje op. želodca je že skoraj mesec dni in prej nisem imela težav s kislino)…nevem,zakaj imam zadnjih par dni tako hude težave in kako to,da se niso že prej pojavile,če je že kaj narobe z zaklopko.problem je tudi v tem,da me močno peče v prsnem košu in tudi v predelu srca in še kar imam občutek da imam neko težko breme na prsih.
Kaj mi lahko svetujete glede na moje stanje?

LP

Že kr nekaj časa me zbada v levem delu prsnega koša,imam zelo neenakomeren srčni utrip kot tudi mi zmanjkuje sape da jo moram prav zajet,ko grem spat in zaprem oči pa dobim občutek kot da bom skupaj padla 🙁
zelo me je strah..
sla sem k zdravnici,kjer sem dala kri vse ostalo je ok razen levkocite imam povišane na 11,4.
cez teden dni sem naročena na pulmologiji??

pojma nimam česa je vzrok

Pozdravljeni. Koliko priblizno ste stari?
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

LP

25let bom imela…

Pozdravljeni
Zbadanje je najverjetneje kostno mišičnega porekla, aritmijo pa bi bilo koristno ujeti na EKG, najpogosteje pa tam najdemo le ekstrasistole. Vse ostale težave pa bi prav lahko bile le od tesnobnosti. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Tole ni urgentno sporočilo in lahko počaka, upam pa, da boste enkrat vseeno imeli čas, da mi odgovorite, saj bom z razumevanjem težave bolečine lažje prenašala.

Pozdravljeni,

stara sem 19 let, zdrava, normalne teže, ne kadim in ne pijem alkohola. Imam zelo podobno težavo kot vsi zgoraj – zbadanje na medialni strani leve rebrne polovice med 5., 6. in 7. rebrom – bolečina zareže, če globoko vdihnem ali se zravnam v hrbtu. Občutek je takšen, kot če bi se 2 prekrižani vrvici postavljni ena čez drugo – ob sunkovitem vdihu spravili nazaj na svoje mesto ena ob drugi – ob sunki zelo zaboli in se takoj zatem povsem umiri, dokler se spet ne začne. Nekako preskoči. Zadeva se pojavi približno dvakrat na leto za nekaj dni. Spremlja jo tudi nekoliko povišan utrip (cca. 95 utripov/min), ki pa bi lahko bil tudi posledica strahu pred bolečino.

Prebrala sem vse zgornje poste in verjetno boste rekli, da gre za nenevarno skeletno mišično bolezen, vendar me vseeno zanima, kaj je tisto, kar da ta občutek, da nekaj preskoči, ker bom, če bom razumela, zakaj se gre, bolečino lažje prenašala. Še nekaj zaradi česar pišem je, da ste napisali, da je mišično skeletna bolezen pri enem od “pacientov” verjetna, “sploh ker je športnik”. To je tudi edina bistvena razlika – jaz namreč cele dneve sedim (delam dve šoli hkrati), postavila sem celo izkušenjsko “hipotezo”, da se bolečine pojavijo pri celodnevnem napačnem sedenju (npr. zgrbljeno sedenje – študij – na jogiju).

Pa še nekaj me zanima: je nagnjenost k mišično skeletnim boleznim dedna? Enako težavo ima namreč tudi moj oče, vendar bi lahko bilo to glede na pogostost te diagnoze vseeno naključje.

Zahvaljujem se Vam za sodelovanje na tem čudovitem forumu,
Novopečena študentka medicine.

Pozdravljena novopečena medicinka 😉

Razni občutki preskakovanja kjer koli po telesu oz. skeletu niso nič nenavadnega in večinoma tudi nič bolezenskega. Premika se pač veliko stvari na razne načine…preko sklepov, elastičnih stikov, preko sistema tetiv in “škripcev” in pač lahko kaj preskoči. Kot ste že prebrali pri vsem zgoraj, je zbadanje v prsnem košu pogosta težava in vsaj kdaj doleti skoraj vsakega. To ne pomeni, da ni vredna pregleda ampak samo to, da je kar avtomatičen strah pred njo odveč. Ni nujno povezana s športom, kašljem, zelo pogosto pride kar sama po sebi brez otipljivega vzroka (in večinoma na enak način tudi odide). ot mišično skeletno bolečino jo imenujemo predvsem zato, ker je v prsnem košu (steni) veliko struktur in v večini primerov ne ne raziskuje natančno, katera se je razbolela, saj ne spremeni zdravljenja (ampak se ugotavlja ali izključuje stanja, ki zahtevajo zdravljenje). Seveda obstajajo bolečine v prsnem košu, ki imajo svoje lastno ime diagnoze in svoje specifično zdravljenje, zato je pač treba na pregled, če se ne umirijo same (in pač ker je forum le pogovor o večjih ali manjših možnostih glede na napisane težave in ne diagnostika bolezni….podobno, samo bolj podrobno in zahtevno boste doživljali na kliničnih izpitih pod “kaj bi glede na anamnezo prišlo v poštev”). Nagnjenost k večini težav se lahko pojavlja skozi generacije in tudi tu je to povsem možno, zgrbljeno sedenje vam utegne prinesti še bolečine v vratu, med lopaticami, križu in še kaj, zato bi se bilo dobro lotiti tudi tega 😉
Lep dan!

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close